• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Lustra w feng shui

Według ekspertów od feng shui odpowiednio dobrane lustro potrafi „uleczyć” problemy związane z przestrzenią, w której będzie się ono znajdować. Lustro potrafi odbić złą energię i odesłać ją tam, skąd nadeszła. Umie też przyciągnąć dobrą energię. Najważniejsze jest oczywiście to, by luster używać właściwie. Jeśli tego nie dopilnujesz, zamiast spokoju, wprowadzą do pomieszczenia uczucie niepokoju i chaosu.

Blisko drzwi wejściowych, ale...

Pamiętaj, by powiesić lustro nieopodal drzwi wejściowych. Nie powinno się ono jednak znajdować naprzeciwko nich. Jeśli powiesisz je w tym miejscu, pomyślna energia Chi zostanie wypchnięta za próg domu. To nie wszystko. Lustro usytuowane w tym miejscu może też zaskakiwać wchodzących do domu gości. Dlaczego? To proste, stworzy ono iluzję przestrzeni i wprowadzi ich w błąd. A tu już tylko krok od nieprzyjemnych emocji towarzyszącym im przy wejściu do Twojego domu. Lustra nie wieszaj także po prawej stronie przedpokoju.  

Lustra w feng shui

Lustra w feng shui

Nie dla lustrzanych mozaik

Unikaj wieszania luster składających się z kilku mniejszych elementów, lustrzanych płytek oraz mozaik. Lustro powinno być na tyle duże, by przy przeglądaniu się w nim nie odcinało Ci głowy ani ramion. Przeglądając się w takim lustrze zyskasz wrażenie kompletności. Uczucie rozbicia na kawałki, które towarzyszyłoby Ci podczas przeglądania się w kilku małych lustrach jednocześnie może powodować u Ciebie niepokój.

Lustra w feng shui

Lustra w feng shui

Lustro w sypialni – tak czy nie?

Nie dopuść do sytuacji, w której lustro zawiśnie naprzeciwko Twojego łóżka. Widzenie swojego odbicia podczas leżenia w nim sprawi, że nie zrelaksujesz się i w dodatku będziesz mieć koszmary w nocy! Najlepiej w ogóle zrezygnuj z powieszenia lustra w sypialni. Chęć przejrzenia się w nim nie będzie sprzyjać wyciszeniu. Jeśli jednak pokój ten będzie pełnić także funkcję garderoby zadbaj o to, by lustro zasłaniać przynajmniej na noc. Innym pomysłem jest umieszczenie go na wewnętrznej stronie drzwi szafy.

O czym jeszcze pamiętać?

Luster nie wolno umieszczać nie tylko naprzeciwko drzwi wejściowych, ale także okien. W ten sposób zakłócisz przepływ pozytywnej energii Chi. Nie powinieneś także wieszać ich naprzeciwko innych luster. Ich odbijanie się w sobie zmarnuje dobrą energię.

Umieść lustra w takich miejscach, by odbijały się w nich piękne widoki oraz przedmioty usytuowane na przeciwnej ścianie. W taki sposób uaktywnisz uzdrawiającą moc energii Chi matki natury.

Lustra w feng shui

Lustra w feng shui