• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Szuflady

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Produkt

Produkt

Szerokość szafki

Szerokość szafki

Wysokość boku szuflady

Wysokość boku szuflady

Kolor pokrycia

Kolor pokrycia

Długość prowadnic

Długość prowadnic

Wysuw prowadnicy

Wysuw prowadnicy

Maksymalne obciążenie prowadnicy

Maksymalne obciążenie prowadnicy

Mocowanie do frontu

Mocowanie do frontu

Producenci

Producenci

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Funkcje dodatkowe otwierania szuflady

Funkcje dodatkowe otwierania szuflady
Blum
×

Szuflady Blum

Akcesoria meblowe to elementy dodatkowe, które znacznie usprawniają działanie mebli i podnoszą ich funkcjonalność. Z pomocą akcesoriów meblowych można także z łatwością dokonać subtelnej metamorfozy wnętrza. Prowadnice i akcesoria do szuflad to nieodłączny element mebli pokojowych łazienkowych i kuchennych. Zwiększają one komfort użytkowania szuflad. Wybierając je należy określić co będzie w danej szufladzie przechowywane. Potrzebne jest to do określenia parametrów technicznych i wyznaczenia odpowiedniego udźwigu prowadnicy. Dzięki temu szuflada porusza się lekko i sprawnie. Przeciążenie prowadnicy może doprowadzić do jej zniekształcenia, a tym samym do zniszczenia szuflady. Prezentowane prowadnice i akcesoria do szuflad Blum cechują się solidnością i wysoką jakością wykonania. Dzięki temu będą służyć przez wiele lat w nienagannym stanie. Marka ta oferuje znane na całym świecie systemy zawiasów szuflad i podnośników do frontów górnych w połączeniu z czterema autorskimi technologiami ruchu.

Prowadnice do szuflad producenta Blum charakteryzuje płynny ruch przez cały okres użytkowania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu systemu Tandem Inside. Prowadnice te posiadają zintegrowany hamulec Blumotion, który zapewnia ciche i delikatne zamykanie. Modele takie pozwalają na pełny wysuw szuflady. Jest to bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu bo pozwala na dotarcie do przedmiotów umieszczonych na samym końcu szuflady. Obciążenie dynamiczne w przypadku tych prowadnic wynosi 30 kg. Dzięki czemu świetnie nadają się ono do szuflad w meblach kuchennych czy łazienkowych. Istnieje możliwość wyprodukowania tego rodzaju prowadnic z udźwigiem wynoszącym 65 kg w długościach 45-65 cm. Tak duży udźwig doskonale sprawdzi się w przypadku szuflad do mebli warsztatowych lub garażowych, w których przechowywane są różnego rodzaju ciężkie narzędzia. Prowadnice te ponadto wykonane są one z bardzo wytrzymałego materiału- stali ocynkowanej. Dzięki temu posłużą przez bardzo długi czas i nawet po wielu latach użytkowania nadal zachwycać będą niezawodnym działaniem.

Na uwagę zasługują także uchwyty ścianki tylnej oferowane przez tą markę. Mocowania takie służą do połączenia boków i relingów z tylną ścianką szuflady, która jest wykonana w systemie Tandembox. Wysokość boku takiego uchwytu wynosi D-199 mm. Minimalna wysokość zabudowy w korpusie to 224 mm. Te uchwyty ścianki tylnej wykonane są ze stali w kolorze szarym. Sprzedawane są one w komplecie prawy +lewy.

Warto wspomnieć także o relingach do szuflad Tandembox ANTARO. Relingi te są podłużne i kwadratowe. Dostępne są w kolorze- jedwabiście białym. Dostosowane są one do prowadnicy o długości 500 mm. Takie relingi dają wysokiej szufladzie dużą stabilność. Sprawdzają się one przy przechowywaniu wysokich przedmiotów, np. kartonów z sokami czy butelek. Dzięki relingom nie będą się one przewracać przy wysuwaniu i zasuwaniu szuflad. Relingi takie spełniają jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Pozwalają one ustawić front szuflady w pionie. Jest to bardzo istotne w przypadku wysokich frontów.

Wśród praktycznych akcesoriów usprawniających działanie szuflad są także kątowniki podpierające dno. Wykonane są one z tworzywa sztucznego w kolorze ciemnoszarym. Wymagane są one do szerokości 750 mm. Kątowniki te mocuje się do frontu za pomocą wprasowania i wkrętów. Podstawą jest tu specjalnie dopasowana prowadnica Lagrabox. Cały mechanizm Tip-on Blumotion jest idealnym rozwiązaniem do mebli bez uchwytów. Za pomocą różnych jednostek tego systemu można zrealizować różne długości i zakresy obciążenia.

Bogata oferta różnych prowadnic i systemów do szuflad firmy Blum pozwoli na wybór zgodny z własnymi preferencjami i potrzebami. Stosując je będzie można się cieszyć lekko i płynnie chodzącymi szufladami. Odpowiednie dopasowanie udźwigu prowadnic zapewni szufladom bezawaryjne działanie.

Od inspiracji do zakupu

Jak czyścić zlewozmywaki granitowe i stalowe?

Jak czyścić zlewozmywaki granitowe i stalowe?

Fundamentalną zasadą skutecznej pielęgnacji zlewozmywaka kuchennego jest regularna pielęgnacja. Dbanie o estetyczny wygląd zlewu może być łatwe, konieczna jest jednak stosowanie zawsze odpowiednio dobranych do danego tworzywa środków czyszczących oraz systematyczna konserwacja i pielęgnacja zlewozmywaka.

Szafka zlewozmywakowa - nowoczesne rozwiązania w kuchni

Szafka zlewozmywakowa - nowoczesne rozwiązania w kuchni

Szafka zlewozmywakowa to nie tylko miejsce do mycia naczyń czy produktów spożywczych, ale także, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, bardzo wygodne miejsce pracy. Projektując kuchnię, warto pochylić się nieco dłużej nad tematem szafki pod zlewozmywakiem, ponieważ dobrze zaplanowana usprawni pracę w kuchni i uprzyjemni tworzenie pysznych dań.