• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kuchnia w stylu retro - dodatki

Styl retro od lat święci triumfy nie tylko w modzie, ale również w aranżacji wnętrz. Tak naprawdę jest to dość szerokie określenie. Dla jednej osoby będzie to wnętrze w stylu, który panował w dwudziestoleciu międzywojennym. Dla innej jest on tożsamy ze stylem rustykalnym. Jeszcze inni kojarzyć go będą z latami 50. i 60. I właśnie taką odsłoną tego stylu zajmiemy się w tym artykule.

Chlebak metalowy retro

Żadna kuchnia nie obejdzie się bez chlebaka, w którym będziesz przechowywać pieczywo. Najlepiej wybrać chlebak drewniany lub metalowy. My stawiamy na ten drugi, ponieważ nie tylko wspaniale się prezentuje, ale też jest bardzo praktyczny. Na zdjęciu widzisz metalowy chlebak w kolorze czerwonym. Zwróć uwagę na opływowe kształty tego akcesorium. To wszystko przywodzi na myśl odległe lata 50. i 60. Taki chlebak mogła mieć w swojej kuchni Marilyn Monroe.

Kuchnia w stylu retro - dodatki

Kuchnia w stylu retro - dodatki

 

Waga kuchenna w stylu retro

Każda pani i każdy pan domu też musi mieć na wyposażeniu kuchni użyteczną wagę. W latach 50. i 60. królowały urocze wskazówkowe wagi podobne do tej na zdjęciu poniżej. Jeśli więc urządzasz swoją kuchnię w stylu retro, koniecznie powinieneś zadbać o to, by stanęła w niej taka właśnie waga. Gwarantujemy, że będzie się świetnie prezentować i dobrze komponować z innymi elementami wystroju kuchni w stylu retro.

Kuchnia w stylu retro - dodatki

Kuchnia w stylu retro - dodatki

 

Wiaderko do lodu w stylu retro

W przeciwieństwie do wagi oraz chlebaka, nie jest to akcesorium, które koniecznie musi znaleźć się w każdej kuchni. Jeśli jednak często przyjmujesz gości i serwujesz im alkohol, warto zaopatrzyć się w wiaderko w takim stylu. Czyż nie jest przecudne? Twoi goście na pewno zwrócą na nie uwagę.  

Fartuszek kuchenny retro

Jeśli fartuszek kuchenny w stylu retro, to koniecznie w uroczą biało-czerwoną lub biało-granatową krateczkę. Fartuszek zaprezentowany na fotografii ma jeszcze dodatkową, bardzo ładną aplikację, w postaci serca, którym ozdobiona jest kieszonka fartuszka. Zwróć też uwagę na kokardkę nad serduszkiem. To również bardzo charakterystyczny element stylu lat 50. i 60.

Kuchnia w stylu retro - dodatki

Kuchnia w stylu retro - dodatki

Obraz w stylu retro

Kuchnia to nie tylko użyteczne akcesoria, ale także dodatki pełniące jedynie funkcję dekoracyjną. Jeśli chcesz dodać swojej kuchni prawdziwego smaku i to nie tylko przy gotowaniu, powieś na jednej ze ścian obraz stylizowany na retro. Spójrz na ten na zdjęciu poniżej, może stanie się dla Ciebie inspiracją.

Zobacz także: Kuchnia w stylu rustykalnym - dodatki

Kuchnia w stylu retro - dodatki

Kuchnia w stylu retro - dodatki