• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Białe lampy sufitowe w designerskich kształtach

Biała lampa sufitowa wydaje się być najbardziej oczywistym, a wręcz banalnym rozwiązaniem do kuchni, jadalni czy salonu.

Czy aby na pewno? Współczesne modele lamp zachwycają niesamowitymi formami i kształtami.

Sprawdźcie sami.

Uniwersalność koloru

Biel jest kolorem uniwersalnym, pasującym do wszystkich innych kolorów, dobrze współgrającym z różnymi zestawieniami kolorystycznymi. Doskonale harmonizuje się z pastelami, a dla intensywnych kolorów stanowi świetny kontrast. Biel jest idealna do dużych i małych wnętrz, wzorowo sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i w bardziej tradycyjnie zaaranżowanych przestrzeniach.

Białe lampy znakomicie wpisują się w tą koncepcję – można je łatwo wkomponować w niemal każde wnętrze. Dodatkową zaletą jest także to, że białe klosze doskonale rozpraszają światło, wprowadzając do czterech ścian poczucie lekkości i świeżości.

 

Różnorodność form

Kształt samego klosza nadaje lampie niepowtarzalny charakter, a to przekłada się na efekt jaki chcemy osiągnąć w danym wnętrzu. Współczesne lampy wytwarzane są z tworzyw, które można w łatwy sposób formować, a dzięki temu osiągnąć jedyne w swoim rodzaju modele.

Na rynku dostępne są lampy o geometrycznych konstrukcjach oraz takie, które inspirowane były motywami kwiatów i liści. Dużym powodzeniem cieszą się lampy skonstruowane z nałożonych na siebie takich samych elementów np. kół, które przywodzą na myśl skojarzenia z rybią łuską.

Różnorodność form jest ogromna i zależy tylko od wyobraźni projektantów.

 

Możliwość aranżacji

Białe lampy łączą ze sobą funkcjonalność i estetykę, pozwalają podkreślić charakter danego wnętrza, jednocześnie spełniając swoje podstawowe zadanie – doświetlając pomieszczenie.

Jeśli w nowoczesnym salonie zamontujemy lampę „zbudowaną” z białych róż, przełamiemy designerski styl wnętrza romantycznym motywem kwiatowym.

Lampa utworzona z wielu girland białych kwiatów również ma romantyczny charakter, a model ten będzie idealny zarówno do salonu, jak i sypialni.

Charakter nowoczesnej jadalni można podkreślić zestawem lamp utworzonych z białych pasków, które tworzą ażurową, bardzo lekką w formie konstrukcję.

Uwaga techniczna

Pamiętaj o tym, aby przy wyborze wymarzonej lampy sprawdzić, jaki rodzaj żarówek do niej pasuje. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której zaskoczy Was to, że do upragnionej lampy nie możecie zamontować np. żarówek energooszczędnych.