• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jaki kosz na pranie wybrać?

W nowoczesnych łazienkach kosz na pranie pełni nie tylko swoją podstawową funkcję. Dobrze dobrany może stanowić oryginalny element wystroju wnętrza. Jeszcze kilkanaście lat temu mieliśmy do wyboru głównie kosze wykonane z plastiku. Dziś można kupić takie zrobione z drewna, metalu, wikliny czy rattanu. Dostępne też są specjalne kosze na pranie, które można zamienić na wygodne siedzisko.

Plastikowy

W polskich łazienkach nadal dość często można spotkać kosze na brudną bieliznę wykonane z plastiku. Te nowoczesne wcale nie muszą być tandetne i pasować do Twojej łazienki jak pięść do nosa. Wręcz przeciwnie – mogą być jej ciekawą dekoracją. Trzeba tylko wybrać odpowiedni model kosza na pranie. Bo kosz na pranie też może być designerski! Mówimy "nie" starym plastikowym przedmiotom pamiętającym jeszcze lata 90. ubiegłego stulecia.

Jaki kosz na pranie wybrać?

Jaki kosz na pranie wybrać?

 

Wiklinowy lub rattanowy

W ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularne stały się kosze wiklinowe lub rattanowe. To doskonała propozycja zarówno do łazienki w stylu retro, jak i wnętrza urządzonego na skandynawską modłę. Urządzasz łazienkę w modnym od jakiegoś czasu stylu eko? Tutaj również dobrze sprawdzą się takie kosze.

Jaki kosz na pranie wybrać?

Jaki kosz na pranie wybrać?

 

Metalowy

W nowoczesnej łazience, np. urządzonej w stylu high-tech czy loft najlepiej sprawdzi się kosz wykonany z metalu. Do takiego kosza koniecznie dobierz inne dodatki. W łazience może pojawić się więcej metalowych elementów (np. pojemnik na mydło, kubki).

Drewniany

Do łazienki w stylu eko, retro lub skandynawskim możesz też wybrać praktyczny kosz z drewna. Taki element to również wprost idealny dodatek do łazienki w stylu retro lub rustykalnym.

Jak siedzisko

Bardzo pomysłową alternatywą dla tradycyjnych koszów na pranie są kosze-siedziska przypominające nieco pufę. Takie akcesorium idealnie wkomponuje się we wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym. W przypadku tego kosza musisz tylko pamiętać o tym, by pranie nie znajdowało się w nim zbyt długo. Wszystko dlatego, że nie posiada on otworów, dzięki którym brudna bielizna zachowuje wentylację i ubrania nie zapleśnieją.

Jaki kosz na pranie wybrać?

Jaki kosz na pranie wybrać?