• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie salonu

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Rodzaj wyposażenia salonu

Rodzaj wyposażenia salonu

Kolor

Kolor

Marki

Marki
Wazony i donice
×
prev
next
90,00 PLN
prev
next
90,00 PLN
prev
next
430,00 PLN
prev
next
210,00 PLN
prev
next
110,00 PLN
prev
next
290,00 PLN
prev
next
-10%
584,00 PLN649,00 PLN
prev
next
90,00 PLN
prev
next
1 976,00 PLN
prev
next
399,00 PLN
prev
next
53,00 PLN
prev
next
4 899,00 PLN
prev
next
288,00 PLN
prev
next
999,00 PLN
prev
next
370,00 PLN
prev
next
434,00 PLN
prev
next
1 690,00 PLN
prev
next
258,00 PLN
prev
next
200,00 PLN
prev
next
179,00 PLN
prev
next
490,00 PLN
prev
next
319,00 PLN
prev
next
prev
next
290,00 PLN
prev
next
595,00 PLN
prev
next
999,00 PLN

Wazony i donice

Ozdobne doniczki i wazony stanowią niepowtarzalny element dekoracji każdego pomieszczenia — w szczególności wypoczynkowej przestrzeni salonu. Należy pamiętać, że nie każda doniczka pasuje do każdej rośliny — te użytkowe, a zarazem dekoracyjne naczynia bywają wykonane z różnorodnych materiałów, jak również mają odmienne wymiary i kształty. Ozdobne donice trzeba wybierać z dużym rozsądkiem, ponieważ muszą również pasować do stylu wybranego przez nas wnętrza. Nie mają konkurować z wyglądem kwiatów, tylko podkreślać ich niepowtarzalne piękno. Czasem w takich naczyniach sadzi się kwiatki bezpośrednio, jednakże można również skorzystać z wiklinowej osłonki na doniczki.

Wielkość doniczki oraz wybór rośliny, którą chcemy w niej posadzić, będzie istotny przede wszystkim dlatego, że od podanego rozmiaru zależy, czy donica będzie widocznym elementem wystroju wnętrza, czy jedynie jego dodatkiem. Ponadto rozmiar rośliny i zakupione donicy powinny być proporcjonalne. Oferta donic i wazonów w sklepie internetowym meble.pl jest naprawdę ogromna i różnorodna. Można skusić się na bardzo proste, wręcz minimalistyczne, choć jednocześnie eleganckie donice do salonu. Zazwyczaj są one wykonane z wysokiej jakości materiałów — bez zbędnych zdobień, które odwróciłyby uwagę od rośliny. Do wnętrza aranżowanego w stylu retro, prowansalskim lub vintage idealny zakupem będą donice stylizowane na stare, lub mocno zużyte. Doniczki powinny pasować do stylu, w jakim wykonane jest wnętrze, dzięki temu aranżacja zyska, a zieleń doda przestrzeni salonu przytulnego klimatu oraz znacznie poprawi jonizację powietrza. Kolejnym ważnym tematem jest odpowiednie zaaranżowanie doniczek. Mogą Państwo zdecydować się na jedną dużą donicę z rośliną lub zastanowić się nad kilkoma doniczkami z roślinami umieszczonymi w kilku miejscach w salonie, lub postawić je w zgrabnej grupie.

Nie od dziś kwiaty w doniczce stanowią najbardziej klasyczny i jednocześnie najpiękniejszy element dekoracji. Pasują niemal do każdego stylu aranżacji wnętrza, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w mieszkaniach oraz na balkonach. Doniczka jest zdecydowanie niezastąpionym produktem w mieszkaniu każdego wielbiciela kwiatów. Można w niej umieścić zarówno żywe, jak i sztuczne kwiaty — w każdej z wymienionych wersji będzie prezentować się równie zachwycająco. Warto pamiętać, że doniczka to nie tylko element, który jest potrzebny przy domowej uprawie roślin oraz kwiatów, ale również ciekawy dodatek dekoracyjny. Dobrze jest zadbać o to, aby doniczki w mieszkania reprezentowały podobny styl — harmonijne charaktery. W większości mieszkań dobrze sprawdzą się doniczki wykonane z krzemionki lub różnorodnych tworzyw sztucznych. Ostatnimi czasy bardzo modne są donice metalowe, które będą idealnie prezentować się w pomieszczeniach loftowych. Donice do mieszkania występują w różnych formach, kształtach oraz wersjach kolorystycznych, dlatego bez większego trudu uda Ci się dopasować je do aranżacji klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza.

Jeśli posiadają Państwo doniczki, które nie nadają się do zbytniej ekspozycji, warto zastanowić się nad stylowymi osłonkami na doniczki, które również dostępne są w szerokim asortymencie naszego sklepu meble.pl. Osłonki na doniczki to idealny sposób, aby doniczki prezentowały się znacznie bardziej efektownie. Mogą być one stworzone z tworzyw sztucznych, wikliny, metalu lub krzemionki — dostępne są w nasyconych, jak i pastelowych kolorach.

Warto być przygotowanym na otrzymanie bukietu kwiatów na urodziny lub z innych okazji i zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednio przeznaczony do tego wazon. Poza swoją podstawową rolą będzie spełniał funkcję dekoracyjną. Wciąż niesłabnącą popularnością będzie cieszył się szklany wazon, który może ponadto pełnić funkcje świecznika. Równie intrygującą opcją są wazony wykonane z ceramiki oraz kamionki, w których bez większych przeszkód można umieścić sztuczne, jak i żywe kwiaty, a nawet gałązki roślin. Większe bukiety będą się lepiej prezentować w niższych wazonach o pękatych kształtach, natomiast pojedyncze kwiaty sprawdzą się w wazonach o wąskich oraz szczupłych kształtach. Nowoczesną opcją jest wazon o kształcie kuli, który będzie idealny zarówno dla polnych kwiatów, jak i bukietu róż.

Wazony i donice są uniwersalnym sposobem na atrakcyjną i niepowtarzalną dekorację każdego mieszkania z dodatkowym wykorzystaniem kwiatów. Z pewnością dzięki prezentowanym akcesoriom ożywią Państwo swoje mieszkanie i sprawią, że będzie jeszcze bardziej przytulne i komfortowe!

Od inspiracji do zakupu