• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie salonu

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Rodzaj wyposażenia salonu

Rodzaj wyposażenia salonu

Marki

Marki
Kominki
×

Kominki do salonu

Kominki coraz częściej stają się głównym elementem wyposażenia eleganckiej przestrzeni salonu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nie tylko dają ciepło, ale również tworzą w pomieszczeniu wręcz niepowtarzalny i unikalny klimat. Dodatkowo jest to bardzo efektowny element wystroju wybranego przez Państwa wnętrza. Jednakże, nad czym należy zastanowić się, wybierając odpowiedni kominek?

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom o charakterze technicznym ogień został ujarzmiony w formie kominka — możemy go w bezpieczny sposób wykorzystywać do podgrzewania indywidualnych pomieszczeń, jak również całego domu. Przede wszystkim należy zastanowić się, czy kominek ma być głównym źródłem ciepła, czy jedynie źródłem uzupełniającym, jak również, który wkład będzie lepszy powietrzny, czy z płaszczem wodnym. Wkład powietrza z systemem DGP umożliwia pełniejsze wykorzystanie ciepła uzyskanego ze spalania drewna. Płaszcz wodny, który jest podłączony do instalacji centralnego ogrzewania, rozprowadza ciepło za pomocą grzejników lub instalacji wodnego ogrzewania podłogowego. Komin powinien mieć odpowiednio dobraną średnicę oraz wysokość, musi być wybudowany z materiałów, które są odporne na wysoką temperaturę. Powinien być wyposażony w kratki do swobodnego przepływu powietrza oraz w miejsce na opał.

W sklepie internetowym meble.pl z pewnością znajdziecie Państwo kominek do salonu, który jest elementem funkcjonalnym, dekoracyjnym oraz poddaje spełnieniu nasze estetyczne funkcja zmysłowe. Kominek jako dodatkowe źródło ciepła potrafi zaoszczędzić sporo pieniędzy, zwłaszcza w okresie wczesnej wiosny oraz jesieni, gdy temperatura utrzymuje się wciąż powyżej zera. Wybierając odpowiednie miejsce dla kominka w przestrzeni salonu, warto wziąć pod uwagę fakt, że będzie to stały element wyposażenia — powinien nie tylko spełniać funkcję praktyczną, ale również pięknie się prezentować.

Biorąc pod uwagę budowę kominka, mają Państwo do wyboru kilka rozwiązań, m.in.: model otwarty oraz model zamknięty. Kominek otwarty będzie pełnił głównie funkcję dekoracyjną, ponieważ ciepło, które powstanie z płonącego drewna będzie ulatywać kominem. Wielkim plusem wspomnianego paleniska jest fakt, że może być umieszczone zarówno pośrodku pomieszczenia, jak i przy ścianie. Kominek, który posiada zamkniętą komorę spalania — najczęściej obudowaną stalą lub szkłem — rozprowadza maksymalną ilość ciepła. Najtańsze kominki to urządzenia, które są zbudowane z kilku stalowych płyt — uszczelnienia wykonano z odpornej na wysokie temperatury elastycznej masy, która w skuteczny sposób zapobiega wydostawaniu się ognia oraz dymu z wewnętrznej przestrzeni kominka. W naszej ofercie znajdą Państwo kominki stalowe o różnorodnych kształtach — wkład kwadratowy, okrągły, eliptyczny oraz prostokątny. Kominki żeliwne skręcane są z dopasowanych płyt żeliwnych lub są w całości odlewane. Wielkim plusem kominka żeliwnego jest to, że rozgrzany wkład długo stygnie, oddając ciepło nawet po wygaśnięciu ognia. Jednakże należy zwrócić uwagę na fakt, że kominek jest niezwykle ciężki, co sprawia, że podstawa powinna być solidnie wykonana, np. ze zbrojonej płyty betonowej.

Istotnym aspektem, nad którym należy się zastanowić, kupując kominek do salonu, jest jego obudowa. W postaci obudowy ukrywamy wszystko to, czego nie chcemy widzieć, czyli przyłącza, rury oraz kable sterowników. Do wykonania obudowy można użyć płyt gipsowo-kartonowych, specjalnych płyt krzemionkowo-wapiennych, cegły lub kamienia. Najprostsza do realizacji jest płyta gipsowo-kartonowa, którą należy zaizolować termicznie ze wszystkich stron, żeby się nadmiernie nie rozgrzewała.

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy wyposażenia kominka, np.: popielnik, który nie jest obowiązkowym elementem wkładu, jednakże miejsce, gdzie zbiera się popiół, należy co kilka dni wyczyścić odkurzaczem lub specjalną łopatką. Deflektor ma za zadanie niejako zwrócić część spalin z powrotem do paleniska tak, aby dopaliły się i cały proces spalania był znacznie efektywny. Drugim zadaniem tego elementu jest podniesienie temperatury w komorze komika, dzięki czemu wzrasta sprawność spalania. Najlepszym rozwiązaniem na dostarczenie powietrza z zewnątrz do paleniska jest kanał nawiewny, wewnątrz którego powinna znajdować się przepustnica regulująca ilość dopływającego powietrza do wkładu kominka. Nadająca kominkowi ponadczasowego wyglądu szyba może być zamontowana z kilku stron wkładu. Coraz częściej stosuje się szyby zaokrąglone lub pryzmatyczne, jednakże wciąż równie popularne są płaskie szyby. Intrygującą opcją jest biokominek, który jest rozwiązaniem w pełni bezpieczny, a do tego ekologicznym.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą stylowych i funkcjonalnych kominków sklepu meble.pl!

Od inspiracji do zakupu