• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Łazienka w stylu skandynawskim - czego w niej unikać?

Wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim są popularne wśród Polaków już od wielu sezonów. Szczególnie często urządzamy w ten sposób łazienki. Jeśli i my marzymy o takiej łazienkowej aranżacji, musimy wiedzieć, jakie elementy nie mają racji bytu w łazience w stylu skandynawskim.

Zbyt dużo mebli

Pomieszczenia w stylu skandynawskim charakteryzuje prostota i minimalizm. Dlatego też zrezygnujmy z nadmiaru mebli i dodatków łazienkowych. Jest to ważne nie tylko wtedy, gdy czeka nas aranżacja małej, wąskiej łazienki. Nadmiar zgromadzonych sprzętów może zepsuć wygląd nawet wyjątkowo dużego i przestronnego wnętrza. Zrezygnowanie z dużej ilości mebli to nie wszystko, ograniczmt do minimum również liczbę bibelotów na półkach. Wszelkie dodatki i elementy dekoracyjne powinny być dobierane z umiarem.

Bałagan

W każdej łazience, ale w tej skandynawskiej szczególnie, bardzo ważny jest porządek. Nie chodzi tu tylko o regularne sprzątanie i odkurzanie mebli, ale również o wizualne wrażenie ładu. Wszelkie kosmetyki i akcesoria przechowujmy w specjalnych pojemnikach, koszach lub szafkach. Porozstawiane na brzegach wanny czy na półce usytuowanej pod lustrem kremy czy szampony zaburzą prostotę skandynawskiej aranżacji i porządek panujący w takiej łazience.

 

Zbyt dużo przedmiotów w ciemnych barwach

Skandynawskie wnętrza są jasne i przestronne. Jeśli nasza łazienka posiada okno, zrezygnujmy z ciężkich zasłon, a w ich miejsce wybierz proste, pastelowe rolety. Przedmioty w ciemnych barwach stosujmy z umiarem: powinny stanowić one jedynie kontrastujący z bielą oryginalny, ożywiający pomieszczenie akcent.

Plastikowe dodatki

Skandynawski styl to przede wszystkim naturalne materiały, dlatego też tak popularne są tu drewniane elementy wystroju pomieszczenia. Z tego też powodu w miejsce plastikowych koszy na bieliznę czy kosmetyki wybierzmy te, które zrobione są z drewna, wikliny bądź rattanu. Będą one doskonale współgrać z pozostałymi elementami aranżacji łazienki w stylu skandynawskim. Dobrym pomysłem jest też postawienie w takim pomieszczeniu przynajmniej jednej doniczki z rośliną.