• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie łazienki

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Rodzaje akcesoriów łazienkowych

Rodzaje akcesoriów łazienkowych
Szczotki i szczoteczki
×

Szczotki i szczoteczki do łazienki

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki jest szczotka do WC, która pozwala utrzymać muszlę klozetową w czystości. Choć wybór odpowiedniej szczotki wydaje się niezwykle prosty, to jednak nie należy sięgać po pierwszą lepszą szczotkę, zwłaszcza jeśli chcemy, żeby jej wygląd był spójny z zamysłem aranżacyjnym wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele szczotek różnego rodzaju, jednakże wszystkie charakteryzują się podobnym wyglądem. Wybierając optymalną szczotkę, należy zwrócić uwagę na trwałość materiału oraz estetyczny aspekt.

W naszym szerokim asortymencie sklepu meble.pl znajdziecie Państwo szczotki, takie jak: szczotka stojąca, która znajduje się w pojemniku i można umieścić ją na podłodze w pobliżu toalety. Największą zaletą tej konstrukcji jest jej wysoka mobilność. Niezwykle swobodnie można zmieniać położenie pojemnika ze szczotką. Dodatkowo jest to popularne rozwiązanie, które występuje w szerokiej gamie kolorystycznej oraz materiałowej. W tej kategorii znajdą Państwo szczotki wykonane z plastiku, jak również rozwiązania nieco bardziej solidne i wytrzymałe ze stali nierdzewnej. Decydując się na zakup szczotki stojącej, warto zwrócić uwagę na podstawę pojemnika, która powinna być gruntownie przymocowana. Szczotka wisząca zazwyczaj na stałe mocowana jest do ściany. Warto zadbać o to, aby nie była zanadto oddalona od toalety, gdyż sięganie po nią stanie się uciążliwe. Zbyt duży dystans pomiędzy szczotką a toaletką może doprowadzić do pochlapania podłogi. Należy zwrócić uwagę czy istnieje możliwość późniejszego ściągnięcia pojemnika — dla zachowania perfekcyjnej higieny należy go regularnie czyścić.

Ważny jest kształt szczotki, który pozwoli nam na dokładne wyczyszczenie toalety. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest szczotka okrągła lub półokrągła, która doskonale radzi sobie ze wszelkimi zabrudzeniami, dodatkową zaletą tego typu szczotki jest jej niska cena. W naszym asortymencie dostępne są również szczotki specjalnie wyprofilowane, które poprzez swój unikalny kształt pozwalają na dotarcie do nawet trudno dostępnych miejsc muszli klozetowej. Niektóre rodzaje szczotek wyposażone są w kilka rodzajów włosia, jednakże w przypadku szczotek do WC zazwyczaj stosuje się włosie syntetyczne, które nie niszczy ubikacji i dobrze usuwa wszelakie zabrudzenia. Wybierając szczotkę, warto przyglądnąć się jakości włosia — powinno być sztywne, ale nie ostre. Aby szczotka wytrzymała częste użytkowanie, jej uchwyt musi być trwały — zapewniają to solidne materiały, tj.: stal nierdzewna, ceramika oraz drewno. Mniej trwałym, lecz tańszym rozwiązaniem będzie rączka wykonana z tworzywa sztucznego.

Wybierając szczotkę do WC, warto kierować się nie tylko jej cechami funkcjonalnymi, ale również wyglądem. Szczotka musi być dopasowana do stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Wraz z innymi elementami wyposażenia powinna tworzyć spójną całość. Rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest szeroka gama kolorystyczna szczotek do WC. Z łatwością dopasujemy je do naszych upodobań oraz kolorystyki wnętrza. Wśród najpopularniejszych odcieni szczotek do WC plasuje się kolor biały, czarny oraz w intensywnym odcieniu, np.: czerwieni, fioletu lub żółci.

Szczotka do WC to również wybór odpowiedniej marki, która jedna nie zawsze może świadczyć o niezawodności produktu, a jednak stanowi czynnik, który warto wziąć pod uwagę podczas zakupu tego elementu wyposażenia do łazienki.

Od inspiracji do zakupu

Jak odświeżyć fugi?

Jak odświeżyć fugi?

Czystość w kuchni i łazience to podstawa. Niestety nawet w najbardziej zadbanych pomieszczeniach z czasem fugi zmieniają kolor, co doprowadza do frustracji niejedną, a szczególnie każdą perfekcyjną panią domu. Jak odświeżyć fugi, by znów wyglądały jak nowe? Oto garść pomocnych porad.

Jak przechowywać szczoteczkę do zębów?

Jak przechowywać szczoteczkę do zębów?

Prawidłowe przechowywanie szczoteczki do zębów lub końcówek do szczoteczki elektrycznej wiąże się z kilkoma rzeczami - sprawdź je w Meble.pl!

Sprytne akcesoria od Koziol - cz. 1 - łazienka

Sprytne akcesoria od Koziol - cz. 1 - łazienka

Łazienka to miejsce, w którym powinniśmy się czuć zrelaksowani. Powinna być ona urządzona nie tylko oryginalnie i pomysłowo, ale też funkcjonalnie. Wszystkie te cechy posiadają dodatki do łazienki marki Koziol. Które z nich mogłyby znaleźć się w Twoim pokoju kąpielowym? Poznaj je wszystkie, a potem wybierz swoje ulubione.