• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie przedpokoju

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Rodzaj wyposażenia przedpokoju

Rodzaj wyposażenia przedpokoju

Marki

Marki
Wycieraczki
×
prev
next
9,00 - 81,00 PLN
prev
next
37,00 PLN
prev
next
43,00 PLN
prev
next
57,00 - 73,00 PLN
prev
next
37,00 PLN
prev
next
15,00 - 72,00 PLN
prev
next
14,00 - 75,00 PLN

Wycieraczki pod drzwi

Wycieraczka pozwala na utrzymanie porządku w domu oraz jednocześnie jest wizytówką, która od samego progu będzie ukazywała niepowtarzalną atmosferę oraz styl wnętrza. Jednak, aby spełnić wymienione funkcje wycieraczka, musi być odpowiednio wykonana. Wycieraczki dobiera się do ich zastosowań. Zazwyczaj mamy inną wycieraczkę pod drzwiami wejściowymi w domu, inną przed drzwiami na piętrze, a jeszcze inną w pomieszczeniu użytkowości publicznej. Dlatego podstawowe rodzaje wycieraczek można podzielić na dwa typy: wycieraczki domowe oraz wycieraczki obiektów publicznych.

Wycieraczki domowe to typ wycieraczek, który posiada niezwykle dużą różnorodność. Do ich wyrobu stosuje się innowacyjne materiały. Wielkość oraz charakter wycieraczki dostosowuje się przede wszystkim do potrzeb konkretnego domu. Podstawową cechą wycieraczek powinno być dokładne pochłanianie brudu oraz wilgoci — oczyszczanie obuwia z kurzu i drobnych zanieczyszczeń. Natomiast druga kategoria, czyli wycieraczki przeznaczone do obiektów publicznych stosowane są przede wszystkim przed wejściami do ruchliwych budynków, np.: przed hotelami lub urzędami. W tej grupie mogą znajdować się wycieraczki metalowe z osadnikami lub wysokie wycieraczki gumowe ze specjalnymi otworami. Tak specyfikowane wycieraczki powinny być niezwykle wytrzymałe oraz o sporych rozmiarach. Rzadko stosowane są na nich ozdobniki i dekoracje.

Jednym z podstawowych kryteriów podczas wyboru wycieraczki powinno być precyzyjne wykonanie oraz estetyczne wykończenie. Na stronie internetowej meble.pl znajdziecie Państwo wycieraczkę wykonaną z grubego splotu szorstkiego włókna. Ma ona wysoką zdolność do wchłaniania wody oraz zbierania nawet drobnych zanieczyszczeń — jednocześnie dość szybko się zużywa. Wycieraczki układane są przez producentów na stabilizujących podkładkach z tworzyw sztucznych. Dostępne są modele pełne oraz modele ażurowe. Zdecydowanym plusem takiego typu tkaniny jest możliwość dowolnego zabarwienia wycieraczki, np.: dodanie obrazka lub napisu, który będzie witał gości jeszcze przed otwarciem drzwi. Kolejny typ wycieraczki to wycieraczka gumowa, która charakteryzuje się wysokim stopniem trwałości, odporności na zabrudzenia oraz wilgoć. Ostatnia kategoria to wycieraczki z tworzyw sztucznych, które mogą przypominać sztuczną trawę, jak i wycieraczki z ostrymi igiełkami, które są odporne na wilgoć oraz są niezwykle proste do utrzymania.

Jak ważna jest trwała, praktyczna, a zarazem estetyczna wycieraczka pod drzwi, z pewnością wie każda pani domu — szczególnie w takich sezonach, jak: wiosna, jesień oraz zima. Praktyczne wycieraczki wewnętrzne nie są narażone na aż taką eksploatację jak jej zewnętrzne odpowiedniki. Wycieraczki, które są przeznaczone do przedpokoi, klatek schodowych oraz zamkniętych przedsionków przyciągają uwagę mniej formalnym wizerunkiem. W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo również wycieraczki okolicznościowe, które nawiązują do konkretnych okazji lub świąt.

Barwne, wzorzyste wycieraczki do przestrzeni przedpokoju pasują do mieszkań, których wystrój inspirowany jest stylem boho lub orientalnym. Z kolei, jeśli urządzamy pokój w stylu prowansalskim i klasycznym, powinny wyróżniać się ciepła oraz pastelową kolorystyką z motywami roślinnymi i kwiatowymi.

Od inspiracji do zakupu