• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Parasol na balkon, czyli jak spędzać czas na świeżym powietrzu

Czy można wyobrazić sobie coś przyjemniejszego niż wolne popołudnie spędzone na tarasie bądź balkonie? Nam jest ciężko, dlatego chcemy przedstawić Wam sposób, który przyczyni się, że Wasza przestrzeń na świeżym powietrzu stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa i sprawi, że nie będziecie chcieli jej opuszczać bez względu na warunki atmosferyczne na zewnątrz. Przedmiotem, który zdecydowanie może się do tego przydać jest parasol na balkon. Jaki będzie pasował do Ciebie i na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Funkcjonalne wyposażenie balkonu jest zazwyczaj nie lada wyzwaniem, ale kiedy zależy nam na tym, aby był dostosowany do każdej sytuacji, nie możemy zapomnieć dobrze dobranym parasolu. To obowiązkowy element, jeżeli mówimy o balkonie, który ma stać się miejscem wypoczynku oraz rozrywki dla całej rodziny. Parasol ochroni nas nie tylko przed uporczywym słońcem, ale pozwoli spędzić letnie popołudnie na świeżym powietrzu, kiedy będziemy nękani przez mżawkę. Co więcej, parasol na balkon może okazać się niezbędnym przedmiotem podczas wieczornego posiedzenia ze znajomymi. Dzięki niemu nie straszna będzie nam opadająca mgła, a my nie odczujemy późnej pory.

meble ogrodowe pod parasolem na...

meble ogrodowe pod parasolem na balkonie

meble ogrodowe pod parasolem na...

meble ogrodowe pod parasolem na balkonie

 

Parasol na balkon czy markiza – na co musimy zwrócić uwagę?

Wybierając parasol na balkon mamy kilka opcji do wyboru. Parasol klasyczny, parasol kwadratowy, półparasol oraz markizę. Bez względu na to, co finalnie wybierzemy, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość konstrukcji utrzymującej nasz parasol. Parasol na balkon jest rzeczą, która ma nam służyć przez długie lata, dlatego nie warto inwestować w niesolidne stelaże, które nie przetrzymają pierwszego podmuchu wiatru. Kupując parasol na balkon nie możemy traktować tego w kategoriach wydatku, a bardziej inwestycji, która zwróci się w postaci zadowolenia oraz długoletniego użytkowania przez całą rodzinę.

Zdecydowanie najgorszym z możliwych wyborów jest parasol na balkon podtrzymywany przez stelaż plastikowy. Tego typu wyposażenie nadaje się do wymiany już po jednym sezonie, a do tego nie ma szans, że przeżyje niespodziewaną burzę, czy nawałnicę. Kupując parasol na balkon postaw na stelaż wykonany z mocnego drutu bądź solidnego drewna. To gwarancja stabilności oraz ponadczasowości Twojego sprzętu.

Kiedy parasol na balkon możemy zastąpić funkcjonalną markizą? Tylko kiedy dysponujemy wąskim balkonem. To rozwiązanie, które szczególnie upodobali sobie właściciele niewielkich mieszkań w blokach oraz kamienicach. Markiza, mimo iż jest funkcjonalna i odporna na działanie wiatru oraz deszczu, to jest niezwykle trudna w montażu. Raz zamontowana markiza będzie nam służyć przez kilkanaście lat, ale jednocześnie też nie będziemy mieli żadnego wpływu na jej wygląd, utratę koloru oraz zniszczenia.


wygodne meble na balkon pod...

wygodne meble na balkon pod parasolem

wygodne meble na balkon pod...

wygodne meble na balkon pod parasolem

 

Półparasol, a może parasol podwieszany? Co najlepiej pasuje do Twojego balkonu?

Parasol to zdecydowanie dobrodziejstwo dla dużych balkonów oraz tarasów. Jaki kształt wybrać, aby idealnie sprawdził się również w Twojej przestrzeni? Zacznijmy może od parasoli podwieszanych. Ich główną zaletą jest stabilność oraz rozmiar. Tego typu parasole szczególnie pasują do dużo-powierzchniowych balkonów oraz tarasów. Montowane do ściany mogą nam służyć przez wiele lat i nie ma zbyt dużej szansy na ich uszkodzenie.

Czym jest półparasol? To parasol na balkon, który idealnie sprawdzi się na niewielkich, uroczych balkonikach, na których udało nam się wygospodarować odrobinę miejsca na stolik, albo strefę wypoczynku. To zazwyczaj stojący obiekt,który z łatwością umieścimy przy ścianie i nie będzie zajmował nam nadmiernej ilości miejsca.

meble balkonowe z parasolem

meble balkonowe z parasolem

meble balkonowe z parasolem

meble balkonowe z parasolem

 

Parasol prostokątny na balkon – czy to dobry pomysł

W niedawnym czasie parasol prostokątny na balkon stał się rozwiązaniem, po które sięgamy coraz częściej. Dlaczego warto? Dlatego, że daje on większą powierzchnię pod którą można się schronić oraz łatwiej jest umieścić pod nim zestaw wypoczynkowy. Jeżeli masz sporo miejsca na balkonie bądź tarasie spokojnie możesz sobie na niego pozwolić i cieszyć się rozwiązaniem, które będzie sprawdzało się przez lata.

meble ogrodowe pod parasolem na...

meble ogrodowe pod parasolem na balkonie

meble ogrodowe pod parasolem na...

meble ogrodowe pod parasolem na balkonie