• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Filtruj produkty

Asortyment

Asortyment

Typ

Typ

Fronty

Fronty

Szuflada na wymiar

Wydawać by się mogło, że szuflada na wymiar jest elementem mebla tak standardowym i nie wyszukanym, że poświęcanie jej szczególnej uwagi nie ma większego sensu. Nic bardziej błędnego, a laicy mogą przekonać się o tym sami, jeśli zdecydują się własnoręcznie zaprojektować swoje szuflady na wymiar.

Meble na wymiar – co do milimetra

Producenci z branży meblarskiej przyzwyczaili nas do tego, że projektowanie mebli na wymiar sprowadza się do umiejętnego zagospodarowania przestrzeni dostępnymi modułami i zamaskowania kilkucentymetrowych luk w przypadku, kiedy długość lub szerokość pomieszczenia nie zgadza się z rozmiarówką frontów. Tymczasem, na stronie Meble.pl możemy nie tylko zamówić nawet pojedynczy mebel o dokładnie takim rozmiarze, jakiego potrzebujemy (np. szafę o szerokości 123,5 cm), ale również samodzielnie go zaprojektować posługując się intuicyjnym i nieskomplikowanym narzędziem udostępnionym online przez producenta. Więcej na temat konkretnych zastosowań konfiguratora w odniesieniu do różnego rodzaju mebli przeczytać można w innych poradnikach z serii o meblach na wymiar, w tym artykule skupimy się na doborze jednego z ważnych ich komponentów – szuflad na wymiar.

Do kuchennej szafki, biurka czy komody – szuflada na wymiar

Niezależnie od tego, czy szuflady na wymiar stanowią jeden z elementów wyposażenia mebli kuchennych albo łazienkowych, czy też są częścią komody, biurowego kontenerka lub szafy, na stronie Meble.pl konfiguruje się je bardzo podobnie a przy tym łatwo i przyjemnie. Jakie możliwości zapewnia nam udostępnione przez producenta proste narzędzie projektowe?

Pierwszym etapem naszej pracy jest określenie, jakich szuflad na wymiar potrzebujemy. Do wyboru mamy aż sześć rodzajów (modeli), które różnią się między sobą kilkoma szczegółami – między innymi wysuwnością (od 75 do 100%), maksymalną nośnością, materiałem, z jakiego zostały wykonane boki (stal lub płyta meblowa oraz cienki metal), funkcjami ruchu, kolorystyką boków, a także ich dostępnymi wysokościami.

Kolorystyka – opcje dostępne w zależności od wybranego modelu

Fronty szuflad na wymiar, podobnie zresztą jak drzwiczek, dostępne są w ponad 170 kolorach – od płyt drewnopodobnych, poprzez mat i połysk aż do płyt akrylowych. W niektórych modelach możliwy jest wybór boków szuflad spośród tych samych wariantów, które występują jako fronty w innych, o bokach wykonanych ze stali czy metalu ograniczyć się musimy do zaledwie dwóch lub trzech odcieni. Okleiny drewnopodobne mają dodatkową możliwość ukierunkowania rysunku usłojenia – użytkownik może zdecydować o pionowym albo poziomym ułożeniu słojów.

Opcjonalnie można również wybrać w zależności od modelu płytę dna (taką samą jak korpus, grubą na 3 mm HDF, lub specjalnie konfigurowaną) oraz płytę tylną.

Wymiary – duża precyzja i nadzór konfiguratora

Wymiarowanie szuflady, która ma zostać zamontowana w określonej szafce to sprawa niełatwa i wymagająca pewnego doświadczenia. Jednak dzięki konfiguratorowi, który poprowadzi nas krok po kroku przez proces odpowiedniego dopasowania szuflady, będziemy w stanie wykonać to zadanie dobrze i precyzyjnie. Pierwszym wymiarem, który musimy podać jest długość prowadnicy. Od razu otrzymujemy informację, że prowadnica powinna być przynajmniej o 3 mm krótsza niż głębokość szafki (lub niż grubość szafki z frontem dla wersji wpuszczanej). Następnie określamy kolejne parametry: wysokość frontu, szerokość wewnętrzną szafki, opuszczenie frontu, i wysokość skrzyni szuflady. Konfigurator automatycznie dobiera parametry maksymalne i minimalne tam, gdzie jest to niezbędne.

Pozostałe opcje – system prowadnic, uchwyty i otwieranie naciskiem

Projektując nasze szuflady na wymiar we wszystkich modelach poza BLUM Legarbox Pure, możemy wybrać, czy mają one zostać wpuszczone, czy też nakładane – innymi słowy, czy fronty szuflad mają licować z frontami szafek, czy też nakładać się na nie. Podobnie do wyboru mamy tradycyjną opcję uchwytów (i tu znów spory asortyment), system z cichym domykiem (szuflada pchnięta, zwalnia przed zatrzaśnięciem i zamyka się cicho i powoli) lub Tip-on, czyli otwarcia po lekkim naciśnięciu szuflady. W wielu modelach zamawiający może również zdecydować o instalacji lub rezygnacji z przedniej blendy w szufladzie.

Szuflady na wymiar - w ofercie szuflady BLUM, Rejs - sklep meble.pl

Jak zamówić idealne szuflady na wymiar do Twoich mebli?

Jak zamówić idealne szuflady na wymiar do Twoich mebli?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zamówienie szuflad na wymiar do swoich mebli. Jest to świetna opcja, aby zoptymalizować przestrzeń wewnątrz szaf i komód oraz zapewnić odpowiednie przechowywanie przedmiotów.
więcej