Łóżka kontynentalne - kwintesencja stylu i elegancji

Łóżka kontynentalne wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie od wielu lat królują w sypialniach. Polacy także doceniają urodę i wygodę tych łóżek i chętnie wykorzystują je w aranżacji swojego miejsca relaksu i wypoczynku.

Co to jest łóżko kontynentalne?

W jakich wnętrzach najlepiej się sprawdza?

Poniżej kilka świetnych aranżacji.

Co to jest łóżko kontynentalne?

 

Łóżko kontynentalne to łóżko tapicerowane z pięknym wezgłowiem, składające się z drewnianej skrzyni, na której umieszczony jest materac sprężynowy. W tym modelu łóżka powierzchnia do spania jest stosunkowo wysoko nad podłogą (60 – 70 cm), co może być zaletą dla osób, którym ułatwia to siadanie i wstawanie z łóżka (w szczególności osobom starszym).

Łóżka kontynentalne bardzo często wykorzystywane są w hotelach, gdzie pozwalają stworzyć bardzo wygodne i efektowne stylizacje.

Jak aranżować?

 

Łóżka kontynentalne to kwintesencja amerykańskiego stylu w sypialniach. Wytworne, szykowne łóżko z pięknym wezgłowiem będzie centralnym punktem stylowej sypialni. Dopełnieniem takiej aranżacji są eleganckie komody i niezastąpione szafki nocne. Niezbędne są także gustowne, szykowne lampy, które podkreślają elegancki charakter wnętrza. Również dodatki – świeczniki, wazony, obrazy – akcentują wyrafinowany styl sypialni.

Udostępnij na Facebooku

Kolorowe łóżka

 

Meble tapicerowane mają fantastyczną zaletę –  dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Wielbiciele intensywnych barw mogą stworzyć kapitalne aranżacje wykorzystując łóżka kontynentalne jako główne punkty kolorystyczne. Warto dopełnić wystrój sypialni dodatkami w kolorze łóżka, aby zachować spójność kolorystyczną. W pierwszej sypialni ustawiono czerwoną lampę idealnie komponującą się z tapicerowanym łóżkiem, w drugiej zaś ciemnoniebieski kolor z łóżka pojawia się także na zasłonach, dywanie i dekoracyjnej karafce.

Podsumowując – łóżka kontynentalne są idealne dla wszystkich lubiących otaczać się kolorami.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku

Stylowy minimalizm

 

Łóżka kontynentalne w kolorach subtelnego beżu lub chłodnej szarości to idealna baza do stworzenia minimalistycznej sypialni. Jeśli proste w formie, tapicerowane łóżko ustawimy przy nowoczesnych szafach lub błyszczącej komodzie, otrzymamy nowoczesne wnętrze. Styl ten idealnie pasuje do męskich stylizacji.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku
zobacz wszystkie porady