Lustra w feng shui

Według ekspertów od feng shui odpowiednio dobrane lustro potrafi „uleczyć” problemy związane z przestrzenią, w której będzie się ono znajdować. Lustro potrafi odbić złą energię i odesłać ją tam, skąd nadeszła. Umie też przyciągnąć dobrą energię. Najważniejsze jest oczywiście to, by luster używać właściwie. Jeśli tego nie dopilnujesz, zamiast spokoju, wprowadzą do pomieszczenia uczucie niepokoju i chaosu.

Blisko drzwi wejściowych, ale...

 

Pamiętaj, by powiesić lustro nieopodal drzwi wejściowych. Nie powinno się ono jednak znajdować naprzeciwko nich. Jeśli powiesisz je w tym miejscu, pomyślna energia Chi zostanie wypchnięta za próg domu. To nie wszystko. Lustro usytuowane w tym miejscu może też zaskakiwać wchodzących do domu gości. Dlaczego? To proste, stworzy ono iluzję przestrzeni i wprowadzi ich w błąd. A tu już tylko krok od nieprzyjemnych emocji towarzyszącym im przy wejściu do Twojego domu. Lustra nie wieszaj także po prawej stronie przedpokoju.  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku

Nie dla lustrzanych mozaik

 

Unikaj wieszania luster składających się z kilku mniejszych elementów, lustrzanych płytek oraz mozaik. Lustro powinno być na tyle duże, by przy przeglądaniu się w nim nie odcinało Ci głowy ani ramion. Przeglądając się w takim lustrze zyskasz wrażenie kompletności. Uczucie rozbicia na kawałki, które towarzyszyłoby Ci podczas przeglądania się w kilku małych lustrach jednocześnie może powodować u Ciebie niepokój.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku

Lustro w sypialni – tak czy nie?

 

Nie dopuść do sytuacji, w której lustro zawiśnie naprzeciwko Twojego łóżka. Widzenie swojego odbicia podczas leżenia w nim sprawi, że nie zrelaksujesz się i w dodatku będziesz mieć koszmary w nocy! Najlepiej w ogóle zrezygnuj z powieszenia lustra w sypialni. Chęć przejrzenia się w nim nie będzie sprzyjać wyciszeniu. Jeśli jednak pokój ten będzie pełnić także funkcję garderoby zadbaj o to, by lustro zasłaniać przynajmniej na noc. Innym pomysłem jest umieszczenie go na wewnętrznej stronie drzwi szafy.

O czym jeszcze pamiętać?

 

Luster nie wolno umieszczać nie tylko naprzeciwko drzwi wejściowych, ale także okien. W ten sposób zakłócisz przepływ pozytywnej energii Chi. Nie powinieneś także wieszać ich naprzeciwko innych luster. Ich odbijanie się w sobie zmarnuje dobrą energię.

Umieść lustra w takich miejscach, by odbijały się w nich piękne widoki oraz przedmioty usytuowane na przeciwnej ścianie. W taki sposób uaktywnisz uzdrawiającą moc energii Chi matki natury.

Udostępnij na Facebooku
zobacz wszystkie porady