• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić pokój małego dziecka?

Urządzenie pokoju dziecięcego to spore wyzwanie dla rodziców, ponieważ jeden pokój jest połączeniem przestrzeni wypoczynkowej, przeznaczonej do zabawy oraz do nauki. Co więcej, dzieci oraz nastolatkowie zazwyczaj mają kilka słów do powiedzenia w związku z urządzanym pokojem. W przypadku aranżacji wspomnianej przestrzeni należy zastanowić się, czy zdanie dziecka nie zmieni się za kilka dni i wybrany przez niego motyw już nie będzie mu się podobał. Pokój dziecka będzie miejscem spełniającym wiele funkcji jednocześnie, dlatego warto podzielić pomieszczenie na kilka stref, dzięki czemu dziecko odnajdzie swój indywidualny rytm pracy. Meble do pokoju małego dziecka najczęściej są meblami wielofunkcyjnymi, które można wykorzystać na kilka sposobów, a także meblami, które będą rosły razem z dzieckiem — nie trzeba będzie ich wyrzucać po kilku latach użytkowania. Jak praktycznie i zarazem estetycznie zaaranżować pokój małego dziecka?

Jak urządzić pokój małego dziecka?

Jak urządzić pokój małego dziecka?

 

Jakie meble do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy to przestrzeń, w której trzeba postawić na wielofunkcyjne rozwiązania — szczególnie jeżeli mamy do czynienia z przestrzenią o niewielkim metrażu. Meble w pokoju dziecięcym powinny być proste w codziennym użytkowaniu — liczy się ich funkcjonalność zestawiona z funkcją bezpieczeństwa. Stylistyka mebli powinna być ostatnim czynnikiem branym pod uwagę, chociaż oczywiście jest ona równie ważna, co pozostałe aspekty. W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć łóżka, które na rynku meblowym dostępne są w różnorodnej stylistyce i przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku — zaczynając na niemowlakach i kończąc na nastolatkach. Wybierając łóżko do pokoju małego dziecka, warto przemyśleć nie tylko jego stylistykę, ale również komfort i solidność. Oprócz strefy wypoczynkowej, w każdy pokoju dziecięcym nie powinno zabraknąć biurka z ergonomicznym fotelem obrotowym - dziecko będzie mogło go dostosować do swojej fizjognomii, nawet gdy urośnie.

Jak urządzić pokój małego dziecka?

Jak urządzić pokój małego dziecka?

 

Trwałość i solidność

Aranżacja pokoju dziecięcego oraz wybór mebli jest dość kłopotliwym zadaniem dla rodziców, ponieważ wiąże się nie tylko z wyborem stylistyki, która przypadnie dzieciom do gustu, ale również z wyborem odpowiednich materiałów, z których wykonane są meble. Należy pamiętać, że pokój powinien być przede wszystkim przytulny — dziecko będzie tam spędzać swój wolny czas na zabawie, a także uczyć się i ładować baterie na nowy dzień. W przypadku pokoju dziecięcego niezwykle ważne jest bezpieczeństwo pociech — meble nie powinny mieć ostrych rogów, a wszystkie szafki powinny być łatwe w codziennym użytkowaniu. Przed dokonaniem zakupu, należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane są meble — tworzywa wykorzystane w procesie produkcji powinny być sprawdzone i posiadać odpowiednie certyfikaty. Do pokoju dziecięcego świetnym rozwiązaniem będą meble, które rosną wraz z dzieckiem, ponieważ w każdej chwili można je dopasować do użytkownika.

Jak urządzić pokój małego dziecka?

Jak urządzić pokój małego dziecka?

 

Pokój dziewczynki i chłopca

W każdy pokoju dziecięcym niezbędne są praktyczne meble, jednakże koniecznie muszą być one dopasowane do właściciela pokoju — warto dać dziecku możliwość wyboru koloru ścian lub ogólnego motywu dekoracyjnego. Urządzając pokój małego dziecka można zdecydować się zarówno na kupno pojedynczych elementów wyposażenia, jak i zestawów całych mebli, które nadadzą przestrzeni spójnej aranżacji, która łączy w sobie wysoką estetykę z funkcjonalnością. Najlepszym rozwiązaniem do pokoju dziewczynki lub chłopca jest wykończenie w go w spokojnej kolorystyce, która będzie sprzyjała wyciszeniu, koncentracji podczas nauki, a także zabawy. Należy pamiętać, że stonowana kolorystyka nie oznacza, że pokój będzie nudny. Stylistyka skandynawska lub nowoczesna może zostać dostosowana do potrzeb dziecka dzięki odpowiedniemu doborowi ścian, a także pomysłowych dodatków.

Jak urządzić pokój małego dziecka?

Jak urządzić pokój małego dziecka?

 

Atrakcyjne dekoracje

Odpowiednio dobrane dekoracje do pokoju dziecięcego pozwolą na stworzenie jedynego w swoim rodzaju wnętrza, które będzie zachwycało funkcjonalnością oraz estetyką. Jakość użytkowych mebli można podnieść, zdobiąc wnętrze ozdobnymi dekoracjami, które podkreślą hobby dziecka — mogą to być elementy związane ze sportem, grą na instrumentach muzycznych, a także z ulubionymi postaciami z książek lub bajek. Wybierając dekoracje do pokoju małego dziecka, warto skupić się na takich elementach, które stworzą przestrzeń nadzwyczaj przytulną i komfortową.

Jak urządzić pokój małego dziecka?

Jak urządzić pokój małego dziecka?