• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Półki na książki - znakomite rozwiązania dla Twojego księgozbioru

Im więcej, tym lepiej…

Lubisz czytać? Książka to nie tylko fantastyczna przygoda, czy skarbnica wiedzy. To także znakomity sposób na dekorację w pomieszczeniu. W zależności od wielkości Twojego księgozbioru, możesz potrzebować różnych wielkości półek na książki, bądź też całkiem innych, nietypowych rozwiązań.

Biblioteczkę zaaranżować można zarówno w salonie, holu, jak i sypialni - właściwie, to znajdzie się dla niej miejsce w każdym pomieszczeniu. Szczęściarze o potężnym księgozbiorze, mieszkający w dużym domu, na bibliotekę poświęcić mogą nawet cały pokój. Za to w mieszkaniu spokojnie wystarczy regał lub półki z książkami, które dodatkowo stanowić będą ciekawy element dekoracyjny wnętrza.

 

Praktyczne rozwiązania

Półka na książki może przybierać różne formy. Książki przechowywać można w tradycyjnym regale w salonie lub sypialni, ale można także skorzystać z pojedynczych półek na książki, które rozmieszcza się w różnych miejscach mieszkania. Półki na książki można ulokować także w nietypowych miejscach, takich jak wnęka pod schodami, czy nawet w stopniach schodów.

Półki na książki doskonale zaprezentują się również w miejscu za kanapą, pod skosem na poddaszu (które ciężko jest jakkolwiek zagospodarować), czy na części wyspy kuchennej. Do funkcji przechowywania książek nadaje się każda niewykorzystana dotychczas wnęka i szpara. Każde miejsce jest dobre.

Standardowe półki na książki odchodzą już do lamusa

Ciekawą aranżacją może być już sam w sobie, niestandardowy sposób ułożenia książek. To doda naszej biblioteczce i półkom na książki indywidualnego i całkowicie wyjątkowy charakteru. Segregować książki można wiele sposobów: według rozmiarów, kolorów, alfabetycznie, nazwiskami autorów, czy jeszcze inaczej.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest na przykład wyróżnienie półki z książkami jako centralny punkt wnętrza pomieszczenia. Można ułożyć książki naprzemiennie w poziomie lub w pionie, albo kolorem. Pomysłów na półki na książki jest wiele: półki na książki wiszące, półki na książki - drzewo, niewidzialna półka na książki. Nie ma reguł - liczy się inwencja twórcza.

Bo półka na książki to coś więcej

Półki na książki to już nie tylko sposób na ich przechowywanie. To także doskonały sposób na dekorację pomieszczenia. Dla każdego odpowiednia będzie inna wielkość, pojemność, czy przestrzeń służąca do przechowywania. Niektórzy potrzebować będą całej biblioteki, inni regału na całą ścianę, a jeszcze innym wystarczy kilka półek.

Ciekawym pomysłem na półkę na książki jest ponowne wykorzystanie starych rzeczy, którym nadać możemy całkiem nowe życie. Wystarczy jeden element, który samodzielnie odnowimy i który zainspiruje nas do kolejnych pomysłów (może być to półka zrobiona na przykład z opakowań po starych płytach CD).

I jeszcze więcej...

Daj się ponieść szaleństwu i spraw sobie nieregularną formę półki na książki. Choć może się wydawać trochę niepoważna, a trochę zabawna, to rozkochuje w sobie swobodnym podejściem do formy i porządku. Dodatkowo nada Twojemu wnętrzu totalnie indywidualnego charakteru - a na tym przecież Ci zależy.

Innym, dosyć nieszablonowym pomysłem na półkę na książki jest industrialna półka zrobiona z rur i żarówek, które dodatkowo rozświetlą fragment ściany, na której półka zostanie zawieszona. Rurom nadać można dowolny kształt, dostosowany do stylu wnętrza i do wielkości miejsca na nie przeznaczonego.

I trochę…

Półki na książki to niekończące się pole do popisu dla weny i kreatywności moli książkowych. Wyjątkową półkę stworzyć można na przykład sugerując się motywem spinacza, który utrzymuje wpięte w sznurki elementy - książki. Doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie wiedzą dokładnie, w jakiej formie chcą prezentować swoje książki, są modułowe półki na książki, które pozwolą na łączenie, dokładanie, przekładanie i reorganizowanie wszystkiego, by co chwila cieszyć się całkiem nową półką na książki.

Półki mogą być wszędzie: jako rozbudowany delikatnie wieszak na rower, jako geometryczne bryły na ścianie, jako wypełnienie stopni na schodach. Wszystko sprawdzi się w roli półki na książki, pozwól więc swojej inwencji twórczej na działanie.

Inspirację znajdziesz w sklepie, a może nawet gotowy produkt, w którym się zakochasz

Poszukujesz miejsca dla swoich książek. Doskonale. Znamy wiele pomysłów, mamy w ofercie wiele ciekawych rozwiązań. Rozejrzyj się na www.meble.pl. W ofercie mamy same atrakcyjne wizualnie i niezwykle funkcjonalne półki na książki, które sprawdzą się w Twoim mieszkaniu. Półka na książki to dobry sposób na ożywienie spokojnego wnętrza, niestandardowym i nieco szalonym, fikuśnym elementem użyteczno-dekoracyjnym.

W naszym sklepie dbamy o satysfakcję naszego klienta, dlatego znając Wasze potrzeby i wymagania, prezentujemy tylko i wyłącznie produkty trwałe i starannie wykonane, które posłużą naszym klientom przez długie lata spełniając ich potrzeby i stojąc na straży ich bogatego księgozbioru.