• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jaki materac dla starszego dziecka?

W życiu każdego dziecka następuje moment, w którym wyprowadza się z przeznaczonego dla niemowlaka łóżeczka do własnego łóżka. Jeśli tylko pozwala Ci na to metraż mieszkania, warto zdecydować się na tradycyjne z materacem, a nie składaną sofę czy wersalkę. Jeśli tak się stanie, czekać Cię będzie nie tylko zakup łóżka, ale właśnie materaca. Jaki wybrać?

Dobrany do wzrostu i wagi

Materac dla dziecka powinien być dobrany do jego wzrostu, a przede wszystkim wagi. Musi mieć on długość przynajmniej 20 cm większą od wzrostu jego użytkownika. Jeśli więc spostrzeżesz, że śpiąca na dziecięcym materacu pociecha nie mieści się na nim bądź jest z nim równe, to najwyższy czas na zmianę.

Dobrany do wzrostu i wagi

Materac dla dziecka powinien być przede wszystkim dobrany do jego wzrostu, a przede wszystkim wagi. Musi mieć on długość przynajmniej 20 cm większą od wzrostu jego użytkownika. Jeśli więc spostrzeżesz, że śpiące na dziecięcym materacu dziecko nie mieści się na nim bądź jest z nim równe to najwyższy czas na zmianę.

Dobór materaca dla starszego...

Dobór materaca dla starszego dziecka zgodnie z poradnikiem

Dobór materaca dla starszego...

Dobór materaca dla starszego dziecka zgodnie z poradnikiem

 

Dla dzieci i młodzieży, tak zresztą jak i dla dorosłych, szczególnie polecane są materace wykonane z pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej lub lateksu. Takie materace idealnie dopasowują się do kształtu ciała, gdyż mają nieskończenie wiele punktów podparcia, a co za tym idzie gwarantują komfortowy i co najważniejsze zdrowy sen. Zapewniają odpowiednią wentylację, dziecko śpiąc na takim materacu nie będzie się pocić. Wszystkie trzy rodzaje posiadają także właściwości antybakteryjne, a więc zapobiegają mnożeniu się roztoczy, grzybów oraz bakterii.   Łatwy do utrzymania w czystości

Z czego wykonany?

Kupując materac dla dziecka lub nastolatka zwróć uwagę na to, czy łatwo jest go utrzymać w czystości. Najlepiej wybrać taki wyposażony w pokrowiec, który w każdej chwili można ściągnąć i przeprać w pralce.

Zobacz także: Jaki materac kupić?

Łatwy do utrzymania w czystości

Kupując materac dla dziecka lub nastolatka zwróćmy uwagę na to, czy łatwo jest go utrzymać w czystości. Najlepiej wybrać taki wyposażony w pokrowiec, który w każdej chwili można ściągnąć i przeprać w pralce.