• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Praktyczne wyposażenie przedpokoju

Przedpokój to zazwyczaj przestrzeń niewielka, która jednakże odgrywa ogromną rolę w każdym mieszkaniu — jest to pierwsze wnętrze, do którego wchodzą zaproszeni przez nas goście, a więc w pewnym sensie stanowi zapowiedź kolejnych pomieszczeń i jest ich swoistą wizytówką. Przedpokój często okazuje się pomieszczeniem nieustawnym, który trudno jest zaaranżować w wysokiej estetyce i jednocześnie podkreślić jego funkcjonalny, a zarazem praktyczny charakter. Aranżując przestrzeń przedpokoju, należy poważnie zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych mebli, które warto dobrać do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Jako że przedpokój jest zapowiedzią stylistyki stworzonej w domu, należy postarać się, aby wszystkie jego elementy ze sobą estetycznie współgrały. Jakie meble powinny znaleźć się w przestrzeni przedpokoju? Przede wszystkim meble funkcjonalne w codziennym użytkowaniu, które ułatwiają poruszanie się we wspomnianym wnętrzu oraz umożliwiają jego estetyczne zaaranżowanie — przedpokój powinien zachęcać do wejścia do kolejnego pomieszczenia.

Stylowe i funkcjonalne meble do...

Stylowe i funkcjonalne meble do przedpokoju

Stylowe i funkcjonalne meble do...

Stylowe i funkcjonalne meble do przedpokoju

 

Jak stworzyć ergonomiczny przedpokój?

Przedpokój powinien umożliwiać komfortowe wejście do domu, dlatego niezwykle ważne jest umeblowanie wspomnianej przestrzeni. Z pewnością najwięcej problemów przysporzy użytkownikom zaaranżowanie przestrzeni małej i ciemnej, która jest dość nieustawna. W takim przypadku warto skorzystać z oferty mebli wykonywanych na wymiar, np. pojemne szafy, które będą całkowicie dostosowane do twoich preferencji — pod względem estetycznym, jak i pojemnościowym. W masywnej szafie przesuwnej, dzięki której zaoszczędzisz miejsce, schowasz płaszcze i kurtki zimowe, a także wszystkie inne okrycia wierzchnie. Stylowym dodatkiem do wspomnianej szafy będzie szafka na buty oraz wieszak wolnostojący lub wiszący, na którym zawiesisz okrycie, w którym codziennie wychodzisz na zewnątrz. Ergonomiczny przedpokój to nie tylko meble o dużej pojemności, dzięki którym w pomieszczeniu zapanuje ład i porządek, ale to również ponadczasowa estetyka. Ciemny przedpokój trzeba rozjaśnić poprzez wprowadzenie do niego nowoczesnych mebli w stonowanych odcieniach bieli, naturalnego drewna, a także szarych. Ciekawym sposobem na powiększenie przedpokoju będzie wprowadzenie do jego wnętrza dużego lustra, które umożliwi również skontrolowanie swojego wyglądu przed wyjściem.

Funkcjonalny system wieszaków i...

Funkcjonalny system wieszaków i szafy na buty w przedpokoju

Funkcjonalny system wieszaków i...

Funkcjonalny system wieszaków i szafy na buty w przedpokoju

 

Meble przechowujące w przedpokoju

Nowoczesny przedpokój charakteryzuje się odpowiednio dobranymi kolorami, ciekawymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, pojemną i estetyczną zabudową, a także atrakcyjnymi dekoracjami. Obecnie często wybieranym trendem jest łączenie przestrzeni, co będzie szczególnie ciekawym rozwiązaniem w przypadku niewymiarowego przedpokoju — można go zestawić z korytarzem, który przestanie być wyłącznie użytkowy i zyska na reprezentacyjnym charakterze. Otwarty przedpokój to świetne rozwiązanie w przypadku niewielkich wnętrz, które są średnio doświetlone. Ciekawym elementem wyposażenia przestrzeni przedpokoju będzie skrzynia, która pozwoli na przechowywanie przydatnych pod ręką akcesoriów, a także sprawdzi się jako zapewniające komfort siedzisko, na którym będzie można swobodnie założyć lub ściągnąć obuwie, a także chwilę odsapnąć po wejściu do domu. Skrzynia oprócz oferowanej funkcjonalności sprawdzi się jako element dekoracyjny, który będzie przyciągał uwagę zaproszonych gości oraz estetycznie zdobił pomieszczenie. Skrzynie znane są ze zróżnicowanej stylistyki, różnorodnych kształtów oraz kolorów, dzięki czemu każdy dobierze mebel dopasowany do swoich potrzeb. Wspomniane skrzynie pozwolą dobrze zorganizować oraz uporządkować przestrzeń domu.

Elegancki stojak na buty i wieszak...

Elegancki stojak na buty i wieszak na ubrania w przedpokoju

Elegancki stojak na buty i wieszak...

Elegancki stojak na buty i wieszak na ubrania w przedpokoju

 

Szafy czy wieszaki?

W przypadku przedpokoju niezwykle ważne jest dobre rozplanowanie przestrzeni oraz jej nadzwyczaj funkcjonalne umeblowanie. W przestrzeni przedpokoju nie powinno zabraknąć pojemnej szafy wolnostojącej, w której zmieszczą się okrycia wierzchnie z każdego sezonu. Co więcej, nowoczesnej szafy charakteryzują się możliwością dokupienia do nich organizerów, w których można poukładać drobne akcesoria, np. czapki, szaliki czy rękawiczki. Zabudowana szafa pozwoli również na przechowywanie przyborów do pielęgnacji butów, sprzętu sportowego oraz rekreacyjnego, a nawet toreb podróżnych. Szafa to must have do przedpokoju, jednakże nie wolno zapomnieć o odkrytym wieszaku, na którym można zawiesić nakrycie wierzchnie do codziennego użytkowania, a także będzie można na nim odwiesić mokre kurtki lub płaszcze, które swobodnie wyschnąć. Wieszak wiszący lub wolnostojący to praktyczna bryła, na której umieścimy również okrycia gości. 

Duży drewniany stojak na buty z...

Duży drewniany stojak na buty z lustrzanymi frontami w nowoczesnym przedpokoju

Duży drewniany stojak na buty z...

Duży drewniany stojak na buty z lustrzanymi frontami w nowoczesnym przedpokoju