x
WYBRANE MEBLE -20%
Użyj kodu: STYLOWE-ZAKUPY
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak przygotować popołudniowe spotkanie przy herbacie?

Wielu z nas lubi spotkania w gronie przyjaciół i rodziny, gdy możemy wspólnie spędzać czas przy filiżance dobrej kawy lub herbaty. Czas umili kawałek pysznego ciasta, tort czekoladowy lub pięknie wyglądająca babeczka. Jak podać te przysmaki, aby pięknie się prezentowały na stole?

Patera

Patery pozwalają na piękne zaprezentowanie tortu lub ciast. Talerz umieszczony na nóżce sprawia, że tort króluje na stole i zachęca do skosztowania. Dzięki temu, że talerz z ciastem jest nieco wyżej, ułatwia to zdjęcie kawałka tortu. Patery mogą być wykonane ze szkła, ceramiki lub metalu.  Coraz częściej spotykanie są patery wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które mogą mieć piękne kolory i ciekawe

 tort na paterze

tort na paterze

 tort na paterze

tort na paterze

 

Patera wielopoziomowa

Patery wielopoziomowe pozwalają na eleganckie i wygodne wyeksponowanie ciasteczek, babeczek lub kawałków ciasta. Najczęściej na samej górze układa się najmniejsze słodkości np. kruche ciasteczka, nieco niżej średniej wielkości wypieki np. babeczki, a najniżej kawałki ciasta. Na paterze wielopoziomowej można również apetycznie podać owoce.  Ale tak naprawdę, to wszystko zależy od tego wyobraźni i pomysłu Pani Domu – patera w całości wypełniona babeczkami prezentuje się niezwykle apetycznie.

  patera dwupoziomowa

patera dwupoziomowa

  patera dwupoziomowa

patera dwupoziomowa

 

Patera na owoce

Podczas spotkań warto podać nie tylko słodkie wypieki, ale również owoce. Patera na owoce może mieć formę misy na nóżce – pięknie eksponuje np. winogrona. W nowoczesnych wnętrzach idealnie sprawdzi się patera w formie ozdobnej misy. 

Nakrycie stołu

Pięknie nakryty stół to wizytówka dobrej Pani i Pana Domu. Niezbędny będzie serwis kawowy lub herbaciany – czyli talerzyk deserowy i filiżanka ze spodkiem – uzupełniony o dzbanek, cukiernicę, dzbanuszek do mleka. A do tego sztućce – łyżeczka, widelczyk do ciast, nożyk do owoców,  łopatka do tortu i szczypce do ciast – które pozwolą wygodnie i elegancko zjeść pyszny poczęstunek.

Tak przygotowane popołudniowe spotkanie sprawi zarówno gościom, jak i gospodarzom wiele przyjemności i pozwoli cieszyć się wspólnym towarzystwem.

 nakryty stół

nakryty stół

 nakryty st

nakryty st