• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Czerwień w łazience - jak stworzyć stylową aranżację?

Łazienka w kolorze ognistej czerwieni to aranżacja dla odważnych. Dla tych, którzy bardzo lubią ten kolor, ale obawiają się zbyt intensywnego i przytłaczającego efektu, mogą cieszyć się jego energią dobierając czerwone dodatki.

Wnętrze w czerwieni
Planując zestawienia kolorów ścian w łazience, należy wziąć pod uwagę, to aby całość nie była przytłaczająca. Jeśli wszystkie ściany będą czerwone, należy zrównoważyć intensywność tego koloru, wybierając np. białe, kremowe lub popielate dodatki.
Piękne aranżacje uzyskuje się w łazienkach z jedną czerwoną ścianą i pozostałych w neutralnej kolorystyce np. bieli lub beżu.
Meble w odcieniach czerwieni
Decydując się na meble w kolorze czerwonym, trzeba zadbać o neutralne tło np. białe ściany. Wysoki połysk frontów szafek łazienkowych wprowadza nowoczesny charakter podkreślany nowoczesną w formie armaturą. Kolor ten równie dobrze pasuje do bardziej klasycznych wnętrz, w których królują stylizowane dodatki.
 

nowoczesne meble łazienkowe w...

nowoczesne meble łazienkowe w kolorze czerwonym

nowoczesne meble łazienkowe w...

nowoczesne meble łazienkowe w kolorze czerwonym

 

Udane duety kolorystyczne

Czerwień jest najcieplejszą z wszystkich barw, kojarzy się z dynamiką i pozytywną energią.
Kolor czerwony ma szeroką paletę odcieni – od oranżowej, przez ognisty, aż do intensywnego bordo. Pozwala to tworzyć bardzo atrakcyjne zestawienia kolorystyczne np. z ponadczasową bielą, ciepłymi odcieniami beżu lub chłodniejszymi szarościami. Czerwień dobrze czuje się również z ciemnymi kolorami, np. w towarzystwie granatu i czerni.
 

Akcesoria w kolorze czerwonym

Miłośnicy koloru czerwonego, którzy chcieliby wprowadzić go do łazienki, ale tylko w akcentach, mogą wybierać z szerokiej gamy różnych akcesoriów łazienkowych. Do łazienki w delikatnej kolorystyce będzie pasował np. zestaw czerwonych ręczników, dozownik na mydło w płynie lub mydelniczka oraz organizery w różnych kształtach i rozmiarach.  
Czerwone dodatki pięknie komponują się z meblami w naturalnych kolorach drewna, z białymi lub szarymi szafkami.