• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jesienna metamorfoza domu

Jesień jest specyficzną porą roku, która z jednej strony obdarza nas ostatnimi promieniami ciepłego słońca, a z drugiej pełna jest chłodu i nieustającego deszczu. Jesień to również czas, w którym nasz nastrój potrafi ulec znacznemu pogorszeniu, jednakże jest na to kilka praktycznych sposobów. Jednym z nich jest stworzenie przyjemnej oraz ciepłej stylistyki w domu, która pozwoli nam na zapomnienie o zimie, a także niesprzyjającej pogodzie, którą widać zza okna. Zobacz, jak niewielkie zmiany trzeba wprowadzić do wnętrza, aby stworzyć miejsce, w którym będziesz chciał przeczekać aż do wiosny. Jesienią i zimą bardziej niż zawsze odczuwamy chęć schronienia się w domu przy ciepłej herbacie i książce w ręku — ważne jest, aby otaczać się przedmiotami, które będą przyjemne dla oka. Jak w łatwy sposób przeprowadzić jesienną metamorfozę domu?

 

Dekoracyjne tekstylia

Aranżacja wnętrza w klimacie jesieni to przede wszystkim dobór odpowiednich tekstyliów do wnętrz. W tym sezonie wyjątkową popularnością cieszą się dekoracyjne poduszki oraz zapewniające ciepło pledy i koce. Wspomniane elementy wyposażenia najczęściej można spotkać na narożniku, sofie, a także fotelu wypoczynkowym, jednakże równie elegancko będą wyglądały w przestrzeni nowocześnie zaaranżowanej sypialni. Poduszki, pledy i koce chociaż z pozoru mało znaczące, odgrywają dużą rolę w budowaniu przytulnego wnętrza, które będzie miejscem komfortowego wypoczynku po ciężkim dniu. Przemija również moda na odkryte podłogi, dlatego na sezon jesienny, warto zainwestować w miękki dywan, który nie tylko dopełni estetykę wnętrza, ale również zwiększy komfort jego użytkowania. Ciepła kolorystyka zestawiona z przytulnymi dodatkami stworzy we wnętrzu salonu niezwykłą aurę.

Ciepła kolorystyka

Jesień to sezon wielobarwny — nawet w deszczowe dni na drzewach widoczne są liście, które prezentują się zjawiskowo. Warto zaprosić barwy do domu i zbudować dzięki nim wyjątkowy nastrój we wnętrzu. Wnętrze możesz zdominować ciepłymi barwami czerwieni, pomarańczy, brązów oraz złota. Wymieniona paleta kolorystyczna idealnie do siebie pasuje i będzie miała ogromny wpływ na nasz nastrój, a także klimat panujący we wnętrzu. Jesienna kolorystyka doda nam energii, a także poprawi nastój i zmobilizuje nas do działania. Akcenty złota wprowadzone do wnętrza wpłyną na zwiększoną elegancję aranżacji, jednakże nie należy z nimi przesadzać, ponieważ mogą zacząć kojarzyć się z kiczem. Zastosowanie brązów we wnętrzach wpłynie na nasze zmysły, które zostaną uspokojone — z łatwością będziemy mogli zapomnieć o ciężkim dniu.

 

Nastrojowe oświetlenie

Jesienne wieczory stają się coraz dłuższe, dlatego, aby je sobie umilić, warto zdecydować się na klimatyczne oświetlenie, które można wprowadzić do wnętrza przy pomocy świeczników, świeczek, a nawet lampionów. Świeczki są artykułami dekoracyjnymi, dzięki którym aranżowane pomieszczenia nabiorą przytulnego klimatu i będą jeszcze bardziej przytulne w codziennym użytkowaniu. Świece będą pełnić stałą funkcję dekoracji ustawione na regale lub stoliku, jednakże wieczorem diametralnie odmienią aranżację, wprowadzając do wnętrza przyjazną atmosferę sprzyjającą odprężeniu.