Ręczniki
Wysokiej jakości ręcznik łazienkowy powinien dobrze wchłaniać wodę, być miękki w dotyku oraz przyjazny dla oka. Jak wybrać odpowiedni ręcznik, który będzie ściągał z nas wodę, a nie wyłącznie ślizgał się po skórze lub zostawiał skrawki materiału na naszej skórze? Przed zakupem trzeba wziąć pod uwagę kilka niezwykle ważnych wskazówek. Dobry ręcznik z pewnością posłuży nam przez dłuższy czas, zachowując przy tym nienaganny wygląd, miękkość oraz dużą chłonność.
Na samym początku warto zwrócić uwagę na użytkowe właściwości ręczników. Jedne z najlepszych ręczników łazienkowych wykonane są w 100% z bawełny, jednakże dobrą alternatywą w ostatnim czasie stały się ręczniki z dodatkiem włókna bambusowego, które mają właściwości bakteriobójcze — są bardzo chłonne, a przy okazji szybko wysychają. O wszelakich właściwościach użytkowych decyduje przede wszystkim rodzaj zastosowanego materiału podczas procesu produkcji, jak również sposób tkania ręczników. Ponadto każdy z nas ma odmienne preferencje dotyczące gramatury i chłonności ręcznika — jedni wolą ręczniki, które są puszyste, miękkie oraz lekkie, natomiast drudzy — lekko szorstkie oraz cięższe. Estetyka ręcznika jest ważnym elementem, jednakże nie należy jej przedkładać ponad cechy związane z codziennym użytkowaniem, chyba że ręcznik ma za zadanie pełnić funkcję dekoracyjną.
Chłonność ręcznika przeważnie zależy od gramatury — im ręcznik jest cięższy, tym lepiej pochłania wodę, ponieważ ciężar przekłada się na ilość zużytego w produkcji materiału. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić skład ręcznika. Ręcznik jest również dobrej jakości, jeśli posiada uszlachetniacze i domieszki takie jak: włókna bambusowe oraz jedwab, który występuje w splocie włókien, sprawiając, że ręcznik jest delikatny i miły w dotyku. Po zakupie ręcznika należy go wyprać przed pierwszym użyciem, ponieważ na wierzchniej warstwie tkaniny znajdują się fabryczne zabezpieczenia oraz wszelakie zanieczyszczenia, które nie powinny mieć styczności z ludzkim ciałem. Należy pamiętać, że niektóre produkty swoją właściwą chłonność zyskują dopiero po kilkukrotnym praniu. Ręczniki, które zostały wykonane z długich włókien, mają lepsze zdolności absorpcyjne, dodatkowo są solidniejsze i trwalsze.
Ważnym aspektem podczas kupowania ręcznika jest również ogólny poziom estetyki oraz sposób wykończenia danego produktu. Jednym z podstawowych elementów zdobniczych ręczników jest tzw. bordiura, czyli dekoracyjny pas umieszczony wzdłuż krótszych boków. Zbyt duża ilość zdobień może mieć znaczy wpływ na funkcjonalność ręcznika, np.: poziom chłonności. Zaopatrując przestrzeń łazienki w ręczniki, warto zastanowić się nad kupnem produktów, które będą zarówno praktyczne, jak i wysoce estetyczne. Dopełnienie łazienki pasującym kolorem lub odpowiednim stylem nie jest najmniejszym problemem. Obecnie niezwykle popularne są odważne kolory, wypukłe obrazy w formie 3D, jak również kwiatowe wzory wykończeń.
Ręczniki mogą pełnić w łazience dekoracyjną rolę — intrygującą zwinięte na półce lub odwieszone na wieszaku służące do codziennego użytku. Ręczniki w odcieniu białym, brązowym lub beżowym będą idealnym uzupełnieniem klasycznie urządzonego wnętrza, które ma służyć codziennemu wypoczynkowi. Jednakże zaskakujące efekty przynosi stanowcze przełamanie monotonii za pomocą ręczników o nasyconych barwach, które pasują do niepowtarzalnych dodatków, np.: mydelniczek i doniczek na kwiaty.
Na samym końcu warto pamiętać, że ręczniki to takie elementy wyposażenia, które możemy zmieniać w zależności od panującej mody, nastroju lub nastającej pory roku. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w szybki sposób zmienią Państwo wygląd swojej łazienki w sposób nieinwazyjny. Ręcznik powinien znajdować się w łazience w widocznych i przede wszystkim łatwo dostępnych miejscach, np.: przy umywalce, wannie lub prysznicu — powinien być zawsze na wyciągnięcie ręki.
Wysokiej
jakości
ręcznik
łazienkowy
powinien
dobrze
wchłaniać
wodę,
być
miękki
w
dotyku
oraz
przyjazny
dla
oka.
Jak
wybrać
odpowiedni
ręcznik,
który
będzie
ściągał
z
nas
wodę,
a
nie
wyłącznie
ślizgał
się
...
przeczytaj więcej