• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jaki materac przy bólach kręgosłupa?

Wybór odpowiedniego materaca to bardzo ważna sprawa, w końcu przesypiasz ok. 1/3 naszego życia. Staje się to jeszcze bardziej istotne, kiedy cierpisz na ból kręgosłupa. Co ciekawe, może być on właśnie spowodowany spaniem na niewłaściwie dobranym, lub po prostu kiepskiej jakości materacu. Dobry materac nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Ten pierwszy nie będzie się w ogóle poddawał naciskowi naszego ciała. Drugi – bardzo szybko na trwałe odkształci się. 

Materac lateksowy

Przy bólach kręgosłupa można zdecydować się na materac wykonany z lateksu, który idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ludzkiej sylwetki. Kiedy na nim leżysz, Twoje mięśnie przez cały czas są rozluźnione, a nie napięte, jak ma to miejsce w przypadku niektórych typów materaców. Co równie ważne, jest on też odpowiednio elastyczny. Dzięki temu po podniesieniu się z niego, powierzchnia materaca wraca do swojego pierwotnego stanu. Nie ma na niej żadnych zagłębień i wgnieceń pozostałych na materacu po Twoim leżeniu.

Ortopedyczny materac do łóżka...

Ortopedyczny materac do łóżka dla osób z bólami kręgosłupa

Ortopedyczny materac do łóżka...

Ortopedyczny materac do łóżka dla osób z bólami kręgosłupa

 

Materac z pianki wysokoelastycznej

Dobrym rozwiązaniem jest również zakup materaca zrobionego z pianki wysokoelastycznej. Taki materac również idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Zapewnia zdrowy, komfortowy wypoczynek, dobrze podpierając kręgosłup. Jako że pianka wysokoelastyczna ma nieskończenie wiele punktów podparcia, dopasowanie to jest jeszcze lepsze niż w przypadku materacy lateksowych. Materac z pianki wysokoelastycznej ma nad nimi jeszcze jedną przewagę – zapewnia dobrą wentylację i pozwala oddychać Twojej skórze.

Materac z pianki termoelastycznej

Równie dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na materac z pianki termoelastycznej. Jak sama nazwa wskazuje, pianka ta jest termowrażliwa, a więc reaguje na ciepło ludzkiego ciała, stopniowo mięknąc. Pod jego wpływem może doskonale dopasować się do naturalnych krzywizn ludzkiego kręgosłupa. Odkształca się wolniej od pianki wysokoelastycznej. Materace z pianki termoelastycznej na dzień dzisiejszy uważane są za najnowocześniejsze. Dobrze sprawdzą się przy bólach kręgosłupa. 

Użytkownik wybiera odpowiedni...

Użytkownik wybiera odpowiedni materac dla osób z bólami kręgosłupa

Użytkownik wybiera odpowiedni...

Użytkownik wybiera odpowiedni materac dla osób z bólami kręgosłupa

 

Nowoczesny materac piankowy   Na rynku dostępne są również materace wykonane z dwóch rodzajów pianek, zarówno pianki termoelastycznej, jak i wysokoelastycznej. Posiadają one właściwości antyalergiczne i, co dla cierpiących na bóle pleców szczególnie istotne, ortopedyczne. Co ciekawe, materace takie zalecane są również w profilaktyce antyodleżynowej.   Rola stelaża

Jakość naszego snu oraz jego komfort zależy nie tylko od tego, na jaki materac się zdecydujemy. Więcej czasu warto też poświęcić stelażowi, na którym go umieścimy. Rama powinna być stabilna, a poszczególne listewki umieszczone jak najbliżej siebie. Muszą być one odpowiednio sprężyste i osadzone w elastycznych uchwytach.

Zobacz także: Jaki materac kupić?