• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Stół na jednej nodze – mebel, który pasuje wszędzie

Stoły na jednej nodze to ponadczasowe meble, które zapewne nigdy nie wyjdą z mody. Ich fenomen polega na tym, że zawsze dobrze się prezentują i z łatwością dostosowują się do charakterystyki pomieszczenia. Stoły na jednej nodze występują również w różnych rozmiarach i stylach. Bez względu na to czy interesują Cię klasyczne rozwiązania, czy bardziej cenisz sobie nowoczesne wzornictwo, taki stół będzie potrafił wpasować się w Twoje oczekiwania.

Stół na jednej nodze, to przede wszystkim ergonomiczne wykorzystanie powierzchni. Zadaniem każdego ze stołów jest gromadzenie ludzi na czas spożywanych posiłków. Wiadomym również jest, że najlepiej smakuje w gronie najbliższych oraz przyjaciół. Posiadanie stołu z jedną nogą daje nam duże pole do popisu i pozwala na dostawienie sporej ilości krzeseł na wypadek wizyty dodatkowych osób podczas posiłku. Jeżeli zastanawiasz się, czy stół na jednej nodze jest dobrym rozwiązaniem dla domu i ogrodu poniższy artykuł rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

 

Stoły na jednej nodze – czy tylko do kawiarni?

Stoły na jednej nodze kojarzą nam się przede wszystkim z kawiarniami. Małe drewniane stoliczki ustawione w rzędzie wzdłuż chodnika to przecież prawdziwy symbol paryskiej kawiarni, ale czy rzeczywiście tylko tam mogą sprawdzić się dobrze? Oczywiście, że nie. Drewniane stoliki będą dobrze się prezentować również wewnątrz lokalu. Bez względu na to czy prowadzisz przytulną kawiarnię, czy restaurację z prawdziwego zdarzenia, stoły na jednej nodze odpowiednio spełnią swoje role w obu przypadkach.

Warto jednak mieć na uwadze, że stoły na jednej nodze równie dobrze sprawdzają się w prywatnych domach oraz ogrodach. To elastyczne rozwiązanie, ponieważ ilość miejsca przy stole na jednej nodze jest elastyczna. Coraz częściej decydujemy się na tego rozwiązania, co okazuje się być trafioną inwestycją na długie lata spożywania posiłków w gronie najbliższych.

 

Stoły na jednej nodze w jadalni

Stół jadalniany to najważniejszy przedmiot i niekiedy centrum każdego rodzinnego domu. Aranżacja jadalni pozostawia zawsze wiele miejsca na stworzenie nietuzinkowej przestrzeni, w której wspólne spożywanie posiłków będzie prawdziwą przyjemnością. Stoły na jednej nodze do jadalni to często trafione rozwiązanie na długie lata, zachwycające nieoczywistym wzornictwem oraz zawsze aktualnym i niezwykle świeżym wyglądem.

Który stół do jadalni na jednej nodze będzie bardziej użyteczny – ten wyposażony w okrągły blat, czy ten z prostokątnym? Nie ma reguły, jednakże bardziej popularne w jadalniach okazują się stoły z prostokątnym blatem. Prostokątny stół do jadalni na jednej nodze daje nam dużą powierzchnię użytkową, a do tego każdy przy nim siedzący może zająć komfortową dla niego pozycję.

Stoły na jednej nodze w salonie

Stoły na jednej nodze wykorzystywane są również w salonach, a co więcej nie tylko w jednej roli. Stoły na jednej nodze mogą być miejscem spotkań z rodziną podczas uroczystych obiadów bądź szansą na wypicie kawy na kanapie. Duże stoły na jednej nodze w salonie bardzo przypominają te z jadalni, jednakże charakteryzują się nieco bardziej eleganckim wyglądem.

Stoliki kawowe na jednej nodze zazwyczaj połączone są z okrągłymi blatami. To rozwiązanie szczególnie dobrze zaprezentuje się w niewielkiej przestrzeni w bloku. Urządzenie małego salonu w bloku przy pomocy niewielkiego stoliczka na jednej nodze z okrągłym blatem, w jasnym kolorze jest propozycją klasyczną, która modna pozostanie zawsze. Co więcej, kawowe stoły na jednej nodze są zwykle lekkie, więc przestawianie ich będzie łatwe i nie zajmie wiele czasu.

 

Stoły na jednej nodze idealne również do ogrodu

Na koniec miejsce, w którym stoły na jednej nodze spotykane są najczęściej – ogród! Ogrodowe stoliki są zazwyczaj wykonane z drewna bądź metalu i sprawdzają się podczas spotkań przy grillu. Stolik na jednej nodze poprzez swoją lekkość i ustawność to jedna z najlepszych propozycji na zewnątrz, jeżeli posiadamy duży ogród bądź taras. Odpowiednio polakierowany stolik na jednej nodze z drewna jest odporny na działanie warunków atmosferycznych przez co może cieszyć nas ładnym wyglądem przez długie lata użytkowania.