• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Materac kieszeniowy sprężynowy – zalety

Materace sprężynowe kieszeniowe to udoskonalona wersja znanych od lat konstrukcji sprężynkowych. Każda ze sprężyn umieszczona jest w wykonanej najczęściej z fizeliny kieszonce. Następnie są one razem klejone. Dzięki temu sprężyna nie przemieszcza się i nie wydostaje na wierzch, jakby miało to miejsce w przypadku tradycyjnego materaca sprężynowego. Nic zatem dziwnego, że tego typu materace są tak popularne. Jakie są ich zalety?

Efekt punktowej elastyczności

Materac kieszeniowy składa się, jak już było wcześniej napisane, z osobnych kieszeni ze sprężynami w środku oraz obłożenia, które daje nam uczucie komfortu. Sprężyny nie są ze sobą połączone tak, jak w przypadku materacy bonellowych. Dzięki obecności wspomnianych kieszeni sprężyny nie zakłócają nawzajem swej pracy. Rezultatem tego jest efekt punktowej elastyczności, a więc materac ugina się li tylko w miejscu nacisku i jego najbliższej okolicy.

Łatwość dopasowania się

Większość spośród sprężynowych materacy kieszeniowych ma po kilka stref twardości (nawet do siedmiu). Dzięki temu rozwiązaniu materac bez problemu dopasuje się do anatomicznych krzywizn naszego kręgosłupa. Co za tym idzie: umożliwiają prawidłowe ułożenie poszczególnych partii ciała leżącej na nim osoby. Materace z siedmiostrefową twardością szczególnie polecane są osobom cierpiącym na różne choroby kręgosłupa.  

Tłumienie odgłosów

Do zalet sprężynowych materacy kieszeniowych należy też to, że dobrze tłumią odgłos uginających się pod naciskiem użytkownika sprężyn. To bardzo istotna cecha szczególnie dla osób, które często zmieniają pozycję podczas snu.

Trwałość

Sprężynowe materace kieszeniowe są uważane za dość trwałe. Charakteryzuje je dużo większa odporność na uszkodzenia od materacy bonellowych. Oczywiście za tym idzie ich wyższa cena w porównaniu ze wspomnianymi materacami starszego typu. Niemniej jednak warto dopłacić i mieć materac na lata.

Zobacz także: Jaki materac dla starszego dziecka?