• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Czy można pomalować meble rattanowe?

Przemalowanie służących kilka sezonów mebli może je odświeżyć i nadać im zupełnie inny, nowy wygląd. Często robi się tak np. z meblami drewnianymi lub metalowymi. Czy i w przypadku rattanu ta metoda się sprawdzi?

Meble zrobione z naturalnego rattanu możesz pokryć farbą do drewna lub lakierobejcą. To, na którą z tych opcji się zdecydujesz, będzie zależeć od tego, czy chcesz jedynie odświeżyć i podkreślić naturalny kolor mebli za pomocą lakierobejcy, czy też dokładnie pokryć je warstwą farby.

Nim jednak zabierzesz się za malowanie mebli sprawdź, czy na powierzchni rattanu nie znajduje się lakier. Jeśli tak właśnie jest, najpierw musisz go dokładnie usunąć przy pomocy papieru ściernego. Koniecznie pamiętaj, by użyć do tego delikatnego papieru drobnoziarnistego, w innym wypadku bowiem możesz nieodwracalnie uszkodzić powierzchnię swoich pięknych rattanowych mebli.

Na koniec musisz zdać sobie sprawę, że pokrycie rattanowej powierzchni nawet grubą warstwą farby nie zwalnia cię od konserwowania takich sprzętów. Jest to szczególnie ważne wówczas gdy używane są one na zewnątrz. Narażone na niekorzystne warunki pogodowe meble mogą bardzo szybko stracić swój świeży wygląd.

Zobacz także: Jakie są właściwości rattanu?