

Biała lampa sufitowa wydaje się być najbardziej oczywistym, a wręcz banalnym rozwiązaniem do kuchni, jadalni czy salonu.
Czy aby na pewno? Współczesne modele lamp zachwycają niesamowitymi formami i kształtami.
Sprawdźcie sami.
Uniwersalność koloru
Biel jest kolorem uniwersalnym, pasującym do wszystkich innych kolorów, dobrze współgrającym z różnymi zestawieniami kolorystycznymi. Doskonale harmonizuje się z pastelami, a dla intensywnych kolorów stanowi świetny kontrast. Biel jest idealna do dużych i małych wnętrz, wzorowo sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i w bardziej tradycyjnie zaaranżowanych przestrzeniach.
Białe lampy znakomicie wpisują się w tą koncepcję – można je łatwo wkomponować w niemal każde wnętrze. Dodatkową zaletą jest także to, że białe klosze doskonale rozpraszają światło, wprowadzając do czterech ścian poczucie lekkości i świeżości.


Różnorodność form
Kształt samego klosza nadaje lampie niepowtarzalny charakter, a to przekłada się na efekt jaki chcemy osiągnąć w danym wnętrzu. Współczesne lampy wytwarzane są z tworzyw, które można w łatwy sposób formować, a dzięki temu osiągnąć jedyne w swoim rodzaju modele.
Na rynku dostępne są lampy o geometrycznych konstrukcjach oraz takie, które inspirowane były motywami kwiatów i liści. Dużym powodzeniem cieszą się lampy skonstruowane z nałożonych na siebie takich samych elementów np. kół, które przywodzą na myśl skojarzenia z rybią łuską.
Różnorodność form jest ogromna i zależy tylko od wyobraźni projektantów.


Możliwość aranżacji
Białe lampy łączą ze sobą funkcjonalność i estetykę, pozwalają podkreślić charakter danego wnętrza, jednocześnie spełniając swoje podstawowe zadanie – doświetlając pomieszczenie.
Jeśli w nowoczesnym salonie zamontujemy lampę „zbudowaną” z białych róż, przełamiemy designerski styl wnętrza romantycznym motywem kwiatowym.
Lampa utworzona z wielu girland białych kwiatów również ma romantyczny charakter, a model ten będzie idealny zarówno do salonu, jak i sypialni.
Charakter nowoczesnej jadalni można podkreślić zestawem lamp utworzonych z białych pasków, które tworzą ażurową, bardzo lekką w formie konstrukcję.


Uwaga techniczna
Pamiętaj o tym, aby przy wyborze wymarzonej lampy sprawdzić, jaki rodzaj żarówek do niej pasuje. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której zaskoczy Was to, że do upragnionej lampy nie możecie zamontować np. żarówek energooszczędnych.
Zobacz również

Wnętrzarskie trendy jesień/zima 2016

Oryginalne girlandy świetlne, czyli Cotton balls lights

Geometria we wnętrzach - 3 sposoby na wprowadzenie jej do mieszkania

Jak czyścić płytę ceramiczną?

Porcelana - idealny prezent na święta

Kuchnia w stylu retro - dodatki

Jak ułożyć płytki w karo?

Jak odświeżyć fugi?
Najchętniej czytane porady z kategorii kuchnia i jadalnia

Akryl meblowy – jakie ma cechy i zalety?

Jak odtłuścić meble kuchenne domowymi sposobami?

Jak naprawić kanapę ze zniszczonym obiciem?

Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej?

Kolor turkusowy we wnętrzach – jak go łączyć, aby stworzyć piękną aranżację?

Jak dbać o meble na wysoki połysk?

Jakie łóżko wybrać do sypialni?
