• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Styl marynistyczny we wnętrzach - jak go stworzyć?

Wprowadzenie stylu marynistycznego do wnętrza, pozwala cieszyć się klimatem wakacji, przez długi czas. Styl ten od dziesięcioleci cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i bardzo chętnie jest wykorzystywany również we współczesnych wnętrzach. Podpowiadamy, jak urządzić wnętrze w stylu marynistycznym?  

Ogromną zaletą stylu marynistycznego jest to, że z łatwością można wprowadzić go do niemal każdego wnętrza, a najbardziej klimatycznie wygląda oczywiście w nadmorskich domach letnich oraz hotelach.
Jeśli podoba się Wam ten styl, możecie w prosty sposób zaznaczyć go w swoim domu, nadając mu pozytywny, wakacyjny charakter. Najczęściej urządza się w tym stylu salon, jednak  gustownie dobrane elementy dekoracyjne będą uroczo wyglądać w całym domu. Jest to świetna propozycja do pokoju dziecięcego – zarówno dla maluszka, jak i starszego dziecka, a kolorystyka i żeglarskie motywy są odpowiednie dla chłopców i dla dziewczynek.
 

Unikalne meble w stylu...

Unikalne meble w stylu marynistycznym do aranżacji mieszkania

Unikalne meble w stylu...

Unikalne meble w stylu marynistycznym do aranżacji mieszkania

 

Kolorystyka

Główne kolory stylu marynistycznego to biel i granat, którego dopełnieniem jest czerwień w dodatkach.  Charakter żeglarski uzupełniają odcienie turkusu, morskiego błękitu oraz naturalne beże.
 

Meble

Bazą do tworzenia stylu żeglarskiego są białe, błękitne lub beżowe  meble, z którymi świetnie komponuje się wiklina. Takie zestawienie jest lekkie i świeże – idealnie pasuje do wakacyjnego charakteru aranżacji.

Białe drewniane meble w stylu...

Białe drewniane meble w stylu marynistycznym w nowoczesnym salonie

Białe drewniane meble w stylu...

Białe drewniane meble w stylu marynistycznym w nowoczesnym salonie

 

Tkaniny

Morski klimat wprowadzają także tkaniny,  np. duże białe powierzchnie firan i zasłon  przywodzą na myśl ogromne żagle. Najpopularniejszym motywem są biało – granatowe lub biało - czerwone pasy oraz typowo morskie printy – kotwice, łódeczki, muszle – które wykorzystuje się np. na poduszkach, pościeli.
 

Elementy dekoracyjne

Klimat „morskich opowieści” tworzą dodatki i bibeloty, należy jednak pamiętać, aby zachować umiar i wyczucie.
Oczywiście często wykorzystuje się typowo marynistyczne motywy do różnego rodzaju elementów dekoracyjnych np.  poduszki na kanapę z wzorem kotwicy,  latarni morskiej, żaglowca lub róży wiatrów. Te wszystkie elementy mogą pojawiać się także na innych elementach wystroju.

Z żeglarstwem kojarzą się liny, dlatego często pojawiają się w dekoracjach np. przy lampionach.

Muszle to kolejny morski akcent, który wnosi wakacyjny klimat do wnętrz – bardzo elegancko prezentują się duże, tropikalne muszle, ale za to najsłodszą dekoracją dla rodziców są muszelki zebrane na plaży przez dzieci. Muszelkami warto ozdobić drewniane ramki na zdjęcia z wakacji lub ułożyć je w wysokim  słoiku.
Kropką nad „i” może być drewniane koło sterowe zawieszone  na ścianie
 

Niebieska sofa i biała szafka w...

Niebieska sofa i biała szafka w stylu marynistycznym w salonie

Niebieska sofa i biała szafka w...

Niebieska sofa i biała szafka w stylu marynistycznym w salonie