Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Materace

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Marki

Marki

Miejsce użytkowania

Miejsce użytkowania

Cechy materaców

Cechy materaców

Rozmiar

Rozmiar

Twardość

Twardość

Warstwy dodatkowe

Warstwy dodatkowe

Wysokość

Wysokość
LuMitex
×

Materac Lumitex

Odpowiednio wybrany materac gwarantuje komfortowy odpoczynek i odpowiedni sen. Wybierając materac należy zwrócić uwagę na wiele czynników między innymi: twardość, wypełnienie, materiał wykonania. Marka Lumitex produkuje materace w szerokiej gamie. Wieloletnie doświadczenie oraz stosowanie do produkcji najlepszych materiałów przekłada się na najwyższą jakość produktu końcowego. Bogata oferta różnych materacy tego producenta pozwoli na wybór zgodny z osobistymi preferencjami i potrzebami. Wśród nich materace na sprężynach bonellowych, kieszeniowe, czy piankowe. Tak duży wybór zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.

Lateksowe materace kieszeniowe mają 7 stref twardości i obłożone są dwustronnie włókniną filcową. Dodatkowo jednostronne obłożenie płytą z pianki termoelastycznej i jednostronne płytą lateksową o grubości 2 cm gwarantuje łatwy przepływ powietrza, co tym samym korzystnie wpływa na zmniejszenie potliwości i rozwój bakterii. Materac ten ma pokrowiec hypoalergiczny, pikowany dwustronnie ociepliną o wysokiej gramaturze, z zamkiem błyskawicznym dookoła, który ułatwia zdejmowanie pokrowca do prania. Takie lateksowe materace kieszeniowe dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu można je dopasować zarówno do jednoosobowego wąskiego łóżka, jak i szerokiego dwuosobowego.

Na uwagę zasługują także materace na sprężynach bonelowych tej firmy. Dobrym przykładem jest materac Agapid. Jest to dwustronny niezwykle komfortowy materac. Jego wkład stanowią wysokiej jakości sprężyny hartowne typu bonell o grubości 2,2 mm. Obłożone one zostały obustronnie włókniną filcową 400 gr, a następnie płytami z pianki wysokoelastycznej HR o grubości 3 cm. Na koniec jednostronnie została tu zastosowana mata kokosowa o grubości 1,5 cm, która zwiększa twardość materaca, a także ułatwia jego wentylację. Całości dopełnia hypoalergiczny pokrowiec. Jest on dwustronnie pikowany ociepliną o wysokiej gramaturze. Pokrowiec obszyty jest dookoła zamkiem błyskawicznym. Dzięki temu można go w łatwy i szybki sposób ściągnąć do prania. Ten materac podobnie jak poprzedni także dostępny jest w różnych rozmiarach: od 80x200 do 200x200.

Warto wspomnieć także o klasycznych piankowych materacach Lumitex. Ich wkład stanowi płyta z wysokoelastycznej pianki obłożona dwustronnie matą kokosową. Pianka taka cechuje się bardzo dużą elastycznością, dynamicznym zachowaniem po zdjęciu obciążenia, a także doskonałą przepuszczalnością powietrza. Dzięki temu materac wykonany z takiej pianki jest wytrzymały na rozciąganie i szybko odzyskuje pierwotny kształt po intensywnym ściskaniu gwarantując tym samym wysoki komfort użytkowania. Materac posiada zdejmowany przy pomocy zamka błyskawicznego pokrowiec. Jest on hypoalergiczny i pikowany dwustronnie ociepliną o wysokiej gramaturze.

W ofercie firmy Lumitex są także piankowe materace dziecięce. Gucio to dwustronny materac o średniej twardości doskonały dla najmłodszych użytkowników. Wkład materaca stanowi bezstrefowa płyta z wysokoelastycznej pianki HR o wysokości 6 cm. Pianka taka cechuje się dużą elastycznością i dynamicznym powrotem do pierwotnego kształtu po zdjęciu obciążenia. Dodatkowo posiada doskonałą przepuszczalność powietrza, wytrzymałość na rozciąganie, a także szybko odzyskują swój kształt po intensywnym ściskaniu. Dzięki temu wykonany z nich materac gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Materac zabezpieczony jest hypoalergicznym zdejmowanym pokrowcem, pikowanym dwustronnie ociepliną o wysokiej gramaturze.

Prezentowane materace cechuje wysoka jakość oraz staranne wykonanie.

Od inspiracji do zakupu

Materace lateksowe - jakie mają wady i zalety?

Materace lateksowe - jakie mają wady i zalety?

Ostatnio dużą popularność zdobyły materace lateksowe. Są polecane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wielu rodziców do niemowlęcego łóżeczka wybiera właśnie materace z lateksu. Dorośli również coraz chętniej na takich śpią. Przyjrzyjmy się więc im bliżej.

Jaki materac dla starszego dziecka?

Jaki materac dla starszego dziecka?

W życiu każdego dziecka następuje moment, w którym wyprowadza się z przeznaczonego dla niemowlaka łóżeczka do własnego łóżka. Jeśli tylko pozwala Ci na to metraż mieszkania, warto zdecydować się na tradycyjne z materacem, a nie składaną sofę czy wersalkę. Jeśli tak się stanie, czekać Cię będzie nie tylko zakup łóżka, ale właśnie materaca. Jaki wybrać?

Jaki materac przy bólach kręgosłupa?

Jaki materac przy bólach kręgosłupa?

Wybór odpowiedniego materaca to bardzo ważna sprawa, w końcu przesypiasz ok. 1/3 naszego życia. Staje się to jeszcze bardziej istotne, kiedy cierpisz na ból kręgosłupa. Co ciekawe, może być on właśnie spowodowany spaniem na niewłaściwie dobranym, lub po prostu kiepskiej jakości materacu. Dobry materac nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Ten pierwszy nie będzie się w ogóle poddawał naciskowi naszego ciała. Drugi – bardzo szybko na trwałe odkształci się.