Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Metamorfoza ogrodu - kilka pomysłów

Każde wnętrze prędzej czy później wymaga pewnych zmian, podobnie jest w przypadku działki. Metamorfoza ogrodu to świetny pomysł na wykorzystanie swojej kreatywności i stworzenie idealnego miejsca do rodzinnych spotkań lub relaksu oraz odpoczynku na świeżym powietrzu. Jeśli zatem masz ku temu możliwości i chęci, to już dziś zaaranżuj swój ogród na nowo!

Nawet w niewielkim ogrodzie może tkwić ogromny potencjał na zmiany. Wystarczy odrobina kreatywności i wyobraźni, by odkryć wszelkie możliwości na metamorfozę naszej działki. Nie zrażaj się zawczasu, tylko zacznij planować wszystko krok po kroku - to zdecydowanie pierwszy klucz do sukcesu!

Od czego zacząć metamorfozę ogrodu?

Mogłoby się wydawać, że każda zmiana wnętrz i pomieszczeń domowych jest znacznie prostsza niż metamorfoza ogrodu. Wystarczy, że przemalujemy pokój, zmienimy dekoracje lub kupimy nowe meble. To prawda, jednak przemiana naszej zielonej przestrzeni wcale nie musi być trudniejsza i bardziej kosztowna. Wystarczy wszystko sobie dokładnie zaplanować i dać się ponieść wyobraźni.

Jednak niewątpliwie przy większej metamorfozie ogrodu będziesz zmuszony do wykazania się cierpliwością. Jeśli zdecydujesz się na posadzenie nowych drzewek, krzewów lub kwiatów zwykle musi minąć kilka sezonów, byś doczekał się pełnego efektu końcowego. Jednak istnieją sposoby, które odmienią Twój ogród znacznie prędzej. Wystarczy wybrać szybko rosnącą zieleń. Doskonałym przykładem są małe krzewy i byliny, których widoczny wzrost zobaczysz już w kilka tygodni. Podobnie będzie w przypadku kwiatów sezonowych i roślin jednorocznych.

Jednak pamiętaj, że nie ma nic gorszego niż zaniedbany ogród. Jeśli zatem na Twoich grządkach pojawiły się chwasty, a krety niszczą trawniki to rozpocznij od uporządkowania właśnie tych kwestii. Na nic zda się dalsza metamorfoza ogrodu jeśli w bazowych elementach będzie panował chaos i nieporządek.

A może tak zupełna zmiana aranżacji dróżek i chodników? Nowe miejsca do spacerowania stworzą wspaniały klimat, a także optycznie powiększą ogród, jeśli należy do tych niewielkich. Ścieżki możesz odgrodzić od trawników różnego rodzaju ozdobnymi płotkami, które nie tylko spełnią praktyczną rolę, ale także staną się ciekawą dekoracją ogrodu.

Zmień meble ogrodowe

Poza zielenią to właśnie meble ogrodowe stanowią punkt centralny każdego ogrodu. Ich wymiana może zupełnie przeobrazić Twoją działkę w idealne miejsce do wypoczynku i relaksu z całą rodziną. Szeroki wybór pozwoli Ci na kompletną zmianę, dostosowaną do Twoich potrzeb i preferencji. Jednak tańszym sposobem, na metamorfozę będzie wykorzystanie mebli, które posiadasz. Możesz je ciekawie przemalować i dać im nowe życie. To ekspresowy zabieg stylistyczny, który wiele zmienia - wystarczy pędzel, puszka dobrej farby i dosłownie chwila wolnego czasu.

Dla urozmaicenia ogrodowej aranżacji możesz również wykorzystać huśtawkę lub hamak. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które jest nie tylko praktyczne, ale także umożliwi świetną zabawę dla dzieci i dorosłych. Jednak w tej kwestii kluczowe jest bezpieczeństwo. Pamiętaj o stabilnej konstrukcji i solidnym montażu.

Postaw na ciekawe dodatki

Podobno diabeł tkwi w szczegółach. Nic tak nie zmienia przestrzeni jak dodatki. Za ich pomocą możesz stworzyć swój ogród zupełnie na nowo lub nadać mu ciekawy motyw przewodni. W obu przypadkach doskonale sprawdzi się klimatyczne oświetlenie. Lampiony, latarnie i inne ciekawe źródła sztucznego światła mogą zupełnie zmienić oblicze ogrodu i stworzyć atmosferę właściwą do relaksu.

Ciekawym pomysłem na metamorfozę ogrodu są również wszelkiego rodzaju dekoracje ogrodowe, a wśród nich ciekawe figurki, drewniane ławeczki, wzorzyste donice, kratki pod pnącza i różnego rodzaju altanki. Możesz również pokusić się o stworzenie ogrodowej fontanny lub oczka wodnego. Ciekawą formą dekoracji może być również zmiana całego ogrodzenia, co jest już większym przedsięwzięciem, jednak wartym rozważenia jeśli zależy nam na zupełnej zmianie oblicza naszej zielonej przestrzeni.