Mapy we wnętrzach - inspirujące dekoracje

Motyw mapy świata często pojawia się we współczesnych wnętrzach. Jest doceniany nie tylko przez podróżników, którzy po powrocie z dalekich wojaży, z dumą mogą zaznaczać kolejne odwiedzone miejsca, ale także tych, którzy raczej podróżują palcem po mapie i po prostu lubią geografię.

Przestawiamy kilka inspirujących aranżacji, w których mapy grają główną rolę.

 

Akcent dekoracyjny…

 

Mapy to nie tylko pomoce dydaktyczne wykorzystywane w szkołach, to także piękne grafiki, które fantastycznie wyglądają w domowych wnętrzach. Przykładem jest powyższa sypialnia, gdzie nad łóżkiem perfekcyjnie prezentuje się zarys mapy świata na ciemnoniebieskim tle. Grafika doskonale komponuje się kolorystycznie z pozostałymi elementami wyposażenia – łóżkiem, poduszkami, pufem, i dekoracjami. Sypialnia jest nowoczesna, a jednocześnie przytulna, dzięki poduszkom i miękkim narzutom. Białe drewniane skrzynki posłużyły do zbudowania regału i stolika nocnego, co daje wnętrzu także ekologiczny, recyklingowy charakter.

Kredą po tablicy…

 

Pierwsze wnętrze to salon, w którym wzrok przyciąga ogromna mapa świata sprawiająca wrażenie narysowanej białą kredą na czarnej tablicy.

Mapa jest przejrzysta, zaznaczono na niej zarys kontynentów, dzięki czemu nie przytłacza pomimo swojego dużego rozmiaru.

Strefę wypoczynku tworzą nowoczesne skórzane meble – jasna sofa oraz para ciemnych, eleganckich foteli. Dopełnieniem wystroju jest kwadratowy, szklany stolik kawowy oraz niska tapicerowana ława.

Wnętrze daje poczucie spokoju i elegancji, a dzięki mapie, ma swój niepowtarzalny styl.

Udostępnij na Facebooku

Artystyczna geografia…

 

Kolejny salon to graficzna wariacja na temat geografii. Mapa świata powstała z niebieskich plam o różnym nasyceniu koloru, przez co wygląda bardzo artystycznie. Tapeta ta stanowi doskonałe tło dla nowoczesnego narożnika w kolorze białym i niskiego stolika kawowego.

Wnętrze ma swój niepowtarzalny charakter, który powinien spodobać się wielbicielom podróży o bardziej artystycznych usposobieniach.

Drugi salon zdobi mapa Polski w przepięknej kolorystyce nawiązującej do ukształtowania terenu naszego kraju, która dominuje wystój wnętrza i nadaje mu niepowtarzalny charakter.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku

Pomoce naukowe…

 

Mapy są bardzo fajnym akcentem do pokoju dziecka lub nastolatka, gdzie mogą być pomocą naukową i pomagać w nauce geografii. Jak można zauważyć w poniższych aranżacjach, mapy mogą być także efektywnym motywem dekoracyjnym, gdy zostaną zawieszone nad biurkiem lub nad łóżkiem.

Zarówno pierwsze, jak i drugie wnętrze jest nowoczesne i bardzo praktyczne – mają miejsce do nauki, wypoczynku i przechowywania niezbędnych rzeczy.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku

Geograficzne trio…

 

Fantastycznym pomysłem na wprowadzenie motywu geograficznego do wnętrza są tryptyki. Drukowane na płótnie malarskim grafiki pięknie się prezentują się w salonach, sypialniach, kuchniach i biurach. Tryptyki z mapami wprowadzają geograficzny motyw subtelniej niż duża tapeta na całą ścianę. Są bardzo eleganckie – szczególnie te w jednolitej kolorystyce –  i można je zawiesić w biurze lub gabinecie. Wielokolorowe grafiki wprowadzają plamę barw w nowoczesnych, designerskich wnętrzach.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Facebooku
zobacz wszystkie porady