Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zawiasy meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Element zawiasu

Element zawiasu

Typ zawiasu

Typ zawiasu

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Materiał drzwi

Materiał drzwi

Zastosowanie specjalne

Zastosowanie specjalne

Gniazdo puszki

Gniazdo puszki

Kąt otwarcia

Kąt otwarcia

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Mocowanie do frontu

Mocowanie do frontu

Wygięcie zawiasu

Wygięcie zawiasu

Typ prowadnika

Typ prowadnika

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Prowadnik z eurośrubami

Prowadnik z eurośrubami

Kolekcje

Kolekcje
Blum
×

Zawiasy Blum

Zawiasy meblowe są podstawowym rodzajem okucia mebli. Umożliwiają one przymocowanie frontów do korpusu szafki w taki sposób, aby ich otwieranie i zamykanie było wygodne i bezproblemowe. Prawidłowo dobrane zawiasy sprawiają, że korzystanie z mebli jest nie tylko komfortowe, ale i bezpieczne. Zanim wybierzemy zawiasy do mebli należy określić rodzaj materiału z jakiego jest zrobiony mebel, a także grubość frontów. Zawiasy różnią się miedzy sobą przeznaczeniem oraz kątem otwarcia. Prezentowane zawiasy marki Blum cechują się wysoką jakością wykonania i estetycznym wyglądem. Dzięki nim możliwe będzie wieloletnie korzystanie z mebli skrzyniowych w sposób odpowiadający potrzebom użytkownika. Firma ta to doceniane przedsiębiorstwo rodzinne o międzynarodowym zasięgu. Specjalizuje się ono w tworzeniu wysokiej jakości okuć meblowych między innymi innowacyjnych systemów zawiasów.

Zawiasy z hamulcem przeznaczone są do drzwi nakładanych. To podstawowy rodzaj zawiasów. Sprawdzają się one we wszystkich frontach nakładanych na korpus mebla. Świetnie nadają się do prostych szafek kuchennych lub szaf z otwieranymi drzwiami. Zawiasy te wyposażone są w zintegrowany hamulec BLUMOTION. Zapewnia on ciche i delikatne zamykanie drzwi bez względu na wagę frontu czy prędkość zamykania. Aby dokładnie dopasować siłę Blumotion do wagi frontu wystarczy przesunąć wyłącznik na puszce i zamknąć drzwi. W trakcie drugiego zamykania efekt Blumotion będzie już dopasowany. Regulacja zawiasów Blum odbywa się w trzech płaszczyznach. W tym zawiera się także bezstopniowa regulacja głębokości przez gwint ślimakowy, a także mimośrodkowa regulacja głębokości. Zawiasy te można zastosować do drzwi o grubości 24 mm. Puszka zawiasu wykonana jest ze stali . Jej mocowanie odbywa się przy pomocy wkrętów. Zastosowania technika Clip pozwala na prosty montaż, bez konieczności użycia narzędzi.

Na uwagę zasługują także zawiasy z szerokim katem otwarcia. Przeznaczone są one do szafki z grubymi bokami lub do drzwi składanych. Kąt otwarcia w ich przypadku wynosi 170 stopni. Takie zawiasy doskonale nadają się do stosowania w szafkach narożnych. Mechanizm zamykania jest ze sprężyną. Puszka zrobiona jest ze stali. To gwarantuje jej wysoką wytrzymałość. Mocowanie puszki jest na wkręty. Zawiasy te mają gwint ślimakowy. Do zamontowania takich zawiasów potrzebne będą prowadniki.

Prowadniki z systemu CLIP wykonane są ze stali. Ich powierzchnia jest niklowana. Mają one formę krzyżakową. Odstęp pomiędzy pozycjami mocowań wynosi 32 mm. Dostępne są różne prowadniki tego producenta, dzięki czemu będzie można dokładnie dopasować dany model do drzwi mebla i zawiasów, które zostały na nich zamontowane. Producent zadbał nie tylko o wysoki komfort i wygodę korzystania z zawiasów, a także o ich estetyczny wygląd. Może zostać on wzbogacony o zaślepki. To akcesoria, które sprawiają, że meble wyglądają elegancko i stylowo. Zaślepki wykonane są ze stali i mają niklowaną powierzchnię z nadrukiem BLUM. Mają one klasyczny kształt prostokąta, z mocowaniami centrycznymi. Mocowanie zaślepki jest wciskane.

Zawiasy Blum z cichym domykiem pozwalają na wyhamowanie siły drzwi zamkniętych ze zbyt dużą siłą. Dzięki temu możliwe jest uchronienie drzwiczek i korpusu szafki przed uszkodzeniami. To ważna funkcja, która sprawdza się podczas codziennego korzystania z mebli.

Warto wspomnieć, że montaż zawiasów Blum jest łatwy i bardzo wygodny. Dużą ich zaletą jest także zakres płynnej regulacji w trzech wymiarach. Ma to szczególne znaczenie właśnie podczas montowania zawiasów. Zawiasy te cechują się także dużą trwałością, solidnością i znikomą tendencją do rozregulowania.

Tak szeroki asortyment różnych zawiasów pozwoli na wybór zgodny z indywidualnymi preferencjami i potrzebami.

Od inspiracji do zakupu