• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak dbać o skórzaną kanapę?

Skórzana kanapa to klasyczny i elegancki mebel do salonu. Nic zatem dziwnego, że na ten mebel decyduje się tak wiele osób. Szczególnie popularne są czarne skórzane kanapy na drewnianej ramie. Taka sofa sprawi, że każdy salon będzie wyglądał niezwykle gustownie. Oczywiście pod warunkiem, że o mebel będziesz odpowiednio dbać. Tylko wtedy posłuży Ci przez długie lata i ciągle będzie wyglądał niemal tak, jak w dniu zakupu.

Skórzane meble a psy...

Już na początku trzeba przyznać, że skórzana kanapa nie należy do mebli najłatwiejszych w utrzymaniu. Kto raczej nie powinien się na nią decydować? Na pewno właściciele zwierząt domowych muszą się mocno zastanowić. Psu można oczywiście kupić osobne, wygodne legowisko i nauczyć go zakazu leżenia na kanapie. Jednak, aby powstały głębokie rysy na obiciu, wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, np. przy zabawie. Nie ma także nigdy pewności, jak zachowuje się zwierzę, gdy nas nie ma w domu. Być może przy Tobie nawet nie zbliża się do zakazanego terenu, ale kiedy wyjdziesz do pracy, postanowi spać na niej cały dzień. 

koty oraz małe dzieci

Jeszcze trudniej sprawa wygląda z kotami. One z kolei uwielbiają drapać wszystko. Niektóre koty za nic mają królestwo drapaków zakupionych przez właściciela, i tak wybiorą szlachetną, elegancką kanapę. Wymiana skórzanego obicia jest bardzo droga. W ogóle solidna, skórzana kanapa nie jest tania, jednak odpowiednio traktowana postoi długie lata. Szkoda by było zatem, gdyby została zniszczona już w pierwszym roku jej używania. Również rodziny z małymi dziećmi powinny się wstrzymać z zakupem skórzanej kanapy z tych samych względów, co właściciele zwierząt, jakkolwiek dziwnie to brzmi. Lepiej poczekać kilka lat, aż dziecko podrośnie na tyle, że będzie wiedziało, że meble w salonie nie służą do zabawy.

Osoba czyści skórzaną kanapę...

Osoba czyści skórzaną kanapę stosując specjalistyczne środki do pielęgnacji skóry

Osoba czyści skórzaną kanapę...

Osoba czyści skórzaną kanapę stosując specjalistyczne środki do pielęgnacji skóry

 

Jak dbać o skórzaną sofę?

Na rynku jest dostępnych wiele środków do pielęgnacji mebli skórzanych. Zapewne sprzedawca kanapy sam zasugeruje Ci kupno kilku z nich. Szczególnie polecane są środki marki Comodo. Istnieją także bardzo skuteczne, domowe sposoby na pielęgnację skóry. Najbardziej znanym z nich jest czyszczenie wodą z płatkami mydlanymi. Taki roztwór wciera się ścierką, a następnie wyciera samą wodą oraz czystą szmatka do sucha. Aby zapobiec wysuszaniu skóry, należy wcierać olej lniany bądź też zwykła oliwkę dla dzieci. W ten sposób nawilżysz i nabłyszczysz skórę (na kanapie oczywiście, choć skóra dłoni również nie będzie narzekać). Polecanym produktem jest także mydło do siodeł jeździeckich. Usuwa wszelkie zabrudzenia, odtłuszcza, nawilża i doskonale pielęgnuje skórzana sofę.

Jak widać, skórzana kanapa to mebel bardzo wymagający. Jeśli będzie się o nią umiejętnie dbać, nawilżać, nabłyszczać, posłuży nam przez długie lata. Natomiast w przypadku, gdy pozwolisz zwierzakom zrobić sobie na niej legowisko, bardzo szybko straci swój piękny wygląd.

Zobacz także: Jak naprawić kanapę ze zniszczonym obiciem?