• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu
×
prev
next
399,00 PLN
prev
next
139,00 PLN
prev
next
249,00 PLN
prev
next
149,00 PLN
prev
next
-10%
315,00 PLN350,00 PLN
prev
next
-10%
629,00 PLN699,00 PLN
prev
next
-30%
273,00 PLN390,00 PLN
prev
next
699,00 PLN
prev
next
199,00 PLN
prev
next
-22%
499,00 PLN639,00 PLN
prev
next
219,00 PLN
prev
next
660,00 PLN
prev
next
299,00 PLN
prev
next
199,00 PLN
prev
next
249,00 PLN
prev
next
199,00 PLN
prev
next
1 209,00 PLN
prev
next
349,00 PLN
prev
next
991,00 PLN
prev
next
329,00 PLN
prev
next
349,00 PLN
prev
next
229,00 PLN

Dekoracje ścienne

Aby ożywić nastrój panujący w naszym domu, warto zastanowić się nad zakupem dekoracji ściennych dostępnych w bogatym asortymencie meble.pl. Ściany posiadają niezwykły, jednakże często niewykorzystywany, aranżacyjny potencjał. Pomysłowych rozwiązań w tej kwestii mamy wiele — można zainwestować w oryginalny kolor, wzór, faktury, jak również przenikające się płaszczyzny. Pomysłowe rozwiązania dekoracyjne pomogą Państwu stworzyć stylowe wnętrza, które będą postrzegane jako jedyne w swoim rodzaju. Doskonałym dopełnieniem aranżacji całego wnętrza jest właśnie kreatywne uzupełnienie ściany.

Dekoracje ścienne często kojarzą się wielu osobom z dużymi nakładami finansowymi — jednakże odnosi się to wyłącznie do prawdziwych dzieł sztuki, na których zakup stać nielicznych. Wystarczy, że zamienią Państwo dzieła sztuki na obrazy, których cena będzie odpowiednia do Państwa budżetu. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć reprodukcje poszczególnych obrazów, wydruki na płótnie oraz abstrakcyjne fotografie wraz z innowacyjnymi plakatami, jak również wiele innych ozdób ściennych, które wzbogacą wnętrze swoim intrygującym wyglądem, na który zdecydowanie warto się zdecydować.

Można powiedzieć, że dekoracje ścienne to detale, które potrafią uzupełnić lub odmienić całe wnętrze. Ich znaczenie w aranżacji bynajmniej nie jest mniej istotne niż przy wyborze mebli. Ważne są nie tylko motywy przewodnie, które kierują nami podczas wyboru danego obrazu, ale przede wszystkim jego kolorystyka oraz takie szczegóły, jak np.: ramka. Obraz na ścianę powinien być przede wszystkim adekwatny do naszych upodobań artystycznych — musi odzwierciedlać nasz gust, a jednocześnie być podkreśleniem stylu, w którym utrzymany jest dom lub wybrany pokój. Z pewnością płótna z tematyką nowoczesną znajdą swoje miejsce we wnętrzach nieco bardziej industrialnych i skandynawskich, natomiast dzieła o tematyce kwiatowej lub figur geometrycznych sprawdzą się w mieszkaniach utrzymanych w stylu klasycznym. Oryginalne plakaty na ścianę perfekcyjnie sprawdzą się w przestrzeni zamieszkałej przez nastolatka lub mniejsze dziecko — tematem powinny być ulubione postacie z kreskówek oraz bajek.

Choć dekoracje ścienne wydają się drobnym detalem, kojarzonym zazwyczaj wyłącznie z funkcją dekoracyjną, to jednak należy sobie uzmysłowić, że jest to detal o wielkim znaczeniu. Jego wygląd oraz obecność w naszym domu jest niezastąpiona — jest dowodem wysokiego poczucia estetyki oraz dbałości o szczegóły — czasami także znajomości kanonów sztuki klasycznej i współczesnej. Korzystając z propozycji przygotowanych przez nasz sklep meble.pl, każdy ma szansę wybrać element dekoracyjny na ścianę, który odzwierciedla jego osobowość. Zaletą umieszczenia na ścianach obrazów jest ich mobilność — z łatwością można je zmienić albo przewiesić. Dzięki odpowiedniej oprawie oraz trafnemu wyborowi grafiki wybrane wnętrze zyska przytulny nastrój, pełen estetycznych uniesień. Należy zapamiętać, że obraz powinien mieć odpowiedni rozmiar oraz perfekcyjną rozdzielczość.

Jeśli poszukują Państwo czegoś oryginalniejszego niż obraz, możecie Państwo wybrać fototapetę — jest to wielkoformatowa grafika, która powinna być stylistycznie dopasowana do wystroju wnętrza. Fototapety nie muszą zdobić jedynie ścian, ale również drzwi, fronty mebli, czy nawet wolne przestrzenie pomiędzy wiszącymi i stojącymi meblami. Niektóre rodzaje materiałów służące do produkcji fototapet są odporne na działanie wilgoci oraz zabrudzenia — będą idealnym elementem wyposażenia kuchni oraz łazienki.

Kolejną formą dekoracji ściany mogą być naklejki ścienne — są to ornamenty, które przykleja się na powierzchni ściany. Mają półmatową powierzchnię oraz nie odbijają światła, dzięki czemu subtelnie dopasowują się do całego wnętrza.

Warto pamiętać, że śmiała dekoracja nie musi być stałym elementem wybranej przez Państwa przestrzeni. Naklejki i fototapety łatwo zdjąć, bez uszkodzeń powierzchni, do której zostały przyklejone. Dodatkowo meble.pl posiada również inne opcje dekoracji ściennych, są to: napisy i zawieszki, tablice, lustra dekoracyjne, zegary oraz inne oryginalne dekoracje, które nadadzą Państwa wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Z pewnością nikt nie przejdzie obok nich obojętnie!

Od inspiracji do zakupu