• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie kuchni

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Rodzaj wyposażenia kuchni

Rodzaj wyposażenia kuchni

Marki

Marki
Pojemniki kuchenne
×

Pojemnik kuchenny

Pojemniki kuchenne w zdecydowany sposób ułatwiają nam przechowywanie żywności — to właśnie dzięki nim jedzenie nie traci szybko swojej świeżości, zapachu oraz smaku. W asortymencie meble.pl posiadamy pojemniki do przechowywania żywności w wersji plastikowej, szklanej, metalowej oraz drewnianej. Pojemniki chronią jedzenie przez zbyt szybkim zepsuciem, przed zanieczyszczeniami oraz niechcianymi owadami.

Pojemniki kuchenne z meble.pl spełniają wiele funkcji. Przede wszystkim służą do przechowywania żywności niemal każdego rodzaju, co umożliwia dłuższe zachowanie jak najlepszych cech i aspektów zdrowotnych naszego jedzenia. Sprawdzą się jako pojemniki na drugie śniadanie do szkoły lub pracy, jak również można w nich zabierać potrawy w trasę - nadają się do transportu. Pojemniki, które wraz z żywnością zostaną umieszczone w lodówce, będą zapobiegać uwalnianiu się oraz pochłanianiu niepożądanych zapachów. Pamiętajmy, że pojemniki kuchenne powinny być dostosowane do rodzaju żywności, jaką chcemy w nich przechowywać.

Wybór odpowiednich pojemników wcale nie jest taki prosty — materiały, z których są wykonane, mają wady, jak i zalety. Coraz częściej pojemniki na jedzenie produkowane są z różnorodnych tworzyw sztucznych (plastików), które zawierają substancje o charakterze toksycznym. Warto zwracać uwagę, z jakich materiałów wykonywane są pojemniki — pojemnik musi być wyraźnie oznakowany, że opakowanie dopuszczone jest do kontaktu z żywnością. Dodatkowo użytkownicy zmywarek powinni wybierać pojemniki, które mają znaczek informujący o takiej możliwości mycia produktów. Jedną z głównych zalet plastikowych pojemników jest fakt, że są one lekkie i odporne na stłuczenia oraz większe uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo względnie łatwo utrzymać je w czystości. Najbardziej praktycznymi pojemnikami są te w kształcie kwadratów lub prostokątów — najłatwiej ustawia się je w przestrzeni lodówki, jak również mogą służyć do przechowywania różnorodnych potraw i dań, tj.: warzyw, potraw obiadowych oraz produktów sypkich. Plastikowe opakowania chłoną zapachy, dlatego nawet po umyciu trudno pozbyć się aromatu poprzednio przechowywanego jedzenia.

Na stronie meble.pl znajdą Państwo również pojemniki szklane, które są idealne do przechowywania wszystkiego — można w nich serwować wykwintne dania. Bez większego problemu podgrzeją Państwo każdą potrawę w mikrofali lub piekarniku. Opakowania świetnie sprawdzą się w lodówce, służąc do przechowywania wcześniej ugotowanych potraw. Ich jedyną wadą jest fakt, że są ciężkie i łatwo można je stłuc. Jednakże nie należy zapomnieć o dekoracyjnej funkcji szklanych pojemników — będą przepięknie wyglądać umieszczone na otwartej półce, wypełnione makaronami, cukierkami lub różnorodnymi kaszami i przyprawami.

Coraz większą popularność zyskują pojemniki kuchenne metalowe, które znane są z ponadprzeciętnej szczelności, dlatego tak często są wykorzystywane jako opakowania do herbaty i kawy, ponieważ idealnie utrzymują ten delikatny aromat. W szczególności polecane są do przechowywania produktów sypkich, np.: cukru, orzechów, przypraw. Równie doskonale sprawdzą się przy zachowaniu świeżości kruchych ciasteczek oraz świątecznych pierniczków.

Dzięki możliwości przechowywania produktów w pojemnikach kuchennych jedzenie jest zabezpieczone przed szybszym zepsuciem — produkty sypkie chronione są przed wilgocią, która dostaje się do nich z powietrza. Pojemniki przydadzą się w domu w wielu sytuacjach. Gwarantują zachowanie porządku oraz zaoszczędzenie pieniędzy — harmonijnie poustawiane pojemniki będą wyglądały dekoracyjnie. Ponadto, jeśli chcemy wcześniej przygotować sobie jedzenie, doskonale nadają się do zabrania do pracy, zamrożenia w nich jedzenia lub po prostu segregowania żywności w lodówce tak, aby zaoszczędzić miejsce. W sklepie internetowym meble.pl znajdą Państwo pojemniki najwyższej jakości, które nie tylko wyglądają niezwykle estetycznie, ale również są bezpieczne dla Państwa zdrowia oraz środowiska.

Od inspiracji do zakupu