Krzesła retro
Aranżacja retro kusi wyszukaną elegancją łączącą się z elementami nowoczesnymi. Wiekowe meble, często ekstrawaganckie w swojej formie dobrze czują się we współczesnych wnętrzach. Wzornictwo z popularne w poprzednich epokach rozkochało w sobie światowej sławy projektantów. Nic w tym dziwnego! Ponadczasowy design doskonale współgra prawie z każdym trendem. Słowo „retro” nieraz używane jest jako synonim wyrazu „staromodny” lub „klasyczny” czy „ponadczasowy”.
Stare, często określane niepotrzebnymi elementy wystroju wracają do łask z nową, wręcz zaskakującą energią. Styl retro charakteryzuje się przede wszystkim niezwykle specyficzną paletą wykorzystywanych barw. Kolory są nieco wygaszone, chociaż mocne jednocześnie. Do najczęściej wykorzystywanych palet kolorystycznych należą: brązy, pomarańcze, żółcie oraz zielenie. Wszystkie wymienione barwy przepięknie się uzupełniają. Aby stworzyć perfekcyjną przestrzeń w stylu retro, na początku warto wybrać delikatny dodatek, np.: kryształowe karafki lub duże wazony i gramofon. Cenne eksponaty pomogą Państwu przemycić do wnętrza klimat retro — a jednocześnie nie będą musieli się Państwo martwić o zbytnią dominację stylu.
Świetnym rozwiązaniem będzie zabawa z fakturami krzesła. Specyficzne wzory — kształty geometryczne lub motywy zwierzęce, to ciekawe propozycje do przewodnich motywów aranżacyjnych. Często zapomniane klasyki z dawnych lat wiodą tryumf w stylu retro — w łatwy sposób można je znaleźć zarówno na pchlim targu, w ekskluzywnym butiku, jak i w naszym sklepie internetowym meble.pl. Polscy wielbiciele stylu vintage wracają do lat 50. oraz 60. Styl vintage można osiągnąć, wprowadzając do nowoczesnych wnętrz wyszukanych mebli lub na odwrót — do starego wnętrza wprowadzić współczesne elementy. Ważne jest, aby zachować dystans i zbytnio nie przytłoczyć wybranego pomieszczenia. Łączenie starego z nowym jest gwarantowanym kluczem do sukcesu.
Styl retro ma wiele wersji — od romantycznej po minimalistyczną, dzięki czemu każdy może go dostosować do własnych gustów oraz oczekiwań. Wnętrze nabierze niepowtarzalnego wystroju za pomocą ekstrawaganckich mebli. Retro w aranżacji wnętrz to nurt dla indywidualistów, którzy nie chcą tworzyć pomieszczeń wprost z katalogów. Krzesła retro będą idealnie prezentować się na tle gładkich ścian w jasnych odcieniach. Chociaż kolorystyka wnętrz w tym stylu bywa nieco stłumiona, to jednak akcenty intensywnych barw są mile widziane — uwspółcześniają oraz ożywiają przestrzeń.
Jak dobrać krzesło do pomieszczenia urządzonego w stylu retro? Warto, aby styl wnętrza odpowiadał Państwa osobowości oraz indywidualnym potrzebom. Bogactwo formy, różnorodnych wybarwień oraz detali o charakterze wykończeniowym daje ogromne pole manewru. W aranżacji wnętrza vintage sięga się po sprawdzone, niemal tradycyjne formy, jak również po zapomniane meble, dodatki oraz dekoracje. W stylu retro niezmiennie króluje drewno. Jest to rewelacyjny materiał — przyjemny dla oka, jak i w dotyku. W odróżnieniu od nowoczesnych materiałów starzeje się z gracją, osiągając z czasem niepowtarzalną dojrzałość.
Krzesła retro z pewnością pozwolą Państwu uzyskać niepowtarzalny efekt — zapewnią wyrafinowany design pokoju dziennego lub jadalni. Krzesła nadają ton całemu pomieszczeniu, jeśli nieodpowiednio je Państwo dopasujecie, to od razu będzie to widoczne. Ikoną mody są krzesła produkowane w PRL-u, tzw. krzesło skoczek. Charakteryzuje się prostymi nogami i wyraźnie zaokrąglonymi wspornikami. Podobne wrażenie sprawiają krzesła gięte, których zaletą jest wytrzymała konstrukcja. Oryginalne krzesła oprócz aspektów dekoracyjnych niosą ze sobą niepowtarzalną funkcjonalność. Komfortowe siedziska przyczynią się do zagwarantowania odpowiedniego poziomu relaksu po ciężkim dniu.
Serdecznie zachęcamy do przeglądnięcia wszystkich modeli krzeseł retro z oferty sklepu meble.pl. Życzymy udanych zakupów!
Aranżacja
retro
kusi
wyszukaną
elegancją
łączącą
się
z
elementami
nowoczesnymi.
Wiekowe
meble,
często
ekstrawaganckie
w
swojej
formie
dobrze
czują
się
we
współczesnych
wnętrzach.
Wzornictwo
z
popularne
...
przeczytaj więcej