• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Odkryj szezlong nowoczesny

Odkryj szezlong nowoczesny

Dla wielu osób najwygodniejszym meblem zdaje się być fotel, ewentualnie sofa lub narożnik. To najczęściej spotykane i najbardziej rozpowszechnione elementy wyposażenia wypoczynkowego znajdujące się w każdym domu i mieszkaniu. Niektórzy producenci mają jednak asa w rękawie - szezlong nowoczesny to sposób na komfort nie z tej ziemi! Ergonomicznie wyprofilowana budowa w połączeniu z ciekawym designem nie ma równych na tym właśnie polu.

 

Szezlong nowoczesny i jego charakterystyka

Początki szezlonga, którego znamy z aktualnych trendów sięgają początków XVIII wieku. Panujący wówczas okres rokoko dał zalążki rzeczom awangardowym i ponadczasowym, w tym także tytułowemu szezlongowi. Sformułowanie “Chaise lounge”, czyli z francuskiego “długie krzesło” doskonale opisuje istotę tego mebla.

Cechą wspólną wszystkich szezlongów jest pozycja półleżąca i długie siedzisko. Tym samym korzystający z jego uroków użytkownicy mogą rozłożyć się niczym na łóżku. Wraz z rosnącą popularnością tego mebla w kręgu bardziej zamożnych osób, producenci zaczęli stosować nietypowe rozwiązania. Tak też powstał szezlong nowoczesny.

Teraz forma szezlonga jest przeważnie jednolita. Umieszczone na metalowym lub drewnianym stelażu siedzisko jest ergonomicznie zakrzywione w kilku, typowych miejscach. Plecy i lędźwie zostają oparte na oparciu, a głowa na zagłówku. Nogi z kolei spoczywają swobodnie na siedzisku. Samo siedzisko jest zakrzywione w rejonie kolan. To cecha wyróżniająca szezlongi nowoczesne od tych bardziej klasycznych, prostych, które nie oferowały użytkownikom aż tak relaksacyjnego komfortu jak wersje obecne. Szezlongi nowoczesne zapewniają równomierne podparcie każdej części ciała. Niektóre mięśnie są stale narażone na ucisk całej masy ciała podczas siedzenia na fotelu czy krześle. Nie pomaga wtedy nawet grube i miękkie wypełnienie. Wiele kilogramów nacisku musi odcisnąć swoje piętno w postaci bólu i dyskomfortu. W szezlongach jest zupełnie odwrotnie.

Awangardowa stylizacja czy klasyczna ponadczasowość?

Szezlongi nowoczesne mają za zadanie uzupełniać równie nowoczesne mieszkania. Z tego względu zazwyczaj są bardzo minimalistyczne, z dużą liczbą chromu, aluminium oraz skóry wybarwionej na różne kolory. Producenci idą także krok na przód - niektóre modele są niczym wyjęte żywcem z filmów science-fiction!

Nowoczesne szezlongi znakomicie uzupełniają dosłownie każde, modernistycznie urządzone wnętrze. Otoczenie czarnych, matowych elementów dekoracyjnych oraz kontrast z bielą są doskonałym środowiskiem dla mebli tego typu. Duże, pionowe okiennice i stojący przed nimi szezlong - taki wystrój z pewnością przypadnie do gustu wszystkim domownikom. Obserwowanie świata z pozycji półleżącej dla większości osób jest czynem, który docenią tuż po zajęciu właściwej i wygodnej dla siebie pozycji.

Jeśli lubisz lekką, choć równie futurystyczną stylistykę to zwróć uwagę na modele pozbawione dużych i kwadratowych elementów. Lekki metalowy stelaż nie będzie zwracał na siebie nadmiernej uwagi, a niskie wypełnienie zapewnia dobre podparcie dla lędźwi i nóg. Jednocześnie całość nie będzie wyglądała ciężko i masywnie.

 

Musisz tego spróbować!

Szezlong to taki mebel wypoczynkowy, którego trzeba spróbować w praktyce. Sprawdzić, dotknąć, usiąść na nim. W przeciwieństwie do narożników i standardowych foteli szezlong jest nieoceniony przy problemach z plecami. Ergonomiczna i typowa dla ludzkiego ciała pozycja jest nieoceniona w zmniejszaniu bólu lędźwi czy nóg i dlatego chętnie korzystają z niego starsi ludzie. Na wpół zgięte nogi ciągle wypoczywają i łatwiej znoszą trudy codzienności, a regulowane zagłówki pozwalają na odpoczynek także zmęczonemu karkowi.

Czytanie ciekawej książki czy picie ulubionej kawy i herbaty mogłoby dla większości nie mieć końca. Niestety zazwyczaj ma - i to dość bolesny. Przewracanie się z boku na bok, długie poszukiwanie odpowiedniej pozycji i wreszcie cierpnięcie niektórych mięśni skutecznie zmniejszają przyjemność odpoczynku i relaksu. Szezlongi nowoczesne potrafią odwrócić ten świat do góry nogami. Nagle okaże się, że jednorazowo zajęta pozycja jest dosłownie idealna na wiele godzin.