×
Darmowa dostawa na meble na wymiar
Ważne do 31.07.21, obowiązuje na meble na wymiar i wybrane formy płatności.
Nie obowiązuje dla blatów, szuflad i frontów, nie obowiązuje kont hurtowych.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Złączki Montażowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Typ złącza

Typ złącza

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta
Wkręt EURO
×

Wkręty montażowe

Wkręt to niewielki element wyposażenia przydomowego warsztatu — cechuje się ono szerokim zakresem zastosowania. Wkręty przydają się podczas wielu drobnych prac naprawczych lub montażowych. W ofercie sklepu internetowego meble.pl znajdą Państwo szeroki wybór wkrętów przeznaczonych do stosowania na różnych materiałach.

Wkręty montażowe do drewna pozwalają łączyć elementy wykonane z wysokiej jakości drewna oraz z tworzyw drewnopochodnych. Wkręt cechuje się większym łbem oraz dość cienkim rdzeniem gwintowanym — łatwo wchodzi w miękkie, a zarazem grube podłoże. Dzięki gładkiej części trzonka możliwe jest dokładne dociągnięcie do siebie skręconych elementów. Kolejnym rodzajem wkrętów są wkręty przeznaczone do metalu — wyróżniają się one niższym skokiem gwintu oraz jego niewielką głębokością. W przypadku takiego modelu stosuje się trwalszą stal niż w przypadku wkrętów do drewna — dzięki takiemu rozwiązaniu wkręty nie tracą swojej funkcjonalności podczas kontaktu z twardym podłożem. Specyficzną konstrukcją cechują się wkręty do płyt gipsowo-kartonowych — łatwo przechodzi przez samą płytę, jednakże nie przebija się przez warstwę kartonową. W przypadku wspomnianego gwintu mogą się Państwo spotkać z jego dwoma rodzajami, tj.: o mniejszym i większym skoku gwintu.

Warto pamiętać, że wkręty montażowe dzielą się przede wszystkim ze względu na swoje zastosowanie — istotny przy tym jest wykorzystany materiał, rodzaj nacięcia, kształt łba oraz końcówka wkrętu. Wszystkie wkręty składają się z łba z nacięciem oraz gwintowanego trzonu o walcowym kształcie. Niezależnie od przeznaczenia każdy wkręt będzie się różnił od siebie kształtem łba oraz rodzajem nacięcia. Przy zakupie wkrętu warto zwrócić uwagę na jego wymiary, które określa się za pomocą dwóch parametrów: średnicy oraz długości. Średnica podawana jest w milimetrach i powinna być równa średnicy zewnętrznej gwintu. Długość wkrętu podawana jest od końca gwintu do powierzchni materiału, w którą gwint został poprawnie wkręcony.

Wkręty do drewna produkowane są z różnorodnych materiałów — do najpopularniejszych należy wkręt ze stali zwykłej. Niezwykle odporne na korozję są wkręty fosforanowe, czyli zanurzone w roztworach fosforanów cynku, żelaza, magnezu oraz kwasu fosforowego. W pełni odporne na korozję są wkręty ze stali nierdzewnej, jednakże używa się ich wyłącznie, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo kontaktu wkrętów z wodą, np.: na tarasach.

Do najpopularniejszych wkrętów do metalu należą blachowkręty, które służą wyłącznie do łączenia z blachą. Połączenia przy użyciu blachowkrętów są niezwykle wygodne w użyciu, jak również szybkie w montażu. Idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przewiduje się potrzebę wielokrotnego odkręcania lub przykręcania elementów — jak również, gdzie jest wymagana znaczna trwałość połączenia.

Serdecznie zachęcamy do przeglądnięcia szerokiej oferty wkrętów — z pewnością znajdziecie tu Państwo odpowiednie elementy montażowe. Życzymy udanych zakupów!

Od inspiracji do zakupu