x
STYLOWE ZAKUPY -20%
Twój kod rabatowy: stylowe2023 | Promocja dotyczy wybranego asortymentu
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu
Marki: Blum
×

Akcesoria Blum

Akcesoria meblowe to dodatkowe elementy, które wpływają na funkcjonalność mebli. Potrzebne są one podczas urządzania domu. Przydają się także w czasie każdego remontu, a nawet dyskretnej metamorfozy wnętrza. Warto wykorzystać potencjał takich niewielkich detali, by stworzyć wnętrze zgodne z własnymi oczekiwaniami. Wybierając akcesoria meblowe, warto kierować się ich wysoką jakością wykonania. Dzięki temu mamy gwarancję, ze powstałe przy ich pomocy meble będą dobrze spełniać swoją praktyczną rolę i zachwycać doskonałym wyglądem. Prezentowane akcesoria meblowe cechują się solidnością i trwałością. Marka Blum to doceniane i innowacyjne przedsiębiorstwo o międzynarodowym zasięgu. Firma ta specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości innowacyjnych systemów zawiasów, szuflad, a także podnośników i frontów górnych.

Zawiasy z hamulcem marki Blum zapewniają ciche i delikatne zamykanie niezależnie od wagi frontu, a także prędkości zamykania. Dostosowanie siły Blumotion do wagi frontu jest bardzo proste. Wystarczy przesunąć włącznik na puszce i zamknąć drzwi. Podczas następnego zamykania efekt Blumotion będzie już dopasowany. Można go także w dowolnym momencie dezaktywować. Zawiasy te posiadają regulację w trzech płaszczyznach w tym bezstopniową regulację głębokości przez gwint ślimakowy, a także mimośrodową regulację głębokości. Zawias taki można zastosować do drzwi o grubości do 24 mm. Puszka zawiasu zrobiona jest ze stali. Mechanizm zamykania jest ze sprężyną. Do zamocowania puszki należy użyć wkrętów. Zawiasy te mają kąt otwarcia 110 stopni i są dedykowane do drzwi nakładanych.
Takie zawiasy to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań w meblach. Stosuje się je wtedy, gdy drzwi szafki położone są na zewnątrz korpusu mebla. W tym przypadku po bokach pozostają tylko minimalne przestrzenie, które są niezbędne do prawidłowego zamykania i otwierania szafki.

Na uwagę zasługują także hamulce na zawias z prostym ramieniem. Mają one zastosowanie do frontów nakładanych. Hamulec nakłada się bezpośrednio na zawias, montując go na jego ramieniu. Tak prosty i szybki montaż jest komfortowy dla każdego użytkownika. W łatwy sposób można także w dowolnym momencie dokonać demontażu hamulca bez konieczności używania narzędzi. Hamulec zapewnia ciche i delikatne zamykanie drzwi. Zaopatrzony jest on w system adaptacyjny, który dopasowuje siłę hamowania do ciężaru i prędkości zamykanych drzwi. Hamulec taki jest bardzo prosty do zamontowania. Zrobiony jest on ze stali i ma niklowaną powierzchnię. Taki materiał wykonania gwarantuje dużą wytrzymałość hamulca. Dzięki temu będzie on służył bezawaryjnie przez bardzo długi czas.

Wśród akcesoriów meblowych marki Blum są także zaślepki i wkręty do zawiasów. Te pierwsze mają prostokątny kształt są wyoblone i mają mocowanie centrycznie. Modele te mają powierzchnię niklowaną z nadrukiem z nazwą marki. Mocowanie zaślepki jest wciskane. Producent zadbał o to, by zawiasy były nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale żeby miały estetyczny wygląd. Stosując zaślepki uda się to uzyskać. Wkręty to z kolei łączniki, które dzielą się ze względu na zastosowanie. Istotny przy ich wyborze jest kształt łba, rodzaj nacięcia, a także materiał wykonania i jego pokrycie oraz końcówka wkrętu.
Wkręty Euro mają łeb wpuszczany i długość 13 mm. Zrobione zostały ze stali, a ich powierzchnia jest niklowana. Gwint wkrętu dedykowany jest do blach. Kąt rozwarcia zarysu gwintu wynosi 60 stopni.

Ciekawym rozwiązaniem są zaślepki do boków szuflady Tandembox Antaro. Mają one kształt prostokątny. Wykonane są z tworzywa sztucznego. Na ich powierzchni nadrukowany został napis Blum. Zaślepki te mocowane są na zatrzask. Dzięki temu montaż jest prosty i nie wymaga używania narzędzi.

Szeroki asortyment różnych akcesoriów meblowych tego producenta pozwoli na wybór zgodny z osobistymi preferencjami i potrzebami.Jak czyścić zlewozmywaki granitowe i stalowe?

Jak czyścić zlewozmywaki granitowe i stalowe?

Fundamentalną zasadą skutecznej pielęgnacji zlewozmywaka kuchennego jest regularna pielęgnacja. Dbanie o estetyczny wygląd zlewu może być łatwe, konieczna jest jednak stosowanie zawsze odpowiednio dobranych do danego tworzywa środków czyszczących oraz systematyczna konserwacja i pielęgnacja zlewozmywaka.

Ciekawe rozwiązania w kuchni

Ciekawe rozwiązania w kuchni

Kuchnia to jedno z pomieszczeń domowych tętniących życiem - i to o każdej porze dnia. To właśnie w niej spędzamy sporą ilość czasu na przygotowywaniu posiłków, gotowaniu czy spożywaniu potraw wspólnie z rodziną. Z tego względu kuchnia powinna być nie tylko estetycznie urządzona, ale także nie może zabraknąć w niej funkcjonalnych rozwiązań. Takie działanie pozwoli stworzyć idealną przestrzeń domową, które spełni potrzeby i oczekiwania każdego domownika. Dowiedz się zatem już dziś, jakie ciekawe rozwiązania w kuchni możesz zastosować.

Jak przechowywać przyprawy?

Jak przechowywać przyprawy?

Miłośnicy dobrej kuchni wiedzą jak ważne jest zachowanie aromatu ziół. Jak je przechowywać, aby utrzymać ich świeżość? Jakich błędów należy unikać? Przeczytajcie koniecznie nasz artykuł.

Jakie sztućce wybrać?

Jakie sztućce wybrać?

Sztućce to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Zanim kupimy jakiś zestaw, warto się nad tym chwilę zastanowić. Możemy zdecydować się oczywiście na srebrne lub posrebrzane. Najczęściej jednak wybierane są sztućce wykonane ze stali nierdzewnej.