• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kącik wypoczynkowy w ogrodzie

Ogród to wspaniała przestrzeń dookoła domu, którą można zorganizować na wiele sposobów, by cieszyć się wolnym czasem na świeżym powietrzu w bliskim towarzystwie natury. Z tego względu warto stworzyć kącik wypoczynkowy w ogrodzie, który umożliwi przyjemny relaks, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Od czego zatem zacząć aranżację i co powinno znaleźć się w ogrodowej strefie wypoczynkowej?

Kącik w ogrodzie - spełnij swoje marzenie

Każdy z nas marzy o relaksie i wypoczynku po ciężkim dniu. Osoby mieszkające w bloku zwykle korzystają z uroków balkonów lub spacerów w pobliskiej okolicy, zwłaszcza wtedy, gdy chcą zażyć świeżego powietrza. Jednak właściciele domów mogą te błogie chwile spędzić we własnych ogrodach lub działkach. Niezależnie od wielkości danej przestrzeni zielonej warto w pełni ją wykorzystać, by stworzyć wspaniały kącik wypoczynkowy w ogrodzie, z którego każdy z nas chętnie skorzysta w wolnym czasie. Głównymi elementami kącika wypoczynkowego w ogrodzie powinny być meble ogrodowe. To właśnie od nich w dużej mierze zależy nasz komfort. Wygodne krzesła, stół lub stolik kawowy oraz drobne elementy dekoracyjne w odpowiednim połączeniu są w stanie stworzyć wspaniałą strefę relaksu. Jednak powinny one znaleźć się pod zadaszeniem, które możemy stworzyć za pomocą parasola ogrodowego lub altany. W jej wnętrzu powinna znaleźć się nawierzchnia odporna na trudne warunki atmosferyczne oraz wszelkiego rodzaju balustrady w formie ogrodzenia, by zapewnić sobie tym samym prywatność, która umożliwi spokojny wypoczynek, niezależnie od pory dnia.

Rozpocznij od wyboru mebli ogrodowych

Tworząc w ogrodzie miejsce przeznaczone do wypoczynku, w którym spędzimy wolne chwile na siedzeniu z sokiem lub kawą w ręku czytając ulubioną książkę lub rozmawiając z rodziną, musimy pamiętać o bardzo istotnych kwestiach. Podstawowym elementem wyposażenia ogrodowej oazy powinny być wygodne krzesła, fotele, huśtawki bądź leżaki. Niezależnie od wybranego siedziska, musi być ono przede wszystkim komfortowe. Wygodne oparcia i ewentualne podłokietniki powinny zapewnić odpowiednią pozycję, w której będziemy mogli się w pełni zrelaksować, a nawet zdrzemnąć. Sen na świeżym powietrzu jest niezwykle przyjemnym doznaniem, szczególnie w otoczeniu śpiewu kwiatów i szumu delikatnego wiatru. Doskonałym pomysłem, jeśli tylko mamy taką możliwość, jest zawieszenie między drzewami hamaka, który nie będzie radością tylko dla dzieci, ale również dla wszystkich dorosłych. Do zestawu krzeseł niezbędny jest również stół lub stolik kawowy. W zależności od wielkości przestrzeni, którą dysponujemy, możemy w ogrodzie stworzyć miejsce do biesiadowania dla wielu osób lub niewielki punkt wypoczynkowy, w którym znajdą się dwa fotele lub krzesła w towarzystwie stolika kawowego, gdzie będziemy mogli odłożyć kubek z mrożoną kawą lub herbatą.

Udekoruj kącik wypoczynkowy w ogrodzie

Nie zapominajmy, że ogród może w mgnieniu oka stać się salonem na świeżym powietrzu, dlatego warto również dodatkowo go urozmaicić za pomocą elementów dekoracyjnych. Kącik w ogrodzie to doskonałe miejsce na stworzenie wspaniałego nastroju. Zatem oprócz kompletu wypoczynkowego zastosujmy również delikatne ozdoby, których widok umili każdą spędzoną chwilę na świeżym powietrzu podczas relaksu i odprężenia. Dekoracjami w kąciku ogrodowym mogą być różnego rodzaju lampiony i latarnie, które dadzą możliwość odpoczywania również wieczorem po zachodzie słońca, w otoczeniu subtelnych źródeł światła. Ponadto nie zapominajmy o roślinności. Wykorzystajmy w tym celu dekoracyjne donice i wybierzmy gatunki kwiatów, w towarzystwie których czujemy się najlepiej. Możemy również zadbać o inne akcesoria, które urozmaicą czas spędzony na zewnątrz. Ognisko, kominek bądź grill umożliwią przygotowanie smacznych posiłków na zewnątrz, jednak pamiętajmy, by te elementy wyposażenia były umieszczone w dalszej odległości od miejsca do siedzenia. Ponadto przestrzeń możemy również udekorować różnego rodzaju oczkami wodnymi i fontannami, gdyż szum wody jest niezwykle przyjemną melodią dla uszu.