• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Prowadnice meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Rodzaj prowadnic

Rodzaj prowadnic

Funkcje dodatkowe prowadnic

Funkcje dodatkowe prowadnic

Wysuw prowadnicy

Wysuw prowadnicy

Długość prowadnic

Długość prowadnic

Maksymalne obciążenie prowadnicy

Maksymalne obciążenie prowadnicy

Produkt

Produkt

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Wysokość

Wysokość
1.8

Długość

Długość
2

Wysokość profilu prowadnicy

Wysokość profilu prowadnicy

Grubość profilu prowadnicy

Grubość profilu prowadnicy

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Głębokość

Głębokość
Amix
×

Prowadnice Amix

Szuflady są nieodłącznym elementem mebli łazienkowych, kuchennych czy pokojowych. Dzięki nim możliwe jest komfortowe przechowywanie wielu różnych przedmiotów. Aby mogły one prawidłowo funkcjonować, muszą być wyposażone w prowadnice. To właśnie te akcesoria meblowe są najistotniejszymi elementami w systemie szuflad. Jakość ich wykonania oraz praktyczne zastosowanie może w znacznym stopniu ułatwić korzystanie z szuflady. Dzięki nim szuflada otwierana i zamykana jest płynnie. Jest to możliwe nawet przy znacznym obciążeniu. Prowadnice zapewniają więc komfort i wygodę, z zachowaniem doskonałego stanu samej szuflady. Prezentowane prowadnice Amix cechują się wysoką jakością, którą gwarantuje marka, która od przeszło 20 lat działa na polskim i zagranicznym rynku akcesoriów meblowych. Produkty tej firmy pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnej minimalizacji wykonywanych czynności.

Wybierając prowadnice do szuflad w pierwszej kolejności należy określić co będzie w niej przechowywane. Jest to ważne ponieważ w przypadku ciężkich przedmiotów udźwig prowadnicy powinien być odpowiedni. Dzięki temu szuflada będzie poruszała się szybko i sprawnie. Dodatkowo odpowiednio dobrany udźwig zapobiegnie przeciążeniom prowadnicy, które mogą prowadzić do jej zniekształcenia, a w konsekwencji do jej pęknięcia. Kolejnym ważnym elementem, który trzeba uwzględnić jest wysuw prowadnicy. Marka Amix oferuje prowadnice z pełnym i częściowym wysuwem. Pełny wysuw, warto wybrać w przypadku płytkich szuflad. W takich szufladach dostęp do tylnej części mebla jest utrudniony. Pełny wysuw to całkowite wysunięcie prowadnicy ( na całą jej długość). Wysuw częściowy z kolei lepiej sią sprawdza do wysokich szuflad.

Prowadnice kulkowe oferowane przez producenta Amix cechują się wysoką wytrzymałością. Zrobione one zostały ze stali ocynkowanej. To pozwala długotrwale cieszyć się z wygodnego korzystania z mebli. Prowadnice te są nierozłączane. Wysokość prowadnicy wynosi 17 mm, a jej długość 246 mm. Takie prowadnice doskonale poprawiają komfort codziennego użytkowania mebli. Nie dopuszczają do samodzielnego otwierania się szuflady nawet przy większym obciążeniu. Cechują się one częściowym wysuwem. Do wyboru są takie prowadnice o różnej długość (310 mm, 342 mm, 278 mm, 214 mm, 182 mm). Pozwoli to na wybór zgodny z własnymi preferencjami i potrzebami.

Na uwagę zasługują także prowadnice kulkowe kryte. Przeznaczone są one do szuflad drewnianych. Wyposażone zostały w hamulec. Prowadnice te produkowane są w długościach od 25 do 60 cm. Mają wbudowany mechanizm samodociągu z hamulcem. Obciążenie tych prowadnic to 25 kg. Dzięki temu świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku szuflad do mebli kuchennych, łazienkowych jak i pokojowych. Wykonane są one ze stali ocynkowanej . To gwarancja wieloletniego użytkowania bez konieczności wymiany prowadnicy na nową. Prowadnice te mają pełny wysuw. Takie prowadnice to rozwiązanie, które można zastosować praktycznie do wszystkich mebli, ze względu na duży udźwig. Dodatkowo gwarantują one cichy i delikatny domyk. Prowadnice te cechują się wysoką jakością wykonania i komfortem użytkowania. Takie prowadnice pozwalają cieszyć się lekko i płynnie chodzącymi szufladami. Prowadnice te sprzedawane są w komplecie na 1 szufladę- prawa i lewa prowadnica.

Szeroki wybór prowadnic o różnej długości pozwoli na ich montaż zarówno w płytkich meblach, jak i głębokich. Warto dopasować udźwig szuflady do przechowywanych w niej przedmiotów. Zapewni to jej bezawaryjne działanie. Prowadnice marki Amix gwarantują sprawne i funkcjonalne działanie szuflad.
Od inspiracji do zakupu