• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Meble drewniane w sypialni

Meble drewniane mają kilka fantastycznych cech. Po pierwsze wnoszą do wnętrz ciepło i przytulność.  Po drugie wyglądają bardzo stylowo. Po trzecie są niezwykłe trwałe i zawsze modne.

W artykule wymienimy kolejne zalety mebli drewnianych i podpowiemy dlaczego przygotowując projekt sypialni warto wziąć je pod uwagę.

Po pierwsze - przytulność

Drewno jest najprzyjemniejszym materiałem, którym możemy się otaczać. Naturalna kolorystyka drewna wprowadza ciepło, sympatyczny i wdzięczny charakter.

Tłem dla mebli drewnianych mogą być ściany w jasnych, ciepłych kolorach, jak i w nieco chłodniejszych tonacjach. W zależności od wyboru tej kolorystyki, można kreować bardziej romantyczny lub nowoczesny charakter wnętrza.

W poniższych sypialniach pięknie prezentują się stateczne drewniane łóżka, a uzupełnieniem aranżacji są duże szafy na ubrania oraz szafki nocne. Pierwsza aranżacja jest bardziej neutralna w kolorystyce i jednocześnie ciepła w charakterze. Druga sypialnia, dzięki szaroniebieskiej ścianie głównej, zyskuje bardziej nowoczesny charakter, jednak wnętrze wciąż jest ciepłe i przytulne dzięki pięknej kolorystyce naturalnego usłojenia drewnianych mebli.

Niezwykle eleganckie drewniane...

Niezwykle eleganckie drewniane meble sypialniane stojące w przestronnym pokoju

Solidny drewniany zestaw mebli...

Solidny drewniany zestaw mebli sypialnianych

Po drugie - styl i moda

Sypialnia to oaza spokoju i wypoczynku, miejsce relaksu i ładowania baterii, dlatego tak ważne jest, aby dobrze czuć się w tym wnętrzu. Bez względu na to, czy wolimy klasyczną stylistykę z rzeźbionymi elementami, czy raczej nowoczesną, o prostych formach, możemy mieć pewność, że drewniane meble są ponadczasowe, zawsze modne i nie tracące nic z swojego uroku i klasy.

Czasami w ramach „akcji odświeżenia” charakteru sypialni można poszaleć z wymianą dodatków (np. zasłony, narzuta, dywan, oświetlenie), jednak same meble nadal będą na czasie, a często staną się już kultowymi modelami.

Klasyczne drewniane łóżko z...

Klasyczne drewniane łóżko z szafkami nocnymi w stonowanej sypialni

Klasyczne drewniane łóżko z...

Klasyczne drewniane łóżko z szafkami nocnymi w stonowanej sypialni

 

Po trzecie - trwałość i niezawodność

O meble z drewna warto dbać, a nie jest to trudne.

Meble drewniane należy regularnie czyścić miękką bawełnianą ściereczką z dodatkiem delikatnego płynu lub specjalnego preparatu z środkiem antystatycznym.

Należy pamiętać, aby chronić drewniane powłoki mebli przed działaniem wody np. używanie podkładek i nie stawianie wilgotnych szklanek na blacie.

Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem i odpowiednio zabezpieczone będzie przez wiele lat nam służyło i cieszyło oko.

Po czwarte – meble dla alergików

Meble drewniane są świetną cechę – są idealne dla alergików, którzy są uczuleniu na kurz. Meble sosnowe dzięki właściwościom elektrostatycznym, pozwalają uniknąć zawirowań tego kurzu i pyłków.

Oczywiście, aby uzyskać ten efekt, niezbędne jest regularne sprzątanie sypialni, a meble sosnowe mogą pomóc w uzyskaniu przytulnej i bezpiecznej przestrzeni dla alergików.

Eleganckie drewniane łóżko z...

Eleganckie drewniane łóżko z szafkami nocnymi w stylowo urządzonej sypialni

Eleganckie drewniane wyposażenie...

Eleganckie drewniane wyposażenie sypialni

Po piąte – drewno przyjazne dzieciom

Drewno, jak już wspominaliśmy, jest naturalnym materiałem, więc meble z drewna są idealną propozycją do pokoju dziecięcego. Drewniane łóżka są stabilne, więc gwarantują bezpieczeństwo. Dzieci mają wiele pomysłów, potrafią łóżko piętrowe zamienić z statek piracki lub zamek księżniczki – różne akcesoria i dodatki do łóżek dziecięcych pozwalają na  przygotowywanie wielogodzinnych zabaw.

Więcej informacji na temat urządzania pokoju z łóżkiem piętrowym znajdziecie w tym artykule.

Antyczne drewniane łóżko w...

Antyczne drewniane łóżko w nowoczesnej sypialni

Eleganckie drewniane łóżko z...

Eleganckie drewniane łóżko z szafkami nocnymi w uroczo urządzonej sypialni