x
 BLACK FRIDAY WEEK ❣❣❣
Rabaty -20%! *Promocja dotyczy wybranego asortymentu.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Łazienka dla dzieci – jak ją urządzić?

Łazienka to miejsce, w którym dzieci bawią się w magów wyczarowując pachnącą pianę, to miejsce wyścigów łódek z kaczuszkami i pierwszym prób nurkowania.
Jak zadbać o to, aby była to przestrzeń zarówno atrakcyjna, jak i bezpieczna dla naszych milusińskich?
Sprawdźcie koniecznie!

Planując łazienkę dla dziecka należy wziąć pod uwagę kilka ważnych tematów, aby to wnętrze było funkcjonalne, bezpieczne i ciekawy dla najmłodszych domowników.
 

Projekt łazienki

Przygotowując projekt łazienki, której użytkownikami mają być dzieci, należy pamiętać o tym, że dzieci bardzo szybko rosną… dlatego trzeba być przewidującym, aby stworzyć wnętrze, które będzie się zmieniało wraz z dorastającymi dziećmi.
Armaturę sanitarną warto umieścić na standardowych wysokościach  i zadbać o specjalne udogodnienia dla dzieci. Przydatne będą np. podnóżek łazienkowy, ułatwiający korzystanie z toalety lub większy podest, na którym dziecko może stabilnie stanąć przy umywalce oraz specjalna nakładka na deskę sedesową.
 

Łazienka dla dzieci – jak ją urządzić?

Łazienka dla dzieci – jak ją urządzić?

 

Kolorystyka

Dzieci mają swoje  ulubione kolory i warto podkreślić te upodobania również w łazience.  Jednak należy pamiętać, że dzieci mogą szybko „wyrosnąć” z jakiegoś koloru lub motywu dekoracyjnego,  dlatego lepszym rozwiązaniem jest wybranie stonowanej bazy (np. białych lub kremowych płytek) i kolorowych elementów dekoracyjnych. Warto dobrać dziecięcy motyw zasłonki prysznicowej, kolorowe ręczniki i pojemniki na drobiazgi.

Jeśli cała rodzina lubi konkretny kolor i macie pewność, że szybko się nie znudzi, to oczywiście można puścić wodze fantazji i zaprojektować bardzo kolorową łazienkę.
 

Łazienka dla dzieci – jak ją urządzić?

Łazienka dla dzieci – jak ją urządzić?

 

Akcesoria łazienkowe dla dzieci

Uzupełnieniem wystroju łazienki powinno być lustro, do którego maluchy będą „szczerzyć ząbki” podczas ich szczotkowania. Aby zachęcić maluchy do nauki prawidłowego mycia zębów można wraz z nimi przygotować kubeczki na szczoteczki – wystarczy pozwolić dzieciom nakleić  na zwykły plastikowy kubek ulubionych bohaterów bajek lub ukochane zwierzątko.
Niezbędne są także wieszaki na ręczniki – świetną propozycją dla dzieci są kolorowe wieszaczki na przyssawki, które można w łatwy sposób przesunąć wyżej, gdy maluch podrośnie. Do kompletu warto dobrać organizery łazienkowe, w których dzieci mogą przechowywać zabawki lub swoje kosmetyki.
 

Łazienka dla dzieci – jak ją urządzić?

Łazienka dla dzieci – jak ją urządzić?

 

Bezpieczeństwo

Łazienka to miejsce, w którym mogą grozić dzieciom różne niebezpieczeństwa, dlatego warto zadbać o zminimalizowanie możliwości ich wystąpienia.
Bardzo ważna jest, abyśmy od najmłodszych lat uświadamiali dzieciom potencjalne zagrożenia i rozmawiali o tym, w jaki sposób ich unikać.

Mokra, śliska podłoga może być przyczyną pośliźnięcia się, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Warto zadbać o to, aby przy wychodzeniu z wanny lub spod prysznica, dziecko stawało na dywaniku lub na przeznaczonym do tego celu ręczniku. Również zastosowanie specjalnej maty antypoślizgowej do wanny pozwoli uniknąć nieprzyjemnego w skutkach upadku. Maty te występują w różnych kolorach i kształtach, co zachęci maluchy do regularnych kąpieli. Trzeba także sprawdzić czy podnóżek łazienkowy jest wykończony miękką gumą.
Konieczne jest także zabezpieczenie dostępu dzieci do detergentów, najlepiej jest przechowywać je poza zasięgiem ich rąk, w górnych szafkach.
Pamiętaj, aby nie dawać dzieciom do zabawy pustych opakowań po detergentach, żeby w przyszłości nie sięgnęły po nie i nie zrobiły sobie krzywdy zawartością.

Poza zasięgiem rąk dzieci muszą także znaleźć się wszystkie urządzenia zasilane prądem.
 

Łazienka dla dzieci – jak ją urządzić?

Łazienka dla dzieci – jak ją urządzić?