• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Ciemna sypialnia

Do aranżacji przestrzeni sypialnianych coraz śmielej wkracza ciemna kolorystyka, która zazwyczaj ujawnia się w postaci dodatków, pomalowanych ścian, a także funkcjonalnych i zarazem stylowych mebli. Ciemne sypialnie charakteryzują się pewną wyrazistością, a także wprowadzeniem do wnętrza klasycznej elegancji. W jaki sposób najlepiej wprowadzić do sypialni ciemną kolorystykę, aby jej nie przytłoczyć, ani zbytnio nie zaciemnić? Z jakimi odcieniami możemy zestawić ciemną gamę kolorystyczną, aby uzyskać pomieszczenie o oryginalnym designie, a zarazem sprzyjające codziennemu wypoczynkowi po ciemnym dniu? Należy pamiętać, że sypialnia jest wyjątkowym miejscem, w którym próbujemy zregenerować siłę na kolejny dzień, dlatego nie powinno nadawać się jej ponurego klimatu — trzeba zrównoważyć ciemne elementy aranżacyjne wnętrza. Mroczny dekor na pewno przypadnie do gustu osobom, które mają problem z zasypianiem i potrzebują maksymalnego wyciszenia, ponieważ takie odcienie oddziałują na człowieka dość kojąco. Zatem, jak zaaranżować ciemną sypialnię?

Eleganckie czarne meble w ciemnej...

Eleganckie czarne meble w ciemnej sypialni

Eleganckie czarne meble w ciemnej...

Eleganckie czarne meble w ciemnej sypialni

 

Ciemne kolory, a wielkość sypialni

W przypadku tworzenia ciemnej sypialni, niezwykłe ogromne powinien odgrywać metraż wspomnianej przestrzeni. Pomieszczenia o mniejszym rozmiarze muszą zostać z pewnością niezwykle rozważnie przemyślane, ponieważ w przypadku zbyt wielu elementów w czarnej lub ciemnobrązowej kolorystyce wnętrze zostanie wizualnie zmniejszone oraz przytłoczone. Dużo lepiej ciemna kolorystyka będzie prezentowała się w sypialniach o sporym metrażu użytkowym — można w nich maksymalnie wyeksponować eleganckie barwy. Jedyne, czego warto unikać, to zbyt mocne kontrasty — lepiej postawić na stonowane przejścia, które stworzą efekt gradientu. Sypialnia to wnętrze, które ma służyć do relaksu oraz całkowitego wyciszenia się po ciężkim dniu, dlatego warto wprowadzić do niej odpowiedni klimat. Jeżeli jesteś fanem mroczniejszej kolorystyki, jednakże ogranicza cię mała sypialnia, warto zastanowić się nad zestawić się nad pomalowaniem jednej ściany na ciemniejszy kolor, np. może być to ściana za wygodnym łóżkiem, natomiast wszystkie inne ściany pomalować we współgrającym odcieniu. Mniejsze sypialnie zdecydowanie lepiej prezentują się, gdy zostaną wykończone w jasnej stylistyce, a wprowadzone do nich sypialnie prezentują ciemny dekor, który nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Aranżacja ciemnej sypialni z...

Aranżacja ciemnej sypialni z drewnianymi meblami

Aranżacja ciemnej sypialni z...

Aranżacja ciemnej sypialni z drewnianymi meblami

 

Szeroka gama ciemnych kolorów

Ciemna sypialnia niekoniecznie musi być czarna — ciemne mogą być meble, np. ciemnobrązowe, które są wykonane z drewna o widocznym usłojeniu. W wyciszającej przestrzeni sypialni świetnie sprawdzi się dekor antracytu, na którym idealnie będą prezentować się jasne dodatki. Kolejnym odcieniem z szerokiej gamy kolorystycznej, który może zostać wykorzystany, jest kolor granatowy — jest to wyrazista, a zarazem chłodna barwa, z którą trzeba obchodzić się z umiarem. Do sypialni chętnie wybierane są brązy, które optycznie ocieplą wnętrze i nadadzą mu przytulnego charakteru. Ciekawym kolorem, w którym można zaaranżować sypialnię, jest ciemny fiolet lub ciemna zieleń — te mocne barwy, wprowadzą do przestrzeni aspekt ponadczasowej elegancji. Urządzając ciemną sypialnię, nie wolno zapomnieć o dodatkach, które będą wprowadzać równowagę kolorystyczną do pomieszczenia.

Czarny zestaw mebli do sypialni...

Czarny zestaw mebli do sypialni przytulnie ułożony w ciemnym pokoju

Czarny zestaw mebli do sypialni...

Czarny zestaw mebli do sypialni przytulnie ułożony w ciemnym pokoju

 

Jak wybrać odpowiednie meble do sypialni?

Ciemną sypialnię stworzysz nie tylko dzięki pomalowaniu ścian lub wprowadzeniu atrakcyjnych dodatków, ale przede wszystkim, dzięki wyborowi mebli wykończonych w ciemnej estetyce. Warto zastanowić się nad ciemniejszymi odcieniami meblościanek, łóżka, szafek nocnych oraz innych zestawów sypialnianych. Ciemny dekor mebli przeznaczonych do sypialni wprowadzi do wspomnianej przestrzeni aspekt ponadczasowej elegancji, jednocześnie nie rezygnując z niezwykłej funkcjonalności w codziennym użytkowaniu. Eleganckie meble dostępne na rynku są gwarancją trwałości, stabilności, a także niepowtarzalnego designu.

Nowoczesne czarne meble w ciemnej...

Nowoczesne czarne meble w ciemnej sypialni

Nowoczesne czarne meble w ciemnej...

Nowoczesne czarne meble w ciemnej sypialni