×
Darmowa dostawa na meble na wymiar
Ważne do 31.07.21, obowiązuje na meble na wymiar i wybrane formy płatności.
Nie obowiązuje dla blatów, szuflad i frontów, nie obowiązuje kont hurtowych.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Comodo

Comodo
Comodo

Specjalistyczne produkty do pielęgnacji i czyszczenia mebli tapicerowanych (skóry, skóry ekologiczne, tkaniny), jak i lakierowanych.

Comodo
Comodo
×

Comodo meble

Meble to elementy wyposażenia wnętrza. Powinny one przede wszystkim być funkcjonalne. Nie mniej ważna jest ich stylistyka. Wpływa ona na wygląd całego pomieszczenia i jego charakter. Aby jednak na długo zachowały one swój piękny wygląd należy o nie dbać. Pomogą w tym odpowiednio dobrane środki czyszczące i pielęgnacyjne do mebli. Comodo to marka oferująca specjalistyczne środki do czyszczenia i pielęgnacji mebli tapicerowanych. Produkty te przeznaczone są do skór, skór ekologicznych, oraz tkanin. Niektórych z nich można używać także do czyszczenia mebli lakierowanych i skrzyniowych. Szeroki asortyment ułatwi wybór dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Comodo do czyszczenia i konserwacji skóry to specjalistycznie opracowany zestaw skutecznych preparatów czyszczących. Przeznaczone są one do czyszczenia i konserwacji mebli. Zalecane jest używanie tych preparatów cyklicznie 2- 4 razy w roku w zależności od sposobu użytkowania. Dodatkowo środki te pomagają w usuwaniu zabrudzeń i plam. Zestaw taki zawiera : środek czyszczący, środek konserwujący, gąbkę oraz szmatkę. Pozwala to na optymalne zadbanie o powierzchnię mebli ze skór gładkich. Środki te są bardzo skuteczne co zostało potwierdzone pozytywną opinią Instytutu Przemysłu Skórzanego. Ilość oferowanych w jednym opakowaniu środków czyszczących jest wystarczająca do przeprowadzenia trzykrotnej pielęgnacji i konserwacji kompletu mebli skórzanych. Oferowany środek czyszczący wnika w powierzchnię skóry usuwając większość plam i zabrudzeń. Preparat konserwujący odpowiednio zabezpiecza powłokę skóry przed ścieraniem, a także wysychaniem lub pękaniem. Jednocześnie doskonale impregnuje jej powierzchnię zapewniając jej pełną ochronę. Skóra to materiał naturalny dlatego też wymaga odpowiedniej pielęgnacji aby na długo zachowała swój piękny wygląd. Wykorzystanie substancji nawilżających zawartych w tych preparatach pozwala nadać skórze miękkości i elastyczności. Zestaw ten nie nadaje się do skór otwartych, nubuku, veluru czy skór aniliowych.

Na uwagę zasługują także specjalnie przygotowane preparaty do pielęgnacji tkanin. Odpowiednio zabezpieczają one przed zabrudzeniami i plamami. Impregnują meble tapicerowane tkaninami. Nadają się także do zastosowania w przypadku innych wyrobów wykonanych z tkanin. Głównym efektem zastosowania takiego preparatu jest odświeżenie koloru i zabezpieczenie tkaniny przed zabrudzeniami, oraz nadmiernym zużywaniem się materiału. Dodatkowo preparat taki zabezpiecza przed chłonięciem wilgoci z otoczenia, a także potu ludzkiego czy tłuszczu. Oferowany preparat jest w sprayu. Pozwala to na wygodną aplikację środka czyszczącego na powierzchnie mebla. Tworzy on nietłustą powłokę na powierzchni tkaniny co ułatwia następne cykle czyszczenia. Dużą zaletą preparatu jest to, że nie pozostawia śladów i zawiera filtry UV, dzięki czemu meble nie płowieją. Dodatkowo podczas czyszczenia preparat nie przenosi kolorów jeśli tkanina jest jednobarwna.

Ciekawym rozwiązaniem jest specjalistyczny zestaw do pielęgnacji mebli skrzyniowych. Zestaw składa się z preparatu czyszcząco - pielęgnującego i szmatki. Dedykowany jest on do czyszczenia, a także pielęgnacji mebli skrzyniowych okleinowanych i lakierowanych. Doskonale nadaje się on zarówno do powierzchni matowych jak i z połyskiem. Można go stosować także do drzwi, ościeżnic, a także powierzchni z tworzyw sztucznych. Preparat polecany jest także do mebli kuchennych. Może on być stosowany z dowolną częstotliwością, dzięki czemu nadaje się do bieżącej pielęgnacji mebli. Preparat ten nie tylko czyści i odświeża, ale także pozostawia przyjemny zapach. Po jego zastosowaniu powierzchnia mebla staje się także odporniejsza na zarysowania. Dodatkowo zawarte w płynie substancje antystatyczne znacznie spowalniają osiadanie kurzu. Taki preparat sprawia, że meble skrzyniowe takie jak komoda szafa czy kredens zachwycają swoim pięknem i eleganckim wyglądem.


Prezentowane środki czyszczące do mebli pozwalają wydobyć z mebli tapicerowanych, ale też skrzyniowych ich naturalne piękno. Prawidłowe dbanie o meble gwarantuje ich użytkowanie przez bardzo długi czas i nawet po wielu latach użytkowania nadal zachwycać one będą nienagannym wyglądem.

Jak czyścić meble ze skóry?

Jak czyścić meble ze skóry?

Czyszczenie mebli skórzanych krok po kroku. Czym wyczyścić białą, zafarbowaną skórę lub ekoskórę? Dowiedz się, jak czyścić skórę w Meble.pl!

Jak czyścić meble tapicerowane?

Jak czyścić meble tapicerowane?

Twoje meble zabrudziły się? Nie wiesz, w jaki sposób czyścić ich tapicerkę? W poniższym artykule prezentujemy bardzo proste i skuteczne sposoby. Dzięki nim można dać drugie życie nawet bardzo wysłużonym krzesłom czy tapicerowanym taboretom. Czyszczenie tapicerki meblowej to zadanie, któremu sprosta każdy!