• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?

Szafa jest meblem, który sprytnie pozwala wykorzystać i praktycznie zagospodarować każdą przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem do wielu wnętrz jest szafa na całą ścianę, która na wyższych kondygnacjach pozwala przechowywać przedmioty rzadziej użytkowane, np. walizki czy odzież sezonową, a na dolnych półkach i wieszakach przedmioty codziennego użytkowania. Szafa zabudowana na całą ścianę jest idealnym rozwiązaniem do przestrzeni sypialni, ponieważ pozwala stworzyć wnętrze spójne, harmonijne i przyjazne dla nowoczesnych aranżacji. Dzięki szafie na całą ścianę zyskamy w sypialni wrażenie czystości i uporządkowania, a także wizualnie powiększymy wnętrze i wykończymy je w wybranej estetyce.

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?

 

Szafa modułowa czy na wymiar?

Warto pamiętać, że wykonanie szafy na całą ścianę w przestrzeni sypialni będzie dość poważną inwestycją i dość dużym przedsięwzięciem. Szafa będzie musiała bezpośrednio pasować do wymiarów pomieszczenia, dlatego uniwersalne rozwiązania meblowe muszą pójść w odstawkę. Najlepszym rozwiązaniem do aranżacji nowoczesnej sypialni będzie szafa zamówiona na wymiar lub złożona z gotowych modułów, czyli tzw. szafa modułowa, którą można dobrać do pomieszczenia, a także w pełni spersonalizować z dostępnych systemów zabudowy. Szafa na wymiar jest nieco droższą opcją od szaf modułowych, jednakże pod wieloma względami jest to najkorzystniejsza opcja - mebel będzie wykonany na indywidualne zamówienie, czyli perfekcyjnie będzie go można dopasować do Twoich potrzeb. Szafa na wymiar perfekcyjnie uzupełni całą powierzchnię ściany, a więc od podłogi aż po sufit - wnętrze i wyposażenie szafy będzie można dobrać do własnych preferencji. Szafa na wymiar będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem jeżeli planujemy umieścić ją pod skosem lub w postaci wnęki za łóżkiem. Alternatywnym rozwiązaniem dla szaf na wymiar jest szafa modułowa, którą można złożyć poprzez dobranie odpowiednich elementów - wielu producentów mebli oferuje tego typu rozwiązania. Chociaż szafa modułowa czasami może nie pasować perfekcyjnie do wnętrza, to jednak zawsze można ją obudować dla spójnego wyglądu płytą karton-gips.

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?

 

Szafa tradycyjna czy przesuwna?

Kolejnym pytaniem, przed którym staniemy podczas wyboru szafy na całą ścianę, jest system otwierania drzwi. Jeżeli Twoja sypialnia jest pomieszczeniem wąskim i dość małym, warto zastanowić się nad drzwiami przesuwnymi, które przemieszczają się po prowadnicy i nie zabierają przy tym miejsca podczas otwierania. Na takich frontach bez większego problemu można umieścić lustro, w którym będzie można skontrolować swój wygląd przed wyjściem z domu. Rozwiązaniem, które jest warte uwagi, jest także szafa otwierana na zewnątrz, czyli tzw. szafa tradycyjna - jest to opcja, która lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o większym metrażu użytkowym. Szafa z tradycyjnym systemem otwierania będzie wygodna w codziennym użytkowaniu, ponieważ bez większego problemu będzie można przejrzeć jej całą zawartość. Jednakże przed wyborem drzwi uchylnych, warto się zastanowić, czy nie będą one nam zawadzały, np. nie obijając się się o łóżko czy o szafkę nocną. Jeżeli żadne ze wspomnianych rozwiązań Ci nie odpowiada, możesz zastanowić się nad szafą ze składanymi drzwiami, które składają się niczym harmonijka.

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?

Jakie fronty wybrać do nowoczesnej sypialni?

Szafa na całą ścianę jest meblem, który będzie miał duży wpływ na wygląd sypialni, dlatego należy spersonalizować wygląd frontów. Jakie fronty warto wziąć pod uwagę do modernistycznie aranżowanej sypialni, która ma być oazą spokoju i pełni wypoczynku? Uniwersalnym rozwiązaniem są fronty gładkie - jest to niezwykle popularna opcja, szczególnie jeżeli chodzi o wnętrza minimalistyczne. Najczęściej gładkie fronty są lakierowane na odcień matowy lub wysoki połysk - możliwe są do wyboru w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy wybierze coś dla siebie. Gładkie fronty szczególnie dobrze będą się prezentować z bezuchwytowym systemem otwierania, ponieważ swoim wyglądem będą przypominać ścianę. Kolejną opcją są coraz popularniejsze fronty frezowane, które dobrze dogadują się ze stylem skandynawskim, a nawet estetyką loftową, ponieważ wykończone są najczęściej z wysokogatunkowego drewna. Do sypialni aranżowanych w estetyce prowansalskiej lub rustykalnej warto wprowadzić lekko prezentujące się fronty ażurowe, które najczęściej stworzone są z plecionki lub z pozakładanych na siebie listewek. Trendem aranżacyjnym 2021 roku jest nawiązanie do natury, dlatego wspomniane rozwiązanie przez dłuższy czas nie wyjdzie z mody.

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?

 

Jak zaaranżować szafę na całą ścianę?

Gdzie w przestrzeni sypialni zaaranżowań szafę? Jeżeli chcesz stworzyć mini garderobę, do której będziesz mógł swobodnie wejść, a także zmieścić sukienki, koszule i garnitury, koniecznie musisz stworzyć głębszą szafę, minimum o głębokości 60 cm, na jednej ze ścian sypialni - dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie jej na ścianie przeciwległej do łóżka. Oryginalny rozwiązaniem będzie zabudowa z wykorzystaniem szafy przestrzeni wokół łóżka - jest to pomysł, dzięki któremu maksymalnie wykorzystasz dostępną we wnętrzu przestrzeń.

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?

Szafa na całą ścianę - jak sprawdzi się w sypialni?