Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Złączki Montażowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Producenci

Producenci

Typ złącza

Typ złącza

Materiał

Materiał

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta
Złącze mimośrodowe
×
prev
next
2,96 PLN

Złącze mimośrodowe

Złącza mimośrodowe to funkcjonalne i praktyczne akcesoria meblowe. Stosowane są one w przemyśle meblarskim. Pozwalają na sztywne, rozłączne i bezklejowe łączenie ze sobą pod kątem dwóch formatek z płyty meblowej. Wykorzystywane są zwłaszcza do łączenia elementów mebli skrzyniowych. Największą zaletą tego typu akcesoriów meblowych jest możliwość wielokrotnego łączenia i rozłączania połączonych elementów, bez obawy o zniszczenie gwintowania w płycie meblowej. Dodatkowo złączenie to jest niewidoczne na zewnętrznej stronie formatki, w którą wkręcany jest zaczep. Prezentowane złącza mimośrodowe cechują się wysoką jakością i wytrzymałością, dzięki czemu gwarantują bezawaryjne użytkowanie mebli przez wiele lat. Szeroki asortyment różnych złączy mimośrodowych pozwoli dokładnie dopasować wybrany model do danego mebla.

Złączki bez kołnierza przeznaczone są do płyty o grubości 18 mm. Działają one na zasadzie kulowej główki, która centruje trzpienia łączącego. Taka konstrukcja umożliwia uzyskanie dużej powierzchni docinającej i stykowej w małej złączce. Zapewnia to uzyskanie połączenia kształtowo -siłowego. Wykonane są one z cynkalu. W złączce tej główka trzpienia jest ukształtowana w formie półkuli. Prowadzona jest ona dokładnie centrycznie w uformowanej kuliście panewce złączki. Tworzy to połączenie kształtowe. Dużą zaletą takich złączek jest wyeliminowanie możliwości przesunięcia się wieńca lub półek w stosunku do ściany bocznej mebla. Złączniki te pozwalają także na szybkie osiągnięcie siły mocującej przy dociąganiu złączki bez konieczności jej maksymalnego przekręcania. Dodatkowo gwarantują one pewne mocowanie, również przy wielokrotnym luzowaniu i ponownym dociąganiu złącza. Złącze to charakteryzuje się ponadto zgrabną i elastyczną formą.

Na uwagę zasługują także złączki bez zaczepu do grubości płyty od 16 mm. Wykonane są one z tworzywa sztucznego w kolorze białym i stali. Dedykowane są one do korpusów i półek. Wyposażone są w elementy dociągające z cynkalu. Działają one na zasadzie kulowej końcówki centrującej trzpienia łączącego. Dużą zaletą tych złączy mimośrodowych do mebli jest pewne mocowanie. Gwarantują je one nawet przy wielokrotnym luzowaniu i ponownym dociąganiu złącza. Dzięki nim możliwe jest także komfortowe dociąganie przy użyciu wkrętaka trzymanego pod kątem 25 stopni. Zastosowanie tego rodzaju złącza pozwala na uniknięcie przesunięć względem ścian bocznych, ponieważ trzpień prowadzony jest zawsze centrycznie.

Warto wspomnieć także o złączach mimośrodowych Blum. Przeznaczone są one do łączenia korpusu. Element łączący w tym przypadku zrobiony został z tworzywa. Natomiast obudowa złączka wykonana jest z białego tworzywa z zamontowanym mimośrodem cynkowym. Takie złącza dostępne są także w kolorze brązowym. Można wybrać także złącza do korpusu z wkrętem tej marki. Wkręt łączący został w tym przypadku zrobiony z odlewu cynkowego.

Ciekawym rozwiązaniem są złącza do korpusów Rafix. Przeznaczone są one do korpusów i półek. Wyposażone są w elementy dociągające z cynkalu. Działają one na zasadzie kulowej końcówki centrującej trzpienia łączącego. Złączki te gwarantują pewne mocowanie, nawet przy wielokrotnym luzowaniu i ponownym dociąganiu złącza. Dzięki niem nie występują przesunięcia względem ścian bocznych, ze względu na to, że trzpień jest prowadzony centrycznie. Możliwe jest w tym przypadku wiercenie otworów o jednej płaszczyźnie.

Dostępne są także trzpienie mocujące do złączy mimośrodowych. Przeznaczone są one do połączeń elementów meblowych pod kątem 90 stopni. Wykonane są w całości z niklowanegoo odlewu cynkowego. Gwarantuje to mocne i stabilne połączenie, które nie wymaga stosowania dodatkowych łączników typu kołek meblowy. Taki trzpień zapewnia bardzo łatwy montaż. Wyprodukowany jest w dwóch wersjach jako standardowy i ze wzmocnionym ramieniem.

Bogata oferta różnych złączy mimośrodowych meblowych pozwoli na wybór zgodny z osobistymi potrzebami i preferencjami.
Od inspiracji do zakupu