• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Szafa przesuwna - czy warto umieścić ją w swoim domu?

Szafy przesuwne to najlepszy sposób na zoptymalizowanie miejsca w niewielkiej sypialni. Szafa pozbawiona szeroko otwieranych drzwi znacznie łatwiej wpasuje się w specyfikę pomieszczenia oraz pozwoli na zaoszczędzenie dodatkowego miejsca. Dzięki przesuwanym drzwiom sypialnia stanie się bardziej funkcjonalna, a przechowywanie stanie się przyjemnością.

Jak właściwie zaprojektować szafę przesuwną? W kwestii estetycznej - wedle własnych upodobań, zaś w zakresie funkcjonalnym należy zwrócić szczególną uwagę na jej rozmiar. Warto pomyśleć o rozwiązaniu, w którym szafa przesuwna stanie się jednocześnie jedną ze ścian pokoju o krótszym boku. To rozwiązanie szczególnie polecane jest małym mieszkaniom w blokach. Jeżeli sam zastanawiasz się nad zainstalowaniem takiego mebla w swoim domu, zapoznaj się z najważniejszymi zaletami szaf przesuwnych.

nowoczesna szafa przesuwna w...

nowoczesna szafa przesuwna w przestronnym salonie

nowoczesna szafa przesuwna w...

nowoczesna szafa przesuwna w przestronnym salonie

 

Szafy przesuwne jako symbol funkcjonalności

Szafy przesuwne szczególnie w sypialniach są symbolem funkcjonalności. Lista ich zalet jest obszerna i nie ogranicza się jedynie do ergonomicznego wykorzystania miejsca w sypialni. Szafy przesuwne to jedne z największych szaf dostępnych na rynku. Ilość miejsca przeznaczonego do przechowywania jest naprawdę imponująca, a tego typu meble są w stanie pomieścić wszelkie ponadgabarytowe przedmioty, które do tej pory - mówiąc kolokwialnie – walały się po całym mieszkaniu.

Fronty szaf przesuwnych są również idealną powierzchnią na umieszczenie lustra. Ogromne lustro w sypialni, która zwykle jest również garderobą, to podstawowy element wyposażenia nie tylko przeznaczony dla kobiet. Pozwala dobrać codzienne stylizacje, a dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń, nawet jeżeli przyszło nam urządzać niewielką sypialnię w bloku. Szafy przesuwne również w dość łatwy i efektywny sposób można doświetlić za pomocą systemów LED. Zainstalowanie kilku żarówek poprawi wygląd naszej sypialni, a dodatkowo pozwoli na zaoszczędzenie odrobiny energii elektrycznej.

wnętrze domu z szafą przesuwną

wnętrze domu z szafą przesuwną

wnętrze domu z szafą przesuwną

wnętrze domu z szafą przesuwną

 

Szafa przesuwna i wykorzystanie miejsca w pomieszczeniu

Szafa przesuwna powstała z myślą o ergonomii wykorzystywanego miejsca w niewielkich pomieszczeniach. Dobry projekt dużej szafy przesuwnej będzie korzystny dla niewielkich przestrzeni z dwóch powodów. Po pierwsze chodzi o wnętrze. Szafy przesuwne w większości projektowane są tak, aby rozpoczynały się tuż przy podłodze i kończyły się przy samym suficie. Daje to możliwość ukrycia wszystkiego co potrzebujemy za drzwiami szafy, zamiast ustawiania na górze.

Drugą zaletą projektów szaf przesuwnych jest dowolność ustawiania reszty mebli w pokoju, w którym znajduje się szafa. Nie musisz liczyć się z pozostawieniem dodatkowego miejsca na drzwi, kiedy przyjdzie Ci do głowy otwieranie takiej szafy. Szafy przesuwne dość często wtapiają się w pokój, stając się jego ścianą. To rozwiązanie pozwala na wygospodarowanie dużej ilości miejsca wewnątrz, więc nie będziesz musiał kupować dodatkowych komód, czy szafek.

szafa przesuwna w nowoczesnym...

szafa przesuwna w nowoczesnym wnętrzu

szafa przesuwna w nowoczesnym...

szafa przesuwna w nowoczesnym wnętrzu

 

Szafa przesuwna z lustrem w pokojach dziecięcych

Szafa przesuwna z lustrem również dobrze sprawdza się w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Zakup takiego mebla jest zakupem na lata i pozwoli Twojemu dziecku na przechowywanie wszystkiego – od ubrań, przez przedmioty szkolne i po zabawki. Jeżeli nie masz zbyt dużej powierzchni, którą mógłbyś przeznaczyć na pokój dziecięcy, szafa przesuwna będzie najlepszym wyjściem z sytuacji.

Szafy przesuwne to na tyle elastyczne meble, że rosną razem z Twoją pociechą. Kiedy przyjdzie czas, w którym dziecięcy pokój powinien stać się pokojem nastolatka, szafa przesuwna w mgnieniu oka zaadaptuje się do nowej aranżacji. Kupno obszernej, uniwersalnej szafy jest więc oszczędnością pieniędzy i inwestycją na długie lata.

Gdzie znaleźć odpowiednie szafy przesuwne z lustrem?

Szafy przesuwnena wymiarmożna zamówić bezpośrednio u stolarza, ale czy to dobre rozwiązanie? Niekoniecznie, ponieważ nie mamy zbyt dużej szansy na dobranie wzoru, który jest aktualnie na czasie. Ciekawszą opcją jest skorzystanie z ofert sklepów internetowych, które w każdym aspekcie dopasowują się do potrzeb użytkowników. Jeżeli zależy Ci na szafie skrojonej pod Twój wymiar i odpowiadającej przestrzeni w nowoczesnym stylu, możesz ją tam zamówić zaledwie przy użyciu kilku ruchów myszką.

nowoczesna szafa przesuwna w...

nowoczesna szafa przesuwna w stylowym wnętrzu domu

nowoczesna szafa przesuwna w...

nowoczesna szafa przesuwna w stylowym wnętrzu domu