• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Materiały naprawcze

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Producenci

Producenci

Rodzaj

Rodzaj

Kolor retuszu

Kolor retuszu
Wosk twardy
×

Wosk twardy do mebli

Wosk twardy używany jest do wypełniania lub retuszowania wszelakich uszkodzeń widocznych na powierzchni mebla, jak również innych przedmiotów wykonanych z drewna lub tworzyw sztucznych. Wosk w szczególności stosowany jest na frontach oraz krawędziach elementów wyposażenia domu. Zalecany jest do powierzchni, które są narażone na codzienną oraz względnie intensywną eksploatację. Jego głównym przeznaczeniem jest użytek wewnątrz pomieszczeń. W naszej bogatej ofercie sklepu internetowego meble.pl dostępnych jest wiele kolorów w sprzedaży na sztuki.

Prezentowane Państwu produkty służą do naprawy uszkodzeń widocznych na powierzchniach użytkowych, np.: schodach, drzwiach, frontach mebli, krzesłach, parkietach oraz stołach. Wosk twardy może być przede wszystkim stosowany na wyrobach z drewna, forniru, płyt meblowych oraz materiałów sztucznych. Wysokiej jakości wosk jest profesjonalnym produktem, dzięki któremu w prosty sposób będą Państwo mogli naprawić lub wyretuszować drobne ubytki w drewnie — miejscach narażonych na zbytnie obciążenie. W sklepie meble.pl gwarantujemy możliwość mieszania poszczególnych kolorów, co zapewni Państwu uzyskanie właściwego odcienia drewna.

Stosowanie twardego wosku to prosty oraz tani sposób naprawienia uszkodzeń w wartościowych elementach meblowych — mają Państwo gwarancję wysokiej wytrzymałości wypełnienia. Woskiem twardym można wypełniać głębokie pęknięcia, zarysowania, czy wszelkie otwarte szczeliny w uszkodzonych meblach. Produkt równie doskonale sprawdzi się w renowacji starych mebli czy parkietu schodów drewnianych. Twardy wosk należy nanosić małymi porcjami nagrzaną końcówką przyrządu do topienia wosku na ubytek, następnie należy wyrównać powierzchnię i usunąć nadmiar szpachelką. Na samym końcu całość warto pokryć lakierem dla odpowiedniego połysku. Warto pamiętać, że artykuły pomocnicze nie znajdują się w przesyłce.

W celu dobrania właściwego odcienia kolorystycznego wosk można mieszać z kilkoma odmianami barwnych wosków ze sobą. Należy pamiętać, że kolor drewna nawet w obrębie tego samego gatunku może być różnorodny — nieraz będzie zależał od wielu warunków. Dlatego warianty barwne wosków określają w przybliżeniu gatunek drewna. Temperatura topienia wosku twardego wynosi 81 °C. Mogą Państwo wybrać stopień twardości wosku, który dostępny jest w skali od 1 do 10.

Woskowanie mebli jest jedną z najpopularniejszych technik wykańczania mebli, jak również przywracania starszych egzemplarzy do ich świetności. Dzięki odpowiednio dobranemu woskowi otrzymają Państwo wypolerowany element wyposażenia, który charakteryzuje się delikatnością, subtelnością oraz satynowym wykończeniem. Twardy wosk do drewna nie tylko jest odporny na wilgoć, ale również samodzielne wypełnia pory drewna, podkreśla usłojenie oraz uwydatnia naturalny kolor drewna.

Z pomocą wosku twardego do mebli w łatwy i szybki sposób uzupełnią Państwo wszystkie ubytki, które powstały z czasem na meblach. Serdecznie zachęcamy do przeglądnięcia bogatej oferty! Udanych zakupów!

Od inspiracji do zakupu