• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Mapy we wnętrzach - inspirujące dekoracje

Motyw mapy świata często pojawia się we współczesnych wnętrzach. Jest doceniany nie tylko przez podróżników, którzy po powrocie z dalekich wojaży, z dumą mogą zaznaczać kolejne odwiedzone miejsca, ale także tych, którzy raczej podróżują palcem po mapie i po prostu lubią geografię.

Przestawiamy kilka inspirujących aranżacji, w których mapy grają główną rolę.

Akcent dekoracyjny…

Mapy to nie tylko pomoce dydaktyczne wykorzystywane w szkołach, ale także piękne grafiki, które fantastycznie wyglądają w domowych wnętrzach. Świetnym pomysłem jest umieszczenie obrazu w salonie czy sypialni w formie ciekawej, kolorowej dekoracji. Idealnie sprawdzi się również w pokoju dziecka – mapa będzie spełniać rolę dydaktyczną jak i dekoracyjną.

Dla prawdziwych miłośników geografii i podróży...

 

Coraz częściej mapy wykorzystywane są w formie tapet – jest to świetne rozwiązanie, aby nadać wnętrzu oryginalnego charakteru. Na rynku można znaleźć mapy szczegółowe, na których miłośnicy podróży mogą zaznaczać miejsca, które zwiedzili lub te które zamierzają odwiedzić. Jeśli jednak mapa miałaby służyć jedynie jako element dekoracji, można wybrać tapetę posiadajacą jedynie kształty kontynentów.

Geograficzny dodatek...

Kolejnym ciekawym pomysłem na urozmaicenie swojego pomieszczenia, jest postawienie parawanu z motywem mapy. Parawan jest bardzo praktycznym dodatkiem w wieloosobowych pokojach, w salonach kosmetycznych czy po prostu elementem dekoracyjnym w salonie lub sypialni.

Pomoce naukowe…

Mapy są bardzo fajnym akcentem do pokoju dziecka lub nastolatka, gdzie mogą być pomocą naukową i pomagać w nauce geografii. Jak można zauważyć w poniższych aranżacjach, mapy mogą być także efektywnym motywem dekoracyjnym, gdy zostaną zawieszone nad biurkiem lub nad łóżkiem.