• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wszystko na temat fotela uszak

Zapewniający komfort (nawet wielogodzinnego) użytkowania fotel jest podstawą stylowych aranżacji salonu. Salon, jak nam wiadomo, jest przestrzenią, w której nie tylko spędzamy czas na wypoczynku z rodziną, ale również świętujemy z przyjaciółmi oraz zaproszonymi gośćmi. W salonie spędzamy nasz wolny czas, jak i prowadzimy życie towarzyskie, dlatego wnętrze powinno być urządzone elegancko, a jednocześnie praktycznie. W zależności od dostępnej przestrzeni użytkowej oraz Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań można zdecydować się na zestaw mebli wypoczynkowych, jak również na pojedyncze elementy wypoczynkowe, takie jak: narożnik, sofę, a także fotel. Aktualnie jednym z najpopularniejszych modeli foteli jest fotel typu uszak, którego cały urok tkwi w charakterystycznej, dość masywnej bryle osadzonej na niskich i smukłych nóżkach. Fotel stylizowany na siedzisko z poprzedniej epoki doskonale odnajdzie się w większości wnętrz — zarówno nowoczesnych, jak i urządzonych w nieco bardziej tradycyjnej stylistyce. Co warto wiedzieć na temat fotelu uszak przed dokonaniem zakupu?

fotel uszak w nowoczesnej...

fotel uszak w nowoczesnej aranżacji wnętrza

fotel uszak w nowoczesnej...

fotel uszak w nowoczesnej aranżacji wnętrza

 

Jak wygląda fotel typu uszak?

Fotel uszak jest meblem niezwykle rozpoznawalnym ze względu na dość unikalną konstrukcję oparcia. Charakteryzuje się sporą masywnością, dzięki czemu gwarantuje komfort nawet dłuższego siedzenia. Kluczową rolę w wyglądzie fotelu uszak odgrywa oparcie z „uszami” oraz praktyczne podłokietniki. Oparcie jest subtelnie wyprofilowane, dzięki czemu można wygodnie się rozsiąść i oddać wypoczynkowi. Zazwyczaj fotel uszak jest wyposażony w ozdobne nóżki, które są dość smukłe — nadają fotelowi aspektu lekkości oraz świeżości, sprawiają, że bryła nie wydaje się aż taka przytłaczająca. Dekor fotelu typu uszak zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań — można go kupić w wersji nowoczesnej, klasycznej, a nawet retro czy industrialnej. Model uszak dostępny jest w ofercie większości sklepów w wielu wariantach do wyboru.

elegancki fotel uszak w swoim...

elegancki fotel uszak w swoim naturalnym środowisku

elegancki fotel uszak w swoim...

elegancki fotel uszak w swoim naturalnym środowisku

 

Jak narodził się pomysł na fotel uszak?

Istnieje kilka teorii związanych z powstaniem projektu fotelu uszak. Pierwsza z nich mówi o tym, że fotel wywodzi się z Anglii z przełomu wieków XVI I XVII, kiedy to szukano mebli, które będą przyciągać wzrok — popularne w tym czasie stały się właśnie fotele, których oparcie obite było bocznymi listwami. Natomiast druga teoria wskazuje na Francję i czasy Ludwika XIV, kiedy to miał on zostać zaprojektowany z myślą o wyższych klasach. W tym przypadku można skłaniać się do myśli, że fotel uszak przypomina swoim kształtem tron oraz inne dostojnie zdobione siedziska dla elit. Chociaż pierwowzór fotela uszak powstał nawet kilkaset lat temu, to jednak w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością — można go kupić w wielu wariantach, aby pasował do niemal każdej przestrzeni.

cerwony fotel uszak w salonie

cerwony fotel uszak w salonie

cerwony fotel uszak w salonie

cerwony fotel uszak w salonie

 

W jakich wnętrzach odnajdzie się fotel uszak?

Do jakiego wnętrza najlepiej nadaje się fotel typu uszak? Z tym pytaniem z pewnością zmagają się osoby, które stoją przed zakupem zestawu wypoczynkowego do salonu. Fotel uszak nie jest zdefiniowany żadną stylistyką — jest to jeden z bardziej uniwersalnych mebli, który można kupić w wielu wariantach. Mebel typu uszak będzie idealnym uzupełnieniem przestrzeni nowoczesnych — w takim przypadku można wybrać model w stylistyce minimalistycznej o jednolitym obiciu oraz prostych nóżkach. We wnętrzach skandynawskich idealnie sprawdzi się fotel uszak umieszczony na drewnianej podstawie — prosta estetyka przypadnie do gustu również właścicielom wnętrz minimalistycznych. Pomieszczenia wykończone w estetyce glamour to również idealna przestrzeń dla modelu typu uszak, wystarczy zainwestować w mebel tapicerowany welurową tkaniną w ciemnym wybarwieniu ze wstawkami złota, miedzi lub srebra. Oczywiście w tym zestawieniu nie może zabraknąć modelu klasycznego, który będzie królował we wnętrzu eleganckim. Luksus to przede wszystkim połączeniem ciemnego drewna o naturalnym usłojeniu zestawionego ze stonowanymi, wręcz neutralnymi tkaninami.

wielofunkcyjny fotel uszak w...

wielofunkcyjny fotel uszak w salonie

wielofunkcyjny fotel uszak w...

wielofunkcyjny fotel uszak w salonie

 

Jak wybrać idealny fotel uszak?

Przy wyborze perfekcyjnego fotela do przestrzeni salonu, koniecznie swoją uwagę należy zwrócić na oferowaną estetykę — tylko w taki sposób zyskamy odpowiedni efekt wizualny. Staraj się zgłębić wyznaczniki poszczególnych aranżacji, aby móc wybierać spośród foteli dostępnych w różnorodnych wariantach. Uniwersalnym wyborem będzie fotel uszak w odcieniu granatowym, szarym lub neutralnym, natomiast jeżeli chcemy podkreślić nietuzinkowy charakter wnętrza, można postawić na barwy nieco bardziej wyraziste kontrastujące z ogólnym dekorem salonu. Przy wyborze fotela swoją uwagę, należy zwrócić na materiał, który zastosowano do wykończenia mebla. Nóżki mebla mogą być wykonane z metalu lub wysokogatunkowego drewna, natomiast sam fotel może być tapicerowany różnorodnymi tkaninami, a nawet skórą ekologiczną czy skórą naturalną.

Zastosowanie fotela uszak w...

Zastosowanie fotela uszak w aranżacji wnętrz

Zastosowanie fotela uszak w...

Zastosowanie fotela uszak w aranżacji wnętrz

 

Ponadczasowy mebel

Fotel uszak cieszy się od wielu lat niesłabnącą popularnością — jest często wybierany zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i wykończonych w nieco bardziej tradycyjnej stylistyce. Fotel nie tylko atrakcyjnie się prezentuje i będzie przyciągał wzrok zaproszonych gości, ale przede wszystkim gwarantuje komfort codziennego wypoczynku i całkowitego relaksu.

stary fotel uszak w salonie

stary fotel uszak w salonie

stary fotel uszak w salonie

stary fotel uszak w salonie