• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak usunąć zarysowania z mebli drewnianych lub z płyty?

Nawet jeśli naprawdę bardzo dbasz o swoje meble, z czasem podczas ich użytkowania nie unikniesz uszkodzeń. Bardzo często zdarzają się nieestetyczne zarysowania na meblach wykonanych z drewna lub płyty meblowej. Czy jesteś skazany na przyzwyczajenie się do nich? Absolutnie nie! Na szczęście istnieją zarówno domowe, jak i profesjonalne środki do retuszowania rys na meblach.

porady dotyczące usuwania...

porady dotyczące usuwania zarysowań z powierzchni mebli

porady dotyczące usuwania...

porady dotyczące usuwania zarysowań z powierzchni mebli

 

Trik z orzechem włoskim

Orzech włoski jest stosunkowo miękki, w łatwy sposób wnika więc w rysy powstałe na meblu. Jeśli mebel jest jaśniejszy, możesz zastąpić go migdałem. Inne zamienniki to orzechy brazylijskie lub pekan. Wystarczy wydostać orzech ze skorupki, po czym energicznie potrzeć nim zarysowane miejsca. Należy powtarzać tę czynność do chwili, w której będziesz zadowolony z efektu.

Poradnik usuwania zarysowań z...

Poradnik usuwania zarysowań z powierzchni mebli drewnianych i płytowych

Poradnik usuwania zarysowań z...

Poradnik usuwania zarysowań z powierzchni mebli drewnianych i płytowych

 

Pisak retuszerski

Jednymi z profesjonalnych akcesoriów do usuwania rys na meblach są specjalne pisaki zwane inaczej sztyftami retuszerskimi. Tu w przeciwieństwie do orzecha masz do wyboru różne wybarwienia. Bez problemu dobierzesz zatem odcień pisaka do koloru mebli.

Wosk retuszujący

W podobny sposób zadziała wosk retuszujący. W zależności od Twoich preferencji, masz do wyboru woski twarde bądź miękkie. Tak jak pisaki retuszerskie, tak samo i woski są dostępne w wielu wybarwieniach. Dzięki temu również nie będziesz mieć kłopotu z dobraniem koloru i zamaskowaniem drobnego uszkodzenia na meblu.

Kredki woskowe

Domowym sposobem na zarysowania na meblach wykonanych z płyty lub drewna jest pomalowanie uszkodzonego miejsca kredką woskową. Wystarczy wybrać taką o barwie najbardziej zbliżonej do koloru mebla. Kredka skutecznie wypełni rysy i sprawi, że nie będą one widoczne. Po pomalowaniu zarysowania należy mebel wypolerować, aby usunąć nadmiar wosku.