• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Złączki Montażowe Złącza meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy
Zakres cenowy
Status
Status
Producenci
Producenci
Kategoria Producenta
Kategoria Producenta
Materiał
Materiał
Typ złącza
Typ złącza
Kolor pokrycia
Kolor pokrycia
Element zawieszki
Element zawieszki
Udźwig zawieszek
Udźwig zawieszek
Z regulacją
Z regulacją
Zawieszka do
Zawieszka do
Długość
Długość
Wysokość
Wysokość
Głębokość
Głębokość
×

Złącze meblowe

Złącza meblowe to akcesoria do mebli, które umożliwiają uzyskanie pożądanej, solidnej konstrukcji mebli. Bez tych elementów nie jest możliwe oddanie mebli do użytku. Złącza umożliwiają zastosowanie nietypowych rozwiązań w zakresie konstrukcji mebli. Do grupy tej zaliczamy różnego rodzaju wkręty, trzpienie mocujące, złącza mimośrodowe, konfirmaty oraz elementy dodatkowe, czyli między innymi gniazda do trzpienia, lamelki, czy koszulki. Złącza meblowe przydają się nie tylko podczas pierwszego skręcania mebli, ale także w czasie ich naprawiania, czy udoskonalania. Prezentowane złącza meblowe cechują się wysoką jakością i solidnością wykonania. Szeroki asortyment różnych złączy meblowych pozwoli na wybór zgodny z osobistymi preferencjami i potrzebami.

Wkręty Assy z wiertłem i frezem służą do skręcania korpusów mebli i szuflad bez nawiercania i bez pogłębiacza. Składają się one z łba z nacięciem i gwintowanego trzonu o walcowatym kształcie. W dolnej części trzon ma stożkowaty kształt. Wkręty te z powodzeniem zastępują konfirmat. Cechują się one 33 milimetrową długością części gwintowanej i średnicą główki 7, 9 mm. Największą zaletą takich wkrętów jest bardzo duża wytrzymałość konstrukcyjna i szybkość pracy. Dużą oszczędność czasu zyskuje się także dzięki zwiększonej geometrii ostrza, która pozwala na szybsze wiercenie. Dodatkowo wkręty te mają zmieniony kształt frezów, a to z kolei redukuje niebezpieczeństwo wyszczypywania laminatu podczas skręcania płyty wiórowej.

Na uwagę zasługują także wkręty samościągające z podwójnym gwintem. Wkręty te samoczynnie ściągają dwa elementy. Służą one do łączenia korpusów, a także do przykręcania frontów do szuflad wewnętrznych. Dużą zaletą tych wkrętów jest ich gruby gwint. Zapewnia on dużą siłę połączenia i zabezpiecza przed przekręcaniem wkrętów w materiale. Modele te wyposażone są także w dodatkowy zwój gwintu pod łbem. Pozwala to na osiągnięcie bardzo mocnego efektu dociągnięcia łączonych elementów. Na poprawę szybkości i zwiększenie komfortu pracy wpływa także gniazdo AW 20, które zapewnia idealne przeniesienie momentu obrotowego.

Dostępne są także złącza mimośrodowe wzmocnione SV20 typ 2. Przeznaczone są one do połączeń elementów meblowych pod kątem 90 stopni. Dużą zaletą tych złączy jest to, że są one niewidoczne od zewnętrznej strony mebla. Dedykowane są do płyty o grubości od 18 mm. Złącza te zrobione zostały z niklowanego odlewu cynkowego. Kołnierz puszki złącza zakrywa krawędzi wywierconego otworu. To znacznie podwyższa estetykę wykonania połączenia. Montaż takiego złącza jest bardzo prosty. Do niego należy dodatkowo dokupić trzpień.

Warto wspomnieć także o trzpieniach mocujących do złączy miniśrodowych. Dedykowane są one do połączeń elementów meblowych pod kątem 90 stopni. Największą zaletą takiego trzpienia mocującego jest to, że jest on niewidoczny od zewnętrznej strony mebla. Przeznaczone są one do płyty o grubości od 18 mm. Zrobione są one w całości z niklowanego odlewu cynkowego. Gwarantuje to stabilne i mocne połączenie, które nie potrzebuje stosowania łączników typu kołek meblowy. Złącza te produkowane są w dwóch wersjach : standardowej i ze wzmocnionym ramieniem.

Do złączy meblowych oferowane są także elementy dodatkowe takie jak kołki/koszulki, lamelki czy gniazda. Te pierwsze wykonane są z tworzywa sztucznego. Mają one uniwersalne zastosowanie. Dzięki temu nadają się do wszystkich rodzajów materiałów budowlanych. Używa się ich z wkręto-śrubami, hakami, śrubami oczkowymi czy wkrętami do drewna. Kołki te mają specjalnie przygotowane gwintowane wnętrze kołka, a także trójdzielną budowę korpusu co zapewnia idealne spęcznianie i skręcanie kołka w materiale. Kołki takie są odporne na czynniki zewnętrzne- wolny proces starzenia tworzywa.
Lamelki to z kolei łączniki, które używane są do łączenia elementów z drewna i materiałów drewnopochodnych pod kątem. Wykonane są one z drewna bukowego. Można je wklejać przy użyciu klejów polioctanowinylowych. Lamelka lekko pęcznieje pod wpływem kleju co gwarantuje wysoką wytrzymałość połączenia.

Bogata oferta różnych złączy meblowych i akcesoriów dodatkowych znacznie ułatwi konstruowanie mebli i dostosowywanie ich do potrzeb współczesnego człowieka.



Od inspiracji do zakupu